79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
"01" серпня 2017 р. Справа № 926/1127/17
Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді М.І. Хабіб
суддів О.П. Дубник
ОСОБА_1,
за участю секретаря судового засідання Фака С.П.
та представників сторін (в режимі відеоконференції):
позивача- Заболотного Р.К. (довіреність №9611 від 18.04.2017),
відповідача 1- ОСОБА_2 (довіреність №01/02-18/3230 від 08.12.2015),
відповідача 2 - не з'явився,
розлянувши апеляційну скаргу Виконавчого комітету Чернівецької міської ради, вих. №01/02-18-2749/2 від 26.05.2017 (вх. №01-05/2601/17 від 06.06.2017)
на рішення Господарського суду Чернівецької області від 17.05.2017
у справі № 926/1127/17
за позовом: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, м. Чернівці
до відповідача 1: Виконавчого комітету Чернівецької міської ради, м. Чернівці
до відповідача 2: Департаменту економіки Чернівецької міської ради, м. Чернівці
про: визнання недійсним рішення органу місцевого самоврядування та визнання укладеним договору оренди нерухомого майна
У березні 2017 року ФОП ОСОБА_3 звернулася до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Виконавчого комітету Чернівецької міської ради та Департаменту економіки Чернівецької міської ради про визнання недійсним рішення Виконавчого комітету Чернівецької міської ради №99/5 від 28.02.2017 в частині пунктів 2-2.1 про відмову у праві оренди приміщень (4-1)-(4-8) 1-го поверху загальною площею 71,5 кв.м на вул. ОСОБА_2 ван Бетховена,6 у м. Чернівці, оголошення повторного конкурсу на право оренди цих приміщень та про визнання укладеним договору оренди нерухомого майна.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що 12.01.2017 Департамент економіки Чернівецької міської ради на сайті Чернівецької міської ради розмістив оголошення про конкурс на право укладення договору оренди нежитлового приміщення площею 71,5 кв.м, розташоване на першому поверсі на вул. Л. Бетховена, 6, з початковою ставкою орендної плати за 1 кв.м 151,81грн без ПДВ, профіль використання- за пропозицією орендаря, сума застави на участь у конкурсі- 20 000,00грн. Конкурс оголошено на 30.01.2017 об 11год в приміщенні Департамену економіки Чернівецької міської ради. 26.01.2017 позивач звернувся із заявою про участь у вказаному конкурсі, запропонував профіль використання приміщення під офіс та магазин, а також запропонував ставку орендної плати за 1 кв.м - 152грн. Зазначає, що в день проведення конкурсу стало відомо, що для участі у конкурсі подана лише одна заява позивача. Посилаючись на Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернівці, затверджене рішенням 18 сесії Чернівецької міської ради IV скликання № 364 від 29.12.2011, зі змінами від 26.12.2013, позивач вказує, що названим Положенням передбачено, що у випадку подання документів для участі у конкурсі лише одним заявником конкурс не проводиться, при цьому право оренди надається заявнику на загальних умовах, а орендна плата розраховується за його письмовою пропозицією та не може бути нижчою початкової ставки орендної плати. Позивач вважає, що з ним мав бути укладений договір оренди нерухомого майна, проте Департамент економіки не запропонував йому укласти договір оренди, у зв'язку з чим позивач 03.02.2017 звернувся з відповідною письмовою заявою про укладення договору, однак відповіді на заяву не отримав. Позивач вказує, що Виконавчий комітет Чернівецької міської ради прийняв рішення "Про розгляд звернень фізичних та юридичних осіб щодо оренди, закріплення приміщення та внесення змін до окремих пунктів рішень виконавчого комітету міської ради" №99/5 від 28.02.2017, в пунктах 2-2.1 якого вказано про відмову позивачу в праві оренди на загальних умовах приміщень(4-1)-(4-8) першого поверху будівлі, загальною площею 71,5 кв.м, розташованої за адресою: м. Чернівці, вул. Л. Бетховена, 6, доручено Департаменту економіки повторно оголосити конкурс на право оренди приміщень. Позивач посилається на ст. 19 Конституції України, норми ЗУ «Про оренду державного та комунального майна», ст. 649 ЦК України, ст.187 ГК України, Положення та вважає рішення виконавчого комітету незаконним, просив задоволити позов.
Рішенням Господарського суду Чернівецької області від 17.05.2017 у справі № 926/1127/17 (суддя Гушилик С.М.) позов задоволено. Визнано недійсним рішення Виконавчого комітету Чернівецької міської ради “Про розгляд звернень фізичних та юридичних осіб щодо оренди, закріплення приміщення та внесення змін до окремих пунктів рішень виконавчого комітету міської ради” №99/5 від 28.02.2017 в частині пунктів 2-2.1. Визнано укладеним ФОП ОСОБА_3 та Департаментом економіки Чернівецької міської ради договір оренди нерухомого майна -нежитлового приміщення (4-1)-(4-8) загальною площею 71, 5 кв.м, розташованого за адресою: м. Чернівці, вул. Людвіга ван Бетховена, 6, на першому поверсі будівлі. Присуджено до стягнення з відповідачів на користь позивача по 1600,00грн судового збору.
Рішення суду мотивоване, зокрема, ст.ст. 19, 143 Конституції України, нормами ЗУ «Про оренду державного та комунального майна», ЗУ «Про місцеве самоврядування», ст.ст. 20, 179, 181, 187 ГК України, ст. ст. 21, 317, 319, 392, 638, 649, 759, 761 ЦК України, Положенням про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернівці, затвердженого рішенням 18 сесії Чернівецької міської ради IV скликання № 364 від 29.12.2011.
При задоволенні позову суд виходив з того, що рішення Виконавчого комітету Чернівецької міської ради №99/5 від 28.02.2017 в частині пунктів 2-2.1 суперечить нормам ч. 4 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна», п. 2.7 Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернівці, якими визначено, що у випадку подання лише однієї заяви конкурс на право оренди не проводиться і договір укладається із заявником, та порушує права позивача, оскільки це рішення містить відмову у наданні позивачу права оренди на загальних умовах, гарантоване названими нормативно-правовими актами. Щодо визнання укладеним договору оренди суд вказав, що у Департаменту економіки була заява від одного претендента - позивача, яка відповідала умовам конкурсу, тому наявні були підстави для укладення договору оренди саме з цим заявником. На підставі ч.2 ст. 649 ЦК України,ст. 20,ч.3 ст.179,ст.181, ч.1.ст.187 ГК України, ч.8 ст.9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» суд визнав обгрунтованими вимоги позивача про визнання укладеним договору оренди.
Виконавчий комітет Чернівецької міської ради (відповідач 1) не погодився з рішенням суду першої інстанції, оскаржив його в апеляційному порядку, просить скасувати рішення суду, прийняти нове про відмову в задоволенні позову.
Скаржник вважає, що при прийнятті рішення суд першої інстанції порушив вимоги абз.17 ч. 4 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» та вказує, що згідно з Положенням про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернівці, орендодавцем майна є Департамент економіки Чернівецької міської ради. Відповідно до абз. 17 ч. 4 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» орендодавець відмовляє в укладенні договору оренди у разі, якщо орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на укладення договору оренди. Виконавчий комітет як уповноважений орган на управління майном не надав згоди на укладення з позивачем договору оренди. Вказує на відсутність позитивного рішення комісії з виділення в оренду нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернівці, щодо укладення договору оренди з одним заявником, та стверджує, що виконавчий комітет прийняв рішення про відмову в укладенні договору оренди з позивачем в межах і в спосіб, визначений ЗУ «Про місцеве самоврядування».
У відзиві на апеляційну скаргу позивач просить залишити оскаржуване рішення суду першої інстанції без змін, апеляційну скаргу без задоволення. Вважає, що доводи апелянта не спростовують правомірних висновків суду, покладених в основу рішення, і що судом правильно застосовані норми права, які регулюють відносини сторін.
Зазначає, зокрема, що рекомендаційні рішення комісії як дорадчого органу не можуть суперечити Положенню про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернівці, і якщо дорадчий орган дає виконавчим органам рекомендації, які суперечать Положенню, то такі рекомендації не можуть бути покладені виконавчими органами в основу своїх рішень.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 08.06.2017 у справі № 926/1127/17 апеляційну скаргу прийнято до провадження, розгляд справи призначено на 20.06.2017.
Ухвалою від 20.06.2017 розгляд справи відкладено на 01.08.2017.
В судовому засіданні 01.08.2017 представник скаржника надав усні пояснення, підтримав доводи апеляційної скарги, просив скасувати рішення суду першої інстанції, прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову.
Представник позивача підтримав відзив на апеляційну скаргу, надав усні пояснення, просив залишити оскаржуване місцевого господарського суду без змін, апеляційну скаргу без задоволення.
Представник відповідача 2 в судове засідання не з'явився, хоча відповідач 2 був належним чином повідомлений про дату,час та місце розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, апеляційну скаргу, Львівський апеляційний господарський суд встановив наступне.
Згідно із свідоцтвом на право власності на нерухоме майно від 20.06.2006 нежитлові приміщення, розташовані на вул.Л. Бетховена, 6 в м. Чернівці, належать до комунальної власності територіальної громади м. Чернівці (а.с. 125).
12.01.2017 Департамент економіки Чернівецької міської ради розмістив на сайті Чернівецької міської ради оголошення про проведення 30.01.2017 конкурсу на право укладення договору оренди нежитлового приміщення площею 71,5 кв.м, яке знаходиться за адресою: вул. ОСОБА_2 ван Бетховена, 6, на 1 поверсі, початкова ставка орендної плати в місяць за 1кв.м. - 151,81 грн. без ПДВ, профіль використання - за пропозицією орендаря, сума застави на участь в конкурсі - 20 000,00 грн. Заяви на участь у конкурсі приймаються з 12.01.2017 по 26.01.2017 включно. В оголошенні вказано які документи належить подати для участі у конкурсі, зокрема, заяву на участь у конкурсі встановленого зразка, запечатану в конверті конкурсну пропозицію, копію платіжного доручення або квитанції про сплату застави, з відміткою банківської установи, відомості про учасника(а.с. 36).
26.01.2017 ФОП ОСОБА_3 подала до Департаменту економіки Чернівецької міської ради необхідні для участі у конкурсі документи, зокрема, заяву, конкурсну пропозицію, запропонувавши ставку орендної плати за 1 кв. м в місяць в сумі 152 грн без ПДВ та мету використання приміщень - під офіс,магазин, копію платіжного доручення № 32 від 26.01.2017 на суму 20 000 грн про внесення застави за участь в конкурсі на право укладення договору оренди нежитлового приміщення (а.с.37, 38, 84,85).
Згідно із списком учасників конкурсу на право укладення договору оренди на конкурс була подана лише одна заява, а саме: заява позивача - ФОП ОСОБА_3 (а.с. 88).
30.01.2017 комісія з виділення в оренду нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернівці, прийняла рішення, оформлене протоколом № 1, згідно з яким комісія запропонувала виконавчому комітету не укладати з ФОП ОСОБА_3 договору оренди на загальних умовах, а з метою більшої конкурентності повторно оголосити конкурс на оренду приміщення (а.с. 126).
03.02.2017 ФОП ОСОБА_3 звернулася до Департаменту економіки Чернівецької міської ради із заявою про укладення з нею відповідно до Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернівці, договору оренди нерухомого майна строком на 2 роки 11 місяців, із визначенням розміру орендної плати та профіля використання відповідно до її письмової конкурсної пропозиції. До заяви додала проект договору оренди у двох примірниках (а.с. 23).
Департамент економіки Чернівецької міської ради листом від 17.02.2017 вих. № Г-31/1-02/01 повідомив позивача, що конкурсна комісія запропонувала виконавчому комітету не укладати з ним договору оренди на загальних умовах та з метою більшої конкурентності повторно оголосити конкурс на оренду приміщення. Також повідомив, що питання укладення договору оренди на загальних умовах винесено на розгляд виконавчого комітету міської ради, засідання якого відбудеться 28.02.2017.
28.02.2017 Виконавчий комітет Чернівецької міської ради прийняв рішення “Про розгляд звернень фізичних та юридичних осіб щодо оренди, закріплення приміщення та внесення змін до окремих пунктів рішень виконавчого комітету міської ради” №99/5 (а.с. 61), у пунктах 2. - 2.1 якого вказано:
« 2. Відмовити у праві оренди на загальних умовах (пункт 4.9.1 Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м.Чернівців, затвердженого рішенням міської ради VI скликання зі змінами від 29.12.2011 № 364) підприємцю ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1) приміщення (4-1)-(4-8) 1 поверху на вул. ОСОБА_2 ван Бетховена, 6, загальною площею 71,5 кв.м.
2.1. Департаменту економіки міської ради повторно оголосити конкурс на право оренди приміщення».
З цього рішення вбачається, що при його прийнятті виконком врахував пропозиції комісії з виділення в оренду нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернівці, викладені у протоколі №1 від 30.01.2017.
Листом №Г-31/1-02/01 від 16.03.2017 Департамент економіки Чернівецької міської ради повідомив ФОП ОСОБА_3 про те, що рішенням Виконавчого комітету Чернівецької міської ради №99/5 від 28.02.2017 їй відмовлено у праві оренди (а.с. 60).
Дослідивши обставини справи, доводи сторін, заслухавши пояснення їх представників, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
Орендні відносини регулюються Цивільним та Господарським кодексами, а щодо оренди державного майна та майна, що перебуває у комунальній власності, регулюються також Законом України "Про оренду державного та комунального майна".
Згідно з ч.1 ст. 7 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» ініціатива щодо оренди майна може виходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до статті 6 цього Закону, пропозиція може надходити від орендодавців, зазначених у статті 5 цього Закону. Орендодавець може оголосити про передачу майна в оренду в порядку, встановленому цим Законом.
Нормами ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» врегульовано порядок передачі майна в оренду та укладення договору оренди, зокрема, шляхом оголошення конкурсу.
Так, частиною 4 вказаної статті Закону встановлено, що протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення про проведення конкурсу орендодавець приймає заяви про оренду відповідного майна. Протягом трьох робочих днів після закінчення строку приймання заяв орендодавець своїм наказом ухвалює рішення за результатами вивчення попиту на об'єкт оренди. У разі якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником. У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди.
Поряд з тим, частиною 6 ст.9 цього Закону передбачено, що порядок проведення конкурсу для об'єктів, що перебувають у комунальній власності, визначається органами місцевого самоврядування.
Рішенням 18 сесії VI скликання Чернівецької міської ради № 364 від 29.12.2011 затверджено Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м.Чернівців (далі - Положення)( а.с. 65-79).
Пунктом 1.4 Положення визначено, що орендодавцем від імені територіальної громади м.Чернівці щодо оренди майна (рухомого та нерухомого), що належить до комунальної власності територіальної громади м.Чернівців, є Департамент економіки Чернівецької міської ради, за винятком об'єктів оренди, визначених пунктом 1.3 цього Положення.
Надання майна в оренду може здійснюватись за ініціативою фізичних або юридичних осіб, орендодавця, міської ради або її виконавчого комітету, інших виконавчих органів міської ради, балансоутримувача майна (п.2.1 Положення).
Згідно з п.2.6 Положення протягом десяти робочих днів після розміщення оголошення про намір передати майно в оренду орендодавець приймає заяви про оренду майна.
Протягом трьох робочих днів після закінчення строку приймання заяв орендодавець своїм наказом ухвалює рішення за результатами вивчення попиту на об'єкт оренди.
У разі якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником на підставі рішень комісії та виконавчого комітету міської ради. У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди (п.2.7 Положення).
Разом з тим, пунктами 4.10, 4.10.1 вказаного Положення встановлено, що конкурс не проводиться у випадку, зокрема, надання документів для участі в конкурсі лише одним заявником. При цьому, право оренди надається заявнику на загальних умовах, а орендна плата розраховується за його письмовою пропозицією, яка не може бути нижче початкової (стартової) ставки орендної плати.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Департамент економіки Чернівецької міської ради, який згідно з Положенням є орендодавцем щодо оренди майна (рухомого та нерухомого), що належить до комунальної власності територіальної громади м.Чернівців, 12.01.2017 розмістив оголошення про проведення 30.01.2017 конкурсу на право укладення договору оренди нежитлового приміщення площею 71,5 кв.м, яке знаходиться на вул. ОСОБА_2 ван Бетховена, 6 у м. Чернівці, початкова ставка орендної плати в місяць за 1кв.м. - 151,81 грн. без ПДВ, профіль використання - за пропозицією орендаря. В межах визначеного в оголошенні терміну позивач подав необхідні для участі у конкурсі документи, які відповідали конкурсним умовам, зокрема, заяву про участь у цьому конкурсі, конкурсну пропозицію, запропонував ставку орендної плати за 1 кв. м в місяць в сумі 152 грн без ПДВ та використання приміщень під офіс,магазин, вніс заставу за участь у конкурсі в сумі 20 000 грн.
Заяву на участь в оголошеному конкурсі на право укладення договору оренди та відповідні документи подав лише позивач.
Отже, в силу ч.4 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна», пунктів 2.7, 4.10,4.10.1 Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м.Чернівців, за таких обставин конкурс не проводиться і позивач як один заявник набув права на укладення договору оренди на загальних умовах.
Однак, рішенням №99/5 від 28.02.2017 виконком відмовив позивачу у праві оренди на загальних умовах та доручив Департаменту економіки міської ради повторно оголосити конкурс на право оренди приміщення.
Апеляційний суд відхиляє як необгрунтовані доводи скаржника про правомірність вказаного рішення виконкому та погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що рішення Виконавчого комітету Чернівецької міської ради №99/5 від 28.02.2017 в частині пунктів 2-2.1 суперечить нормам ч. 4 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна», Положенню про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернівці, та порушує права позивача, з огляду на наступне.
Частиною 5 статті 60 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Відповідно до частини 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
В межах повноважень, визначених законом, Чернівецька міська рада рішенням № 364 від 29.12.2011 затвердила Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м.Чернівців. Це Положення є обов'язковим до виконання на відповідній території для всіх суб'єктів, у т.ч. для Виконавчого комітету Чернівецької міської ради та Департаменту економіки Чернівецької міської ради. Ні Законом України «Про оренду державного та комунального майна», ні названим Положенням , ні іншим нормативним актом не передбачено такої підстави для відмови в оренді особі, яка лише одна подала заяву на участь у конкурсі,та для повторного оголошення конкурсу як необхідність збільшення конкуренції (у рішенні комісії вказано «з метою більшої конкурентності повторно оголосити конкурс на оренду приміщення »,) у зв'язку з поданням на конкурс лише однієї заяви.
Безпідставними є посилання скаржника на відсутність позитивного рішення комісії з виділення в оренду нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернівці, щодо укладення договору оренди з одним заявником з огляду на те, що відповідно до п.п.5.1, 5.7 Положення ця комісія є дорадчим органом орендодавця і прийняті нею рішення носять рекомендаційний характер, вони не є обов'язковими для виконкому. Крім того, рішення комісії від 30.01.2017,оформлене протоколом №1, з урахуванням якого виконком приймав своє рішення №99/5 від 28.02.2017( в частині пунктів 2-2.1), також суперечить законодавству.
Більше того, нормами ЗУ «Про оренду державного та комунального майна»(абз.3 ч.4 ст.9) в імперативному порядку встановлено, якщо на конкурс подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником. Аналогічні норми викладені у пунктах 4.10, 4.10.1 вказаного Положення.
Згідно з ч.3 ст. 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
За приписами ч.8 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» у разі відмови в укладенні договору оренди, а також неодержання відповіді у встановлений термін заінтересовані особи мають право звернутися за захистом своїх інтересів до суду.
Частиною 1 ст.187 ГК України встановлено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше ( ч.2 ст. 187 ЦК України).
Відповідно до ст. 20 ГК України держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів.
Кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом, зокрема, визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування,установлення, зміни і припинення господарських правовідносин.
З матеріалів справи вбачається, що визнаний судом укладеним договір оренди нерухомого майна містить всі істотні умови, визначені законом, та відповідає примірному договору оренди, який є додатком до Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м.Чернівців. Щодо його змісту та умов скаржник не заперечує.
З огляду на неправомірність рішення Виконавчого комітету Чернівецької міської ради №99/5 від 28.02.2017 про відмову позивачу в оренді майна, колегія суддів апеляційного суду вважає необгрунтованими посилання скаржника на порушення судом першої інстанції вимог абз.17 ч. 4 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна», яким передбачено, що орендодавець відмовляє в укладенні договору оренди в разі, зокрема, якщо орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на укладення договору оренди.
Таким чином, апеляційний суд відхиляє доводи скаржника та вважає, що суд першої інстанції правомірно та обгрунтовано визнав недійсним рішення Виконавчого комітету Чернівецької міської ради №99/5 від 28.02.2017 в частині пунктів 2-2.1 та визнав укладеним договір оренди нерухомого майна.
Відповідно до ст.32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
В силу вимог ст.ст.33,34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно з ч.2 ст.101 ГПК України апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
На підставі викладеного колегія суддів дійшла висновку, що скаржником не доведено, доказів не подано наявності підстав, передбачених ст. 104 ГПК України, для скасування рішення та для задоволення апеляційної скарги.
Судовий збір, сплачений скаржником при поданні апеляційної скарги, покладається на скаржника.
Керуючисьст.ст.43 ,49, 91, 99, 101, 103, 105 ГПК України, Львівський апеляційний господарський суд
1. Рішення Господарського суду Чернівецької області від 17.05.2017 у справі № 926/1127/17 залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
2. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.
3. Справу повернути до місцевого господарського суду.
Постанова підписана 02.08.2017.
Головуючий суддя М.І. Хабіб
Суддя О.П. Дубник
Суддя Я.О. Юрченко