Ухвала від 07.08.2017 по справі 674/954/17

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області

Справа № 674/954/17

Провадження № 2/674/623/17

УХВАЛА

про повернення заяви у зв'язку з невиконанням

ухвали про залишення без руху

"07" серпня 2017 р.

Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Шклярук В.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Дунаєвецької селищної об'єднаної громади Дунаєвецького району Хмельницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про скасування рішення та визнання договору купівлі-продажу недійсним,

Встановив:

28 липня 2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Дунаєвецької селищної об'єднаної громади Дунаєвецького району Хмельницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про скасування рішення та визнання договору купівлі-продажу недійсним, яка ухвалою суду від 28 липня 2017 року була залишена без руху, оскільки подана з порушенням вимог ч.3 ст. 119 ЦПК України.

Для усунення відповідних недоліків судом, позивачу був встановлений п'ятиденний строк після отримання копії ухвали.

Ухвалу Дунаєвецького районного суду від 28.07.2017 року позивачу надіслано 28.07.2017 року. Згідно повідомлення УДПЗ «Укрпошта» поштове відправлення не вручено адресату та повернуто до суду з поміткою про причини невручення, а саме: «за зазначеною адресою не проживає».

Згідно ч. 5 ст. 74 ЦПК України судова повістка разом із копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається що судове повідомлення вручене їм належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про зміну місця свого проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про місяця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.

Під час перебування цивільної справи в суді позивач ОСОБА_1 жодним чином не цікавилась рухом, розглядом справи. Ухиляння від отримання надісланої судом кореспонденції вказує на зловживання своїми процесуальними правами.

Таким чином, аналіз викладених вище обставин, дає підстави стверджувати про неналежне здійснення позивачем своїх процесуальних прав і виконання процесуальних обов'язків, що виразилися у відсутності інтересу до поданої до суду позовної заяви.

Позивачем зазначені в ухвалі про залишення позовної заяви буз руху не усунені.

Відповідно до положення статей 121 ЦПК України у разі невиконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху у встановлений строк, позовна заява вважається неподаною і повертається особі, яка її подала.

При цьому, вважаю за необхідне роз'яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із нею до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.

Крім того, необхідно роз'яснити, що відповідно до п. 2 ч.1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" в разі повернення заяви або скарги за заявою позивача йому ухвалою суду може бути повернена сплачена сума судового збору.

Керуючись ст. 121 ЦПК України, -

Ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Дунаєвецької селищної об'єднаної громади Дунаєвецького району Хмельницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про скасування рішення та визнання договору купівлі-продажу недійсним - визнати неподаною та повернути позивачу.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню позивача із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Дунаєвецький райсуд протягом п'яти днів з дня її проголошення, а у разі якщо ухвалу постановлено без участі особи, яка її оскаржує протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: /підпис/

Вірно:

Голова Дунаєвецького районного суду ОСОБА_5

Попередній документ
68164577
Наступний документ
68164579
Інформація про рішення:
№ рішення: 68164578
№ справи: 674/954/17
Дата рішення: 07.08.2017
Дата публікації: 11.08.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із договорів; Спори, що виникають із договорів купівлі-продажу