Справа № 323/1418/17
Провадження № 3/323/417/17
31.07.2017 суддя Оріхівського районного суду Запорізької області Гуцал О.П., розглянувши матеріал, що надійшов із Управління східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 (інших відомостей не відомо);
-за ч.5 ст. 164-12 КУпАП, -
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 08/0055пр/2017 від 17.05.2017 року, при проведенні ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області за період з 01.07.2012 року по 31.12.2016 року виявлено порушення бюджетного законодавства, нецільове використання бюджетних коштів, а саме: за період з 01.01.2015 року по 31.12.2016 року освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам використана на проведення виплат заробітної плати з нарахуваннями працівникам, які працювали у дошкільних підрозділах Магдалинівського НВК, Щасливського НВК та Юрківського НВК у загальній сумі 709732,13 грн. (за КЕКВ 2111 - 550345,05 грн., за КЕКВ 2120 - 159387,08 грн.) (в тому числі у 2015 році: за КЕКВ 2111 - 267910,33 грн., за КЕКВ 2120 - 97251,44 грн.; у 2016 році: за КЕКВ 2111 - 282434,72 грн., за КЕКВ 2120 - 62135,64 грн.), що є нецільовим використанням бюджетних коштів. В протоколі також зазначено, що порушення вчинено начальником Відділу освіти Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області ОСОБА_1 та за результатами проведення вказаної ревізії складено акт № 08.03-20/3 від 29.03.2017 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та її захисник просили закрити провадження у справі у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
У відповідності зі ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення.
Встановлені ревізією порушення бюджетного законодавства вчинялися у періоді, що був предметом перевірки, а саме - з 01.01.2015 року по 31.12.2016 року. При цьому перелічені порушення бюджетного законодавства є скоєними з моменту складення та підписання відповідних платіжних та розрахункових документів, за якими відбулося нецільове використання бюджетних коштів. Отже, зазначені порушення не носять ознак таких, що тривають у часі.
Зазначений адміністративний матеріал надійшов до суду 19.05.2017 року, тобто після закінчення тримісячного строку для притягнення до адміністративної відповідальності.
Враховуючи вищевикладене, строк, передбачений ст. 38 КУпАП, на момент надходження справи до суду закінчився, тому суд вважає необхідним провадження в справі закрити, оскільки згідно зі ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, 245, 247, 268, 283, 284 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, що передбачене ч.5 ст. 164-12 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити у зв'язку із закінченням строку для притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Оріхівський районний суд Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її винесення.
Суддя О.П. Гуцал