Справа № 374/127/16-ц Головуючий у І інстанції Потапенко А. В.
Провадження № 22-ц/780/1103/17 Доповідач у 2 інстанції Суханова Є. М.
Категорія 58 07.08.2017
Іменем України
07 серпня 2017 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:
головуючого судді: Суханової Є.М.,
суддів: Данілова О.М., Мережко М.В.,
за участю секретаря: Бобка О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Ржищівського міського суду Київської області від 23 листопада 2016 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Ржищівської міської ради Київської області, ОСОБА_2, третя особа - Головне управління Держгеокадастру у Київській області, про визнання незаконним та скасування рішення Ржищівської міської ради Київської області, та про визнання недійсним державного акту на право приватної власності на землю та скасування його державної реєстрації, -
В травні 2016 року ОСОБА_3 звернувся до суду із зазначеним вище позовом, в якому позивач просив: визнати незаконним та скасувати рішення Ржищівської міської ради Київської області від 30 вересня 2002 року №90-4-24 «Про затвердження технічної документації по видачі державних актів на право приватної власності на земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилих будинків та ведення особистого селянського господарства» щодо ОСОБА_2; визнати недійсним державний акт на право приватної власності на землю серія НОМЕР_1 на земельну ділянку площею 0, 1247 га, з них - земельну ділянку площею 0,0622 га для будівництва та обслуговування жилого будинку і земельну ділянку площею 0, 0625 га для ведення особистого селянського господарства, виданий 5 лютого 2003 року на ім'я ОСОБА_2 відповідно до рішення Ржищівської міської ради Київської області від 30 вересня 2002 р. №90-4-24, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №657, та скасувати його державну реєстрацію.
Рішенням Ржищівського міського суду Київської області від 23 листопада 2016 року позовні вимоги задоволено.
Не погодившись з висновками наведеними в рішенні суду, апелянт звернулася з апеляційною скаргою, в якій просить рішення суду скасувати та ухвалити по справі нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог позивача.
Під час розгляду справи в апеляційному порядку, судом встановлено, що позивач у справі ОСОБА_2 помер 06 квітня 2017 року, про що свідчить свідоцтво про смерть (серія НОМЕР_2 від 07 квітня 2017 року) та в зв'язку з тим, що дані правовідносини допускають правонаступництво, відповідно до п.1 ч. 1 ст. 201 ЦПК України це є підставою для обов'язкового зупинення провадження у справі до вступу у справу правонаступників.
Керуючись ст. 201 ЦПК України, колегія суддів, -
Провадження за розглядом апеляційної скарги ОСОБА_2 на рішення Ржищівського міського суду Київської області від 23 листопада 2016 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Ржищівської міської ради Київської області, ОСОБА_2, третя особа - Головне управління Держгеокадастру у Київській області, про визнання незаконним та скасування рішення Ржищівської міської ради Київської області, та про визнання недійсним державного акту на право приватної власності на землю та скасування його державної реєстрації - зупинити до залучення до участі у справі правонаступників відповідача ОСОБА_2., яка вибув з процесу у зв'язку зі смертю.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий:
Судді: