Справа № 686/15174/17
04 серпня 2017 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області ОСОБА_2 , за матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №3201624000000024 від 05.07.2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, ч.5 ст.191, ч.1 ст.205 КК України, про проведення позапланової перевірки,-
До суду звернувся старший слідчий з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області з клопотанням, погодженим прокурором, про надання дозволу на проведення позапланової перевірки діяльності ТОВ «Хмельницькі барви» (код ЄДРПОУ 39618016, юридична адреса: Хмельницька область, м.Хмельницький, Старокостянтинівське шосе, 26) з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку за лютий, березень та квітень 2016 року, проведення якої доручити працівникам ГУ ДФС у Хмельницькій області.
Із клопотання вбачається, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32016240000000024 від 05.07.2016 року щодо службових осіб ТОВ «Подільський рай», ТОВ «Хмельницькі барви», ТОВ «Проскурівбудмеханізатор», які, за змовою із невстановленими слідством особами, створили зазначені фіктивні підприємства з метою прикриття своєї незаконної діяльності та в період березня-квітня 2016 року вчинили замах на привласнення та заволодіння державними коштами, шляхом безпідставного заявлення до відшкодування з державного бюджету податку на додану вартість у сумі понад 414 тис. грн., тобто вчинили кримінальні правопорушення, передбачені ч.2 ст.15 ч.5 ст.191, ч.1 ст.205 КК України.
Досудовим слідством встановлено, що службові особи ТОВ «Проскурівбудмеханізатор», ТОВ «Подільський рай», ТОВ «Хмельницькі барви», в змові з невстановленими особами, в лютому-березні 2015 року створили зазначені підприємства з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягала у незаконному відшкодуванні податку на додану вартість з державного бюджету України.
Згідно даних АІС «Архів електронної звітності» щодо зареєстрованих виданих та отриманих податкових накладних ТОВ «Проскурівбудмеханізатор», ТОВ «Подільський рай», ТОВ «Хмельницькі барви», за період з березня 2015 по травень 2016 року, встановлено невідповідність номенклатури придбаних товарів (робіт, послуг) номенклатурі поставлених (реалізованих) товарів (робіт, послуг).
Крім того, за результатами перевірки, проведеної ДПІ у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області винесено податкові повідомлення-рішення форми «В1» №0001851401 від 30.11.2016 відповідно до якого зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 6840402 грн., форми «Р» №0001871401 від 30.11.2016 відповідно до якого збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 2723151 грн., форми «В4» №0001861401 від 30.11.2016 яким і зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 36802 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення ТОВ «Хмельницькі барви» оскаржено в судовому порядку та постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.02.2017 позов ТОВ «Хмельницькі барви» щодо визнання неправомірними та скасування вказаних податкових повідомлень-рішень задоволено повністю. За результатами розгляду апеляційної скарги ГУ ДФС у Хмельницькій області ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 06.06.2017 постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.02.2017 залишено без змін. Як встановлено, адміністративними судами першої та апеляційної інстанцій під час розгляду позову ТОВ «Хмельницькі барви» взято до уваги первинні документи, які надані представником підприємства вже під час судового розгляду, однак не були опрацьовані та не враховані перевіряючими під час проведення позапланової документальної перевірки ТОВ «Хмельницькі барви», що в свою чергу унеможливило внесення коригувань у висновки акту перевірки.
Також, в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження було отримано ряд первинних документів щодо фінансово-господарської діяльності ТОВ «Хмельницькі барви», які не досліджувались та відповідно не мали впливу на висновки до акту перевірки №3491/14-01/39618016 від 16.11.2016. Так, в ході досудового розслідування кримінального провадження №32016240000000024 від 05.07.2016 було здійснено тимчасовий доступ до установчих, реєстраційних та статутних документів ТОВ «Хмельницькі барви» та до документів суб'єктів господарювання, що є контрагентами вказаного підприємства, в результаті чого отримано документи, що пов'язані з реорганізацією ТОВ «Хмельницькі барви» шляхом виділу інших суб'єктів господарювання. Новоствореним в результаті виділу суб'єктам господарювання передані пасиви (кредиторська заборгованість) по операціях, що вплинули на формування податкового кредиту, а відповідно і бюджетного відшкодування ПДВ.
На підставі вищевикладеного, з метою встановлення істини у кримінальному провадженні, надання оцінки отриманим первинним фінансово-господарським документам, які не досліджувались в ході проведення податкової перевірки в діяльності ТОВ «Хмельницькі барви», та встановлення правомірності заявлення підприємством бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2016 року в сумі 492432 грн., яке виникло за рахунок від'ємного значення, що декларувалося у липні 2015 року; за березень 2016 року в сумі 542438 грн., яке виникло за рахунок від'ємного значення, що декларувалося у серпні 2015р.; за квітень 2016 року (з врахуванням уточнюючого розрахунку) - 5805552 грн., яке виникло за рахунок від'ємного значення, що декларувалося у липні 2015 року в сумі 804251 грн., у серпні 2015 року - 706146 грн., у вересні 2015 року - 1383358 грн., у жовтні 2015 року - 1220458 грн., у листопаді 2015 року - 1067776 грн.,у грудні 2015 року - 623533 грн., у січні 2016 року - 10 грн., у лютому 2016 року - 10 грн., у квітні 2016 року - 10 грн.
Дослідивши матеріали клопотання та кримінального провадження, суд приходить до наступного.
Відповідно до п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Згідно з п.п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у випадку отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Відповідно ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
В той же час, згідно ст.ст.36, 40 КПКУкраїни Законом України «Про прокуратуру» були внесені зміни, якими виключені повноваження прокурора та слідчого органу досудового розслідування призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Відповідно до ст.78.2 Податкового кодексу України, обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Кодексом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться у межах кримінального провадження.
Отже, слідчим наведені підстави для проведення позапланової виїзної перевірки дотримання податкового законодавства, відомості, отриманні в результаті такої перевірки, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані в якості доказів, іншими способами довести обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, неможливо.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки, в зв'язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст.93 КПК України, п.п.78.1.11 ч.1, ч.2 ст.78 Податкового кодексу України, -
Надати дозвіл на позапланової перевірки діяльності ТОВ «Хмельницькі барви» (код ЄДРПОУ 39618016, юридична адреса: Хмельницька область, м.Хмельницький, Старокостянтинівське шосе, 26) з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку за лютий, березень та квітень 2016 року.
Проведення позапланової перевірки доручити працівникам Головного управління ДФС у Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя