Справа №461/4947/17
07 серпня 2017 року м.Львів
Галицький районний суд м. Львова
в складі :
головуючого - судді Радченко В.Є,
при секретарі - Сидорак М.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові цивільну справу за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ЛКП «Центральне» про зобов'язання до вчинення дії, -
Позивач звернувся до суду з відповідним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що нежитлове приміщення площею 29,2 кв.м. на вул. Б.Хмельницького, 15 знаходиться у власності відповідача ОСОБА_1. Відповідачем було самовільно встановлено кондиціонер з пошкодженням фасаду на торцевій стіні будинку 15 на вул. Б.Хмельницького у м. Львові. Позивач неодноразово надсилав відповідачу попередження із зазначенням порушення та необхідності його усунення. 07.04.2017 року розпорядженням голови Галицької районної адміністрації ЛМР №118 затверджено висновок міжвідомчої комісії Галицького району. Згідно п. 2 вказаного розпорядження ОСОБА_1 - власнику нежитлового приміщення заг.пл. 29,2 кв.м. на вул. Б.Хмельницького, 15 за власні кошти демонтувати вказаний кондиціонер. Оскільки відповідач на попередження та розпорядження позивача не реагує, Галицька районна адміністрація ЛМР просить суд зобов'язати відповідача за власні кошти демонтувати самовільно влаштований на фасаді будинку №15 на вул. ОСОБА_2 зі сторони вул. Сянської у м. Львові кондиціонер.
Представник позивача в судове засідання не з'явилася. Направила до суду заяву, в якій зазначила, що позов підтримує повністю та просить його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Повістка про судове засідання повернена до суду у зв'язку з її неотриманням відповідачем за місцем реєстрації у м. Львові. Відмова відповідача отримати судову повістку на пошті відповідно до ч. 8 ст. 76 ЦПК України вважається належним повідомленням. Заперечень відповідача проти позову, заяв про поважні причини неявки чи розгляд справи без участі відповідача до суду не надходило.
Представник третьої особи ЛКП «Центральне» до суду не прибув. Належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи 24.07.2017 р., про що свідчить розписка про отримання рекомендованого поштового відправлення уповноваженою особою.
Суд ухвалив слухати справу у відсутності представника позивача, відповідачів та представника третьої особи на підставі наявних матеріалів справи, оскільки вважає такі достатніми для винесення законного та обґрунтованого рішення.
Відповідно до ст. 129 Конституції України, ст. 10, 60 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Відповідно з вимогами ч. 2 ст. 27 ЦПК України всі наявні докази для підтвердження своїх вимог та заперечень сторони повинні надати до початку розгляду справи по суті. В ст. 137 ЦПК України зазначено, що у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази. Клопотання про витребування доказів має бути подано до початку розгляду справи по суті із долученням відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою, яка бере участь у справі.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником нежитлового приміщення площею 29,2 кв.м. на вул. Б.Хмельницького, 15, що підтверджується копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 09.09.2014 року.
23.08.2016 року ЛКП «Центральне» складено акт-попередження обстеження будинку №15 на вул. ОСОБА_2 та виявлено самовільне встановлення кондиціонера, рекомендовано привести до попереднього стану.
Протоколом про адміністративне правопорушення №23 від 25.10.2017 року, складеним майстром по експлуатації житлового фонду ЛКП «Центральне», відносно ОСОБА_1, зафіксовано встановлення кондиціонеру на фасаді будинку №15 на вул. ОСОБА_2 зі сторони вул. Сянської, у серпні 2016 року. Даний протокол направлено ОСОБА_1 В.Ю.25.10.2016 р., що підтверджується квитанцією ДД УАППЗ «Укрпошта» про направлення рекомендованого листа
Постановою адміністративної комісії Шевченківської районної адміністрації Львівської міськради № 3/9 від 09.02.2017 року відповідача ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 150 КУпАП (порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями), провадження по справі закрито у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
22.03.2017 року комісією ЛКП «Центральне» складено акт обстеження технічного стану нежитлового приміщення за адресою вул. Б.Хмельницького, 15. Згідно вказаного акту нежитлове приміщення розміщене на першому поверсі чотирьох поверхового будинку. Власником нежитлового приміщення самовільно встановлено кондиціонер з пошкодженням фасаду на торцевій стіні будинку №15 на вул. ОСОБА_2, що суперечить вимогам державних будівельних норм. Зроблено висновок про необхідність демонтувати самовільно встановлений кондиціонер.
07.04.2017 року Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради винесено розпорядження № 118, згідно з яким ОСОБА_1 - власнику нежитлового приміщення заг.пл. 29,2 кв.м. на вул. Б.Хмельницького, 15 рекомендовано за власні кошти демонтувати кондиціонер самовільно влаштований на фасаді будинку №15 на вул. ОСОБА_2 зі сторони вул. Сянської до 20.05.2017 року.
29.05.2017 року комісією в складі головного інженера та двох майстрів ЛКП «Центральне» складено акт про те, що власником нежитлового приміщення ОСОБА_1 не виконано розпорядження Галицької районної адміністрації №118 від 07.04.2017 року.
Згідно з нормами ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Власність зобов'язує.
Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.
Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст. 152 ЖК УРСР, виконання власниками робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення приватного житлового фонду, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребує отримання документів, що дають право на їх виконання.
Згідно з п. 1.4.1. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. №76, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за №927/11207, переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів відповідно до законодавства.
Відповідно до п.1.4.2. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, переобладнання жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень містить у собі - улаштування в окремих жилих будинках, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування і переобладнання туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.
П.1.4.6. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій зазначено, що власник, наймач (орендар) жилого будинку, жилого чи нежилого у жилому будинку приміщення, що припустив самовільне переобладнання або перепланування, що призводить до порушення конструктивних елементів або засобів протипожежного захисту, зобов'язаний за свій рахунок привести це приміщення до попереднього стану.
Положенням про порядок розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд на території м.Львова, затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради від 09.09.2011 року «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 01.02.2002 року №28 «Про впорядкування розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах будинків на території м. Львова» та рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради, забороняється розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв) з ушкодженням зовнішніх будівельних конструкцій і споруд, а також їх встановлення без відповідного дозволу.
Згідно з вищезазначеним Положенням технічними елементами (пристроями), що розміщуються ззовні на будівельних конструкціях житлової, громадської і виробничої забудови, є: пристрої та устаткування інженерного забезпечення будинків і транспорту; пристрої нічного оформлення та освітлення фасадів будинків; великі радіоприймальні антени, антени супутникового телебачення;пристрої та устаткування систем опалення, вентиляції і кондиціонування повітря.
Відтак, встановлення кондиціонеру з пошкодженням фасаду на торцевій стіні будинку №15 на вул. ОСОБА_2 зі сторони вул. Сянської було здійснене відповідачем без отримання відповідного дозволу органу місцевого самоврядування.
Пп. 4.2.2. Положення про Галицьку районну адміністрацію Львівської міської ради, затвердженого рішенням виконкому від 06.01.2012 року №4 передбачено повноваження адміністрації у сфері житлово-комунального господарства, а саме - здійснення контролю за станом благоустрою житлового фонду. Пп. 4.5.1. районній адміністрації для забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян надано повноваження на звернення у встановленому порядку до судових органів з позовними заявами з питань, що виникають у процесі здійснення наданих районній адміністрації повноважень.
Вказані повноваження також передбачено Положенням про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради, затвердженим ухвалою міської ради від 19.10.2006 року №219.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову Галицької районної адміністрації Львівської міської ради та його задоволення у повному обсязі.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, у зв'язку із задоволенням позову з відповідача на користь позивача необхідно стягнути у рівних частках суму сплаченого судового збору у розмірі 1600 грн.
Керуючись ст.ст. 209-215 ЦПК України,суд -
Позовну заяву Галицької районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ЛКП «Центральне» про зобов'язання до вчинення дії - задовольнити.
Зобов'язати власника нежитлового приміщення загальною площею 29,2 кв.м. на вул. Б. Хмельницького, 15 у м. Львові Федорова ОСОБА_3 за власні кошти демонтувати самовільно влаштований на фасаді будинку №15 на вул. ОСОБА_2 зі сторони вул. Сянської у м. Львові кондиціонер.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Галицької районної адміністрації Львівської міської ради витрати на оплату судового збору в розмірі 1600 гривень.
Рішення може бути повністю або частково оскаржено сторонами, іншими особами, які беруть участь у справі, а також особами, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки до Апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя: Радченко В.Є.