Справа № 362/5644/16-а
Провадження № 2-а/362/13/17
"14" листопада 2016 р. суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Грибанова Ю.Л., одержавши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції 1 роти батальйону УПП ДПП молодшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить суд визнати дії інспектора щодо складання постанови про адміністративне правопорушення незаконними; визнати постанову від 01.11.2016 року про адміністративне правопорушення протиправними, скасувати її, а провадження по справі закрити.
Перевіривши позовну заяву, приходжу до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.106 КАС України в позовній заяві зазначається ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Однак, адміністративний позов не містить повної поштової адреси позивача (поштового індексу), адреси електронної пошти, якщо така є; не зазначено поштової адреси відповідача, номеру засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі.
Стаття 106 КАС України визначає вимоги до позовної заяви, зокрема п. 4 частини 1 передбачає, що зміст позовних вимог повинен відповідати частинам 4 та 5статті 105 цього Кодексу.
Частина 4 статті 105 КАС України визначає, що адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач сформулював позовні вимоги, які не відповідають частинам 4 та 5 статті 105 КАС України, оскільки ч. 4 ст. 105 КАС України не передбачає право звернутись до суду з вимогами про визнання незаконними дій. Крім того, п. 1 ч. 4 ст. 105 КАСУ передбачено наявність вимог про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень а отже позивачу необхідно уточнити позовні вимоги.
У відповідності до ч.4 ст.288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита. Проте, КАСУ передбачає сплату заявником судового збору, а не державного мита. Так, згідно ч.1 ст.89 КАСУ особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою повинна сплатити судовий збір. Крім того, в КУпАП зазначено про звільнення від мита лише при оскарженні постанови, а в нашому випадку мова йде про позов, а не скаргу. Таким чином, виходячи із цих підстав, сплата судового збору є обов'язковою.
Більш того, частиною 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви. Частиною 2 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" визначено випадки, коли судовий збір не справляється, а ст. 5 Закону України "Про судовий збір" встановлює перелік категорій осіб, які звільняються від сплати судового збору. Зазначені переліки є вичерпними і розширеному тлумаченню не підлягають. Крім того, що Закону України "Про судовий збір" є спеціальним правовим актом, що регулює питання оплати судового збору, то цей Закон є ще й таким, що прийнятий у часі пізніше, порівняно із нормою ст. 288 КУпАП, а значить підлягають застосуванню норми Закону України "Про судовий збір".
Таким чином, позивачу необхідно долучити до матеріалів справи квитанції про сплату судового збору у розмірі , визначеному положеннями закону України «Про судовий збір».
Крім того, позивачем не конкретизовано вимоги в частині закриття провадження у справі, а саме: на зазначено підстав для його закриття, що передбачені положеннями ст. 247 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин адміністративний позов необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.106,108 КАС України, с у д,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції 1 роти батальйону УПП ДПП молодшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення, залишити без руху та надати строк для усунення зазначених недоліків в п'ятиденний строк з дня отримання ухвали.
Роз'яснити, що у разі не усунення недоліків у встановлений в ухвалі строк, позовна заява буде вважатись неподаною та повертається заявникові.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Васильківський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається до суду апеляційної інстанції, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Грибанова Ю.Л.