Постанова від 15.08.2017 по справі 356/862/17

БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

07541, вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська обл.

№ провадження 3/356/187/17

Справа № 356/862/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.08.2017 суддя Березанського міського суду Київської області Капшученко І.О. розглянувши матеріали, що надійшли з Березанського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ст. 124 КУпАП

ВСТАНОВИВ

В серпні 2017 року до Березанського міського суду Київської області надійшов протокол серії БД № 006672 від 06.08.2017, згідно якого ОСОБА_1 в день складення протоколу о 11 год. 00 хв. в м. Березань по вул. Шевченків шлях, 127, керуючи автомобілем НОМЕР_1, під час руху заднім ходом не врахував обстановки, не звернувся до сторонніх осіб за допомогою, внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем НОМЕР_2, який зупинився позаду, що призвело до пошкодження обох транспортних засобів. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п. 10.9 ПДР України, за що передбачена відповідальність згідно з ст. 124 КУпАП.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Згідно ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.

За змістом ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій та є одним з основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити дані, необхідні для вирішення справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема прізвища, адреси потерпілих, якщо вони є. Окрім того, якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Згідно ч. 1 ст. 269 КУпАП, потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду. Процесуальні права та обов'язки особи, потерпілої від адміністративного правопорушення, визначаються ч. 2 ст. 269 КУпАП.

Так, з надісланого суду протоколу про адміністративне правопорушення та схеми ДТП (а.с.1-2) вбачається, що власником автомобіля НОМЕР_1, яким керував ОСОБА_1, є ОСОБА_2, а власником автомобіля НОМЕР_2, яким керував ОСОБА_3 та з яким здійснив зіткнення автомобіль НОМЕР_1, є ОСОБА_4, а внаслідок даної дорожньо-транспортної пригоди обом транспортним засобам було заподіяно механічних пошкоджень.

Неналежне виконання вимог законодавства стосовно порядку оформлення протоколу про адміністративне правопорушення позбавляє суд можливості повно і всебічно дослідити усі обставини вказаної справи, винести законне і обґрунтоване рішення.

Керуючись ст.ст. 7, 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ

Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП повернути до Березанського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області для дооформлення та приведення протоколу у відповідність із вимогами ст. 256 КУпАП.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: І. О. Капшученко