Справа № 483/1063/17
Провадження № 3/483/401/2017
Іменем України
08 серпня 2017 року м. Очаків
Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Куцаров В.І. розглянувши матеріали справи, що надійшли Управління патрульної поліції у м.Миколаєві, стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , військовослужбовець в/ч НОМЕР_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, -
29 червня 2017 року о 09 год. 00 хв. ОСОБА_1 по вул. Енгельса в районі будинку № 28 в м.Очакові керував транспортним засобом ВАЗ 2106, номерний знак НОМЕР_2 з ознаками наркотичного сп'яніння (зіниці очей мляво реагують на світло, виражене тремтіння пальців рук, почервоніння обличчя). Від проходження медичного огляду на стан наркотичного у медичному закладі у встановленому законом порядку, в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєному правопорушенні не визнав, вказав, що патрульні йому пропонували поїхати у м.Миколаїв для проведення медогляду оскільки він є військовослужбовцем, перебував при виконанні свої посадових обов'язків, тому не мав права виїжджати за межі гарнізону без дозволу командира частини.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 072708 від 29 червня 2017 року, пояснення свідків, відеозапис з нагрудного відеореєстратора, дійшов наступного.
Згідно п. 2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.2 Розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі Інструкція), огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Згідно п.4 Розділу 1 Інструкції, ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Відповідно п.6 Розділу 1 Інструкції, Огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до п.7 Розділу І Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п.1 Розділу ІІІ Інструкції, перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду на стан сп'яніння водіїв, затверджується Міністерством охорони здоров'я України, Міністерством охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальниками структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Згідно Наказу начальника управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації від 30 листопада 2015 року № 673-Л, до Переліку закладів охорони здоров'я Миколаївської області, яким надано право проведення медичного огляду громадян на стан сп'яніння входить Очаківська центральна районна лікарня.
З оглянутого диску з відео фіксацією від 29 червня 2017 року вбачається, що працівниками патрульної поліції було запропоновано ОСОБА_2 пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння в м.Миколаєві по вул.. Володарського.
Як вбачається з пояснень свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , що додані до протоколу про адміністративне правопорушення, водієві ОСОБА_1 пропонувалося пройти медичний огляд у Миколаївському обласному наркологічному диспансері № 1 в м.Миколаєві.
Таким чином, під час складення протоколу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 працівниками поліції порушено Інструкцію про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин - відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином суд приходить до висновку, що на підставі вищевикладеного в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а тому закриває провадження відносно останнього за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. 9, 283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Судовий збір компенсувати за рахунок держави.
Постанову протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області.
Суддя