Справа № 2-а/331/121/2017
ЄУН 331/2794/17
1 серпня 2017 року місто Запоріжжя
Жовтневий районний суд м.Запоріжжя у складі :
головуючого- судді Скользнєвої Н.Г.,
при секретарі - Постарнак М.М.,
за участю представників :
позивачів ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжі справу за адміністративним позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, відділу міжрайонного управління Держгеокадастру у Токмацькому районі Запорізької області про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити певні дії,
В провадженні Жовтневого районного суду м. Запоріжжя на розгляді знаходиться зазначена адміністративна справа.
До початку розгляду справи по суті представник відповідача - Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області звернувся до суду з клопотанням про передачу цієї справи на розгляд до Запорізького окружного адміністративного суду.
В обґрунтування заявленого клопотання, посилаючись на статтю 18 КАС України, зазначив, що Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області є органом державної влади, а отже за правилами підсудності цю справу належить розглядати Запорізькому окружному адміністративному суду.
В суді представник позивачів проти заявленого клопотання заперечує, вважаючи, що правила підсудності її довірителями визначені у відповідності до вимог КАС України.
Представник відповідача - відділу міжрайонного управління Держгеокадастру у Токмацькому районі Запорізької області в судове засідання не з»явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Причина неявки суду невідома. Будь-яких заяв, клопотань, які б перешкоджали розгляду справи до суду не надходило.
Суд, вислухавши доводи заявника, взявши до уваги думку представника позивачів, перевіривши доводи учасників процесу матеріалами справи, приходить до наступного.
Згідно п.1 ч.2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією із сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади АРК, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом , та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Частина 1 ст. 18 КАС України містить вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Справа, яка є предметом цього розгляду не підпадає під випадки, перелічені у вищенаведеній ч.1 ст. 18 КАС України.
Відповідач у справі - Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області є органом державної влади.
Окружним адміністративним судом на території Запорізької області є Запорізький окружний адміністративний суд.
Вищезазначені обставини свідчать про те,що в розумінні п.1 ч.2 ст. 18 КАС України адміністративна дана справа повинна розглядатися Запорізьким окружним адміністративним судом.
Статтею 22 КАС України передбачено , що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 22 КАС України, суд
Передати справу за адміністративним позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, відділу міжрайонного управління Держгеокадастру у Токмацькому районі Запорізької області про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити певні дії, на розгляд до Запорізького окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду Запорізької області через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі в 5-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги , з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя : Н.Г.Скользнєва
01.08.2017