Ухвала від 24.07.2017 по справі 331/5097/17

Справа № 2а/331/182/2017

ЄУН 331/5097/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2017 року місто Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Скользнєва Н.Г., перевіривши адміністративний позов ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства « Запоріжжяобленерго» Група з розгляду актів ЗМЕМ про скасування протоколу засідання комісії з розгляду Актів про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 613 від 8.06.2017,

ВСТАНОВИЛА :

21.07.2017 р. ОСОБА_1 , в порядку адміністративного судочинства, звернувся до суду з зазначеним позовом.

За приписами п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Відповідно до ст. 5 Закону України « Про місцеве самоврядування» система місцевого самоврядування включає : територіальну громаду, сільську, селищну, міську раду ; сільського, селищного, міського голову ; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Так, у відповідності до п.4 ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб»єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов»язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту , пільг.

Позивачем оспорюється рішення ВАТ « Запоріжжяобленерго» Група з розгляду актів ЗМЕМ, яким як на думку позивача, грубо порушено його права споживача електроенергії.

З урахуванням вищезазначених норм права, даний спір не є адміністративним, тобто дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Отже, спір, що виник між сторонами, відноситься до компетенції судів загальної юрисдикції, тому його розгляд повинен здійснюватися за нормами цивільного судочинства.

Так, згідно частин 1, 2 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо : захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин ; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.

Згідно п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя, -

УХВАЛИЛА :

Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за його позовом до відкритого акціонерного товариства « Запоріжжяобленерго» Група з розгляду актів ЗМЕМ про скасування протоколу засідання комісії з розгляду Актів про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 613 від 8.06.2017.

Роз»яснити, що для вирішення спірної ситуації йому слід звертатися з позовом в порядку цивільного судочинства.

Копію ухвали невідкладно направити позивачеві для відома.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.

Суддя : Н .Г.Скользнєва

24.07.2017