19 листопада 2009 року Справа № 2а-6307/09/0870
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прудивус О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову
за позовною заявою: Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області
до: Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-
експлуатаційне об'єднання № 2»
про: стягнення економічних санкцій,
та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,
18.11.2009 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області (далі - позивач) до Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне об'єднання № 2» (далі - відповідач), в якому позивач просить стягнути з відповідача у доход державного бюджету Жовтневого району м. Запоріжжя економічні санкції в сумі 7 875 365,64 грн. (сім мільйонів вісімсот сімдесят п'ять тисяч триста шістдесят п'ять гривень, 64 коп.).
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
За правилами ч. 1 ст. 12 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 03 грудня 1990 року № 507-ХІІ (далі - Закон № 507-ХІІ) координація роботи по здійсненню політики цін, проведення економічного аналізу рівня та динаміки цін і вжиття заходів щодо регулювання цін і тарифів здійснюються відповідними державними органами управління України та їх структурними підрозділами.
Пунктами 1, 3 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженим Постановою КМУ від 13.12.2000 № 1819 (далі - Положення) встановлено, що Державна інспекція з контролю за цінами (далі - Держцінінспекція) є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки, а основним завданням Держцінінспекції є організація та здійснення відповідно до законодавства функцій з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів).
З огляду на викладене органи Держцінінспекції законодавцем віднесено до суб'єктів владних повноважень.
Статтею 4 Закону № 507-ХІІ питання щодо визначення повноважень органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами)віднесено до компетенції Кабінету Міністрів України.
Відповідно до підпункту 12 п. 5 Положення Держцінінспекції надано право звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.
Таким чином, спір виник із публічно-правових відносин, у яких позивач є суб'єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно ст. 17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства і відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України підсудний окружним адміністративним судам.
Підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
В процесі підготовчого провадження суддя встановив необхідність провести попереднє судове засідання, витребувати у сторін всі наявні в них документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі, довіреності на представників, документи про правовий статус сторін, накази про призначення керівників сторін, витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також визнав явку сторін у попереднє судове засідання обов'язковою.
Враховуючи вищезазначене та керуючись ст. 107, 110, 114, 160, 165 КАС України, суддя
1. Відкрити провадження у справі № 2а-6307/09/0870 за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області до Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне об'єднання № 2» про стягнення економічних санкцій.
2. Призначити попереднє судове засідання на 03 грудня 2009 року яке відбудеться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в в залі судових засідань № 1 о 10:30 Справа розглядатиметься одноособово суддею Прудивусом Олегом Васильовичем.
3. Зобов'язати сторони надати у судове засідання: всі наявні в них документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі; довіреності на представників; документи про правовий статус сторін; накази про призначення керівників сторін; витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, належним чином засвідчені копії витребуваних документів - у справу, оригінали - суду для огляду.
4. Запропонувати відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, подати у попереднє судове засідання заперечення проти позову (в судове засідання - в електронному вигляді) та докази на обґрунтування цих заперечень.
5. Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі разом з пам'яткою про їх права та обов'язки, відповідачеві - копію позовної заяви та додані до неї документи.
6. В попереднє судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі. Явку осіб, які беруть участь у справі у попереднє судове засідання визнати обов'язковою.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя О.В. Прудивус