Справа № 333/4260/17
Провадження № 2-а/333/224/17
про залишення позовної заяви без руху
27 липня 2017 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Наумова І.Й., вивчивши матеріали справи за адміністративним позовом Комунарського районного відділу у м. Запоріжжі Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області до громадянина ОСОБА_1 ОСОБА_2 Ясін про примусове видворення за межі України, -
Комунарський районний відділ у м. Запоріжжі Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області до громадянина ОСОБА_1 ОСОБА_2 Ясін про примусове видворення за межі України.
Розглянувши подані матеріали, прихожу до наступного висновку.
Особливості провадження у справах за даними адміністративними позовами регулюються ст. 183-7 КАС України.
Відповідно до положень чинного законодавства, адміністративний позов щодо примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України повинен відповідати загальним вимогам ст. 106 КАС України.
Відповідно дост.106 КАС України, у позовній заяві, зокрема, зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з ч.4 і ч.5ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; перелік документів та інших матеріалів, що додаються. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
В порушення вимогст.106 КАС України, до позовної заяви не додано доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи зокрема, щодо затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України.
Відповідно до ст. 183-7 КАС України позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України подаються до адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 183-7 КАС України у разі наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якого подано адміністративний позов про примусове видворення, не має документа, що дає право на виїзд з України, ухилятиметься від виконання рішення про його примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення або якщо існує ризик його втечі, адміністративний суд, визначений частиною першою цієї статті, за клопотанням органу (підрозділу), який подав такий позов, може прийняти одне з таких рішень:1) взяти особу на поруки підприємства, установи чи організації; 2) зобов'язати іноземця або особу без громадянства внести заставу;3) затримати іноземця або особу без громадянства з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
З аналізу вищенаведеної норми слідує висновок, що затримання особи з метою її ідентифікації та забезпечення в подальшому примусового видворення з території України, може мати місце лише при наявності рішенням компетентного органу або суду про примусове видворення особи.
Проте, ні позовна заява, ні додані документи не містять відомостей щодо:
- невиконання в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або обґрунтованості підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятиметься від виконання такого рішення;
Додані документи не містять відомостей щодо обґрунтованості підстав вважати, що громадянин ОСОБА_1 ОСОБА_2 Ясін ухиляється від виконання рішення про його примусове видворення, перешкоджає проведенню процедури видворення або існує ризик його втечі, а вимоги позивача не узгоджуються із положеннями ст. 183-7 КАС України.
Таким чином, в порушення вищевказаних норм позивачем в позовній заяві не зазначено змісту позовних вимог згідно з частиною четвертою статті 105 цього Кодексу та відсутній виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Разом з тим, до позовної заяви, на порушення даних вимог, позивачем не додано доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Оскільки позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихст.106 КАС України, її належить залишити без руху, встановити строк, достатній для усунення недоліків - п'ять днів з дня отримання ухвали, та які необхідно усунути шляхом надання доказу вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Керуючись ст.ст.105,106,108,183-7,184-186 КАС України,
Адміністративний позов Комунарського районного відділу у м. Запоріжжі Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області до громадянина ОСОБА_1 ОСОБА_2 Ясін про примусове видворення за межі України, - залишити без руху.
Встановити строк для усунення позивачем недоліків позовної заяви - п'ять днів з дня отримання копії даної ухвали.
В разі не усунення позивачем недоліків позовної заяви відповідно до вимог ст.106 КАС України, у визначений судом строк, про що йдеться в даній ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя, шляхом подачі в 5-денний строк з моменту отримання ухвали, апеляційної скарги.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя І.Й. Наумова