Ухвала від 31.07.2017 по справі 325/1087/17

Справа № 2-а/325/15/2017 325/1087/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2017 року Суддя Приазовського районного суду Запорізької області Васильцова Г.А., розглянувши матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

В провадження Приазовського районного суду Запорізької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинення певних дій.

Вирішуючи питання про відкриття провадження, суддею було встановлено наступне:

Згідно з п.1 ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних і юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішення (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Як вбачається з адміністративного позову відповідачем по справі є Міністерство оборони України, а предметом позову - визнання протиправними дії відповідача і зобов'язання його призначити та провести виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із настанням інвалідності ІІ групи внаслідок поранення, контузії та захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби.

Відповідно до п. 1 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 року № 671, Міністерство оборони України (Міноборони України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Статтею 18 КАС України встановлена предметна підсудність адміністративних судів.

Згідно з ч. 1 ст. 24 КАС України, адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.

Аналізуючи норми ст.. 18 та ч. 1 ст. 24 КАС України, адміністративний позов, поданий ОСОБА_1, з урахуванням того, що відповідачем по справі є центральний орган виконавчої влади - Міністерство оборони України, вказана справа підсудна окружному адміністративному суду, а не Приазовському районному суду як місцевому загальному суду у адміністративних справах.

Аналогічний висновок міститься в постанові Київського апеляційного адміністративного суду від 12 червня 2017 року у справі № 760/16920/16-а, в постанові Донецького апеляційного адміністративного суду від 20 липня 2017 року у справі № 243/10115/16-а.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Оскільки зазначена справа не підсудна Приазовському районному суду, суд вважає необхідним повернути ОСОБА_1 вказаний адміністративний позов, в зв'язку з підсудністю справи окружному адміністративному суду.

Керуючись ст. ст. 17, 18, 24, п.6 ч.3 ст. 108 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Повернути ОСОБА_1 адміністративний позов до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинення певних дій, в зв'язку з її непідсудністю Приазовському районному суду.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Приазовський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Якщо ухвалу було постановлено без особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя : Г.А. Васильцова