Справа №295/18011/14-а
6-а/295/84/17
28.07.2017 року м. Житомир
Богунський районний суд міста Житомира у складі:
Головуючої - судді Слюсарчук Н. Ф.
Секретаря Давиденко Я. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Управління праці та соціального захисту населення в Богунської районної ради м. Житомира про зміну способу і порядку виконання рішення у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення в Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-
13.06.2017 року Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради міста Житомира подало до суду заяву, в якій просить змінити спосіб і порядок виконання постанови Богунського районного суду від 09.12.2014 року по справі №295/18011/14-а на стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради міста Житомира на користь ОСОБА_1 допомогу на оздоровлення за 2014 рік відповідно до частини 4 статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат, розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати, з урахуванням проведених виплат.
В обґрунтування заяви зазначено, що судове рішення від 09.12.2014 року та виконавчий лист виконано частково, а саме здійснено нарахування недоотриманих стягувачем коштів. В частині виплати коштів стягувачу судове рішення не може бути виконано оскільки існують обставини, які роблять його виконання неможливим з тих причин, що видатки на виконання судових рішень не передбачено Законом України «Про державний бюджет».
В судове засідання сторони не з'явилися, про дату, час та місце розгляду заяви були повідомлені належним чином, причини неявки не повідомили. Неприбуття вказаних осіб не перешкоджає розгляду заяви згідно ч. 2 ст. 263 КАС України.
Суд, дослідивши заяву та додані до неї матеріали, приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що постановою Богунського районного суду м. Житомира від 09.12.2014 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково; визнано неправомірними дії та бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо проведення донарахування та виплату компенсаційних виплат ОСОБА_1 на дітей шкільного віку, ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1), та ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_2) за період з 01.06.2014 року по 02.08.2014 року, у розмірі, визначеному ст. 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розміру 50% мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України “Про Державний бюджет України на 2014 рік”, щомісячно, з урахуванням виплачених коштів На виконання постанови суду від 09.12.2014 року позивачу було видано виконавчий лист №295/18011/14-а.
У відповідності до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Зі змісту листа Вищого адміністративного суду України № 846/12/13-13 від 13.06.2013 року, вбачається, що під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти вжиття адміністративним судом нових заходів для реалізації рішення. Ці заходи повинні забезпечити виконання конкретного судового рішення і не поширюватися на відносини, які виникли після його ухвалення. У цій категорії справ зміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зміни зобов'язання здійснити виплати на стягнення цих виплат. Така зміна можлива лише у разі виконання боржником зобов'язальної частини рішення про нарахування соціальних виплат. При цьому адміністративний суд повинен виходити з розміру заборгованості боржника перед стягувачем, що виникла під час виконання судового рішення.
Згідно до ст. 2 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобовязання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є державний орган.
Відповідно до розрахунку, наданого до матеріалів справи, на виконання виконавчого листа ОСОБА_1 нараховано щорічну допомогу на оздоровлення, з урахуванням проведених виплат, яка становить 2370,00 грн.
Судове рішення про зобов"язання Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Богунської районної ради міста Житомира провести виплату ОСОБА_1 унеможливлює його виконання без зміни його способу, оскільки вищевказаний Закон унеможливлює виконання рішень, які носять зобов'язальний характер.
Відтак, судове рішення про зобов"язання відповідача
провести донарахування та виплату компенсаційних виплат ОСОБА_1 на дітей шкільного віку, ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1), та ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_2) за період з 01.06.2014 року по 02.08.2014 року, у розмірі, визначеному ст. 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розміру 50% мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України “Про Державний бюджет України на 2014 рік”, щомісячно, з урахуванням виплачених коштів, унеможливлює його виконання без зміни його способу, оскільки вищевказаний Закон унеможливлює виконання рішень, які носять зобовязальний характер.
Враховуючи вищевикладене, оскільки боржником виконана зобовязальна частина рішення про нарахування соціальної виплати, розмір якої становить 2370,00 гривень, тому є всі підстави для зміни зобовязання здійснити виплату на стягнення цієї виплати, у звязку із чим суд приходить до висновку, що заява про зміну способу і порядку виконання рішенняпідлягає до задоволення.
Керуючись ст. 263 КАС України, суд,-
Заяву Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Богунської районної ради міста Житомира про зміну способу і порядку виконання рішення задовольнити.
Змінити спосіб і порядок виконання постанови Богунського районного суду м. Житомира суду від 09.12.2014 року по адміністративній справі №295/18011/14-а за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення в Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, на «стягнути із управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира на користь ОСОБА_1 компенсаційних виплат на дітей шкільного віку, ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1), та ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_2) за період з 01.06.2014 року по 02.08.2014 року, у розмірі, визначеному ст. 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розміру 50% мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України “Про Державний бюджет України на 2014 рік”, щомісячно, з урахуванням виплачених коштів».
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом пяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Суддя