Ухвала від 28.07.2017 по справі 344/9680/17

Справа № 344/9680/17

Провадження № 2-а/344/1031/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2017 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Татарінова О.А., ознайомившись з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Вовчинецької сільської ради, Публічного акціонерного товариства «Родон», Товариства з обмеженою відповідальністю « Х-АДВАНС”, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача,- ТОВ “ІКС-АДВАНС”, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача,- Гаражний кооператив “Соколи” про визнання дій неправомірними, визнання протиправним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсним державного акту на право власності, скасування рішення про державну реєстрацію,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Вовчинецької сільської ради, Публічного акціонерного товариства «Родон», Товариства з обмеженою відповідальністю « Х-АДВАНС”, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача,- ТОВ “ІКС-АДВАНС”, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача,- Гаражний кооператив “Соколи” про визнання дій неправомірними, визнання протиправним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсним державного акту на право власності, скасування рішення про державну реєстрацію .

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Заявленою вимогою є визнання протиправних дій та скасування рішення Вовчинецької сільської ради від 16.04.2008 року, визнання недійсним державного акту на право власності, скасування рішення про державну реєстрацію.

Частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду.

Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала (частина 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України).

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи (частина 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України).

Позивач звернулася до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області лише 27.07.2017 року, тобто з порушенням визначеного шестимісячного строку звернення до суду.

Позивач обґрунтовуючи поважність причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з даною позовною вимогою, посилається на те, що про винесення рішення Вовчинецької сільської ради від 16.04.2008 року йому стало відомо 1 грудня 2016 року.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що позивачем пропушений строк, жодних обґрунтованих доказів поважності причин строку звернення до суду з позовом - Позивачем не зазначено, підстав для поновлення строку звернення до суду не має.

Суд також звертає увагу на те, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними

Поважними причинами пропуску строку звернення до суду відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Таким чином, в зв'язку з вищевикладеним та, враховуючи те, що Позивачем не наведено доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом, суд приходить до висновку про те, що Позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду з даним позовом, а тому на підставі частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України подану позовну заяву слід залишити без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107 та 165 КАС України,суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Вовчинецької сільської ради, Публічного акціонерного товариства «Родон», Товариства з обмеженою відповідальністю « Х-АДВАНС”, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача,- ТОВ “ІКС-АДВАНС”, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача,- Гаражний кооператив “Соколи” про визнання дій неправомірними, визнання протиправним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсним державного акту на право власності, скасування рішення про державну реєстрацію залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області.

Суддя Татарінова О.А.