07 серпня 2017 року м. Київ
Суддя Апеляційного суду міста Києва Юрдига О.С., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Святошинського районного суду м. Києва від 05 липня 2017 року у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
Постановою Святошинського районного суду м. Києва від 05 липня 2017 року, ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп. на користь держави.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову суду скасувати, а провадження у справі закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.
В обґрунтування зазначає, що постанова суду не відповідає матеріалам справи та вимогам закону, прийнята із порушеннями норм матеріального і процесуального, а тому підлягає скасуванню.
Вказує, що суд першої інстанції всупереч вимогам ст.255 КУпАП не забезпечив всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності.
Зазначає про невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення дійсності та вимогам закону, оскільки він містить лише посилання на ст.130 КУпАП без визначення кваліфікації правопорушення, що на думку ОСОБА_1 є неприпустимим. Крім того вказує, що не керував транспортним засобом на момент приїзду працівників поліції та не був відсторонений від його керування після складення протоколу, як це передбачено в ст.ст. 265-2, 266 КУпАП.
Вказує на те, що судом безпідставно, без його клопотання, витребувано та долучено до матеріалів справи, змонтований, на його думку, відеозапис з нагрудної камери працівників поліції, який суперечить його поясненням та не відповідає дійсності.
Справа № 33/796/1909/2017 Категорія: ч.1 ст.130 КУпАП
Головуючий у першій інстанції - Оздоба М.О.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши та дослідивши доводи апеляційної скарги, вважаю, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з таких підстав.
Відповідно до ст.ст. 245, 251, 280 КУпАП в справі про адміністративне правопорушення обставини правопорушення повинні бути з'ясовані всебічно, повно й об'єктивно в їх сукупності. Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З матеріалів справи убачається, що суд повно та всебічно дослідив обставини вчинення правопорушення, наявні у справі докази, а тому висновок, викладений в постанові суду, про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, за наведених у постанові обставин є правильним.
Як установив суд, ОСОБА_1, 16 квітня 217 року близько 14.10 хв., по б-ру Вернадського, 79 в м. Києві, керував автомобілем «ВАЗ», д.н.з. НОМЕР_1, з ознаками наркотичного сп'яніння. Від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин, відмовився у встановленому законом порядку, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до п.2.5 ПДРУкраїни, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленному порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які підтвердили факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду, рапортом працівника поліції, відеозаписом з камери нагрудного відеореєстратора працівника поліції та іншими доказами, що містяться в матеріалах справи .
Доводи ОСОБА_1 про те, що він не керував транспортним засобом на момент приїзду працівників поліції не заслуговують на увагу, оскільки спростовуються матеріалами справи.
За таких обставин, рішення суду про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП за обставин викладених у постанові, є обґрунтованими і підтверджується зібраними по справі доказами.
Накладаючи адміністративне стягнення, суд дотримався загальних правил накладення стягнення за адміністративне правопорушення, передбачених ст.33 КУпАП, врахувавши характер та обставини вчиненого правопорушення; особу правопорушника та обставини, на які посилається ОСОБА_1 в апеляційній скарзі.
За таких обставин, постанова Святошинського районного суду м. Києва від 05 липня 2017 року є законною, і підстав для її скасування не встановлено.
Керуючись ст. 294 КУпАП, суддя Апеляційного суду міста Києва,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, постанову Святошинського районного суду м. Києва від 05 липня 2017 року щодо ОСОБА_1 - без змін.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя
Апеляційного суду міста Києва О.С. Юрдига