Постанова від 21.07.2017 по справі 201/8897/17

Справа № 201/8897/17

Провадження № 2а/201/286/2017

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2017р. суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська - Ткаченко Н.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська в м. Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії, скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

21.06.2017р. ОСОБА_1 звернувся до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з адміністративним позовом до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії, скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії (а.с.№ 2-4).

23.06.2017р. ухвалою судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Ткаченко Н.В. було відкрито скорочене провадження у адміністративній справі (а.с. № 17).

В обґрунтування позовних вимог позивач посилавс я на те, що з 22.09.2008р. він перебував на обліку та отримував пенсію в УПФУ в Київському районі м. Донецька і продовжував працювати на посаді державного службовця в Державному управлінні охорони навколишнього середовища в Донецькій області, з якої звільнився 22.01.2013р. Станом на 31.01.2013р. йому здійснено перерахунок пенсії у відповідності до ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу», а також згідно із Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» з 08.10.2013р. встановлена пенсія в розмірі 25% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність.

У зв'язку з тим, що м. Донецьк опинилось на території, не підконтрольній державній владі України, у липні 2014р. він виїхав з м. Донецька до м. Павлограда Дніпропетровської області, а з жовтня 2014р. оселився у м. Дніпропетровську за адресою: АДРЕСА_1. За цією адресою був взятий Управлінням праці та соціального захисту Жовтневого району м. Дніпропетровська на облік, як переміщена особа з тимчасово окупованої території України, що підтверджується відповідною довідкою.

Зазначає, що йому була перерахована пенсія у зв'язку зі звільненням з державної служби на підставі ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ в редакції станом на 31.01.2013р., в розмірі 80 відсотків суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно довідки про складові заробітної плати від 31.01.2014р. № 01-3455, сума його заробітної плати, на яку нараховується єдиний внесок, становить 174 848,73 грн. за 24 розрахункові місяці з 01.02.2011р. по 31.01.2013р. Тобто заробіток для нарахування пенсії становить 174 848,73 : 24 = 7 285,36 грн. на місяць.

Відповідно до наданої відповідачем виписки з системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб (форми ОК-5) Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування від 12.01.2017р. № 491/13, сума його заробітної плати за 24 розрахункових місяці, з 01.02.2011р. по 31.01.2013р., з якої було сплачено єдиний внесок становить 172 173,91 грн. (рядок таблиці «Для пенсії»). Отже, саме з цієї суми заробітної плати має розраховуватись розмір пенсії, а заробіток для нарахування пенсії має становити 172 173,91 грн. : 24 міс. = 7 173,91 грн. на місяць.

Але згідно даних електронної пенсійної справи позивачу нарахована пенсія від заробітку 5 426,53 грн. на місяць.

У зв'язку з цим, він 10.04.2017р. звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії у відповідності до законодавства України станом на 31.01.2013р. Але йому було відмовлено відповіддю від 28.04.2017р. № К-85 із посиланням на зміни у законодавстві та необхідність надання оригіналів довідок про складові заробітної плати для здійснення перерахунку пенсії.

Позивач не погоджується із даною відмовою, оскільки пенсія йому вже була призначена відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, а згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Він не в змозі надати оригінали довідок від 31.01.2014р. №№ 01-3454; 01-3455, оскільки вони залишились у пенсійній справі у м. Донецьку, що підтверджується рішенням про відмову у перерахунку пенсії УПФУ в Київському районі м. Донецька від 24.02.2014 №2439/04, яке містить посилання на відповідні довідки.

Позивач вважає, що перерахунок його пенсії повинен бути здійснений відповідачем з урахуванням наданих ним копій довідок та суми заробітної плати із урахуванням всіх виплат, з яких фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати, які визначені у рядку під назвою «Для пенсії» у системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, призначені для нарахування пенсії.

Звертаючись до відповідача із відповідною заявою, він вказував на необхідність використання для нарахування пенсії даних про заробіток саме з системи персоніфікованого обліку (рядок «Для пенсії») з вказаного реєстру застрахованих осіб. Відповідно до наданих позивачу відповідачем «Індивідуальних відомостей про застраховану особу» від 12.01.2017 №491/13 заробіток для нарахування пенсії позивачу становить 7 173,91грн.

Проте відповідач здійснив перерахунок пенсії виходячи з 82% суми заробітку - 5 426,53 грн. (за січень). Нарахована таким чином пенсія в розмірі 4 450 грн. фактично складає 62% від визначеного в Державному реєстрі застрахованих осіб у рядку «Для пенсії» заробітку позивача - 7 173,91 грн., з якого сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Отже, при нарахуванні пенсії було порушене право позивача на отримання пенсії в розмірі 80 % суми заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

На підставі викладеного, просив суд визнати протиправними дії ЦО УПФУ в м. Дніпрі щодо відмови в перерахунку пенсії згідно ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» в редакції станом на 31.01.2013р. - в розмірі 80% від суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, скасувати рішення ЦО УПФУ в м. Дніпрі від 28.04.2017р. № К-85 про відмову у її перерахунку, зобов'язати ЦО УПФУ в м. Дніпрі здійснити перерахунок пенсії у відповідності до ст. 37 Закону України «Про державну службу» в редакції станом на 31.01.2013р., а саме, в розмірі 80% суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

17.07.2017р. до суду надійшли письмові заперечення ЦО УПФУ м. Дніпрі, в яких відповідач не визнає позовні вимоги ОСОБА_1 і зазначає, що відповідно даних електронної пенсійної справи йому пенсія призначена з 22.09.2008р. 05.02.2013р. проведено перерахунок пенсії у зв'язку зі звільненням з посади державного службовця, виходячи з 82% суми заробітку - 5 426,53 грн. (за січень 2013 року). Паперова справа позивача до ЦО УПФУ м. Дніпрі не надходила.

З 01.01.2015р. позивач перебуваєте на обліку в управлінні як внутрішньо переміщена особа та отримуєте пенсію державного службовця згідно із Законом України «Про державну службу». Вперше він звернувся 01.12.2016р. до ЦО УПФУ м. Дніпрі із заявою про перерахунок, до якої надав копії довідок від 05.01.2015р. № 01-3501 та №01-3502 Державного управління охорони навколишнього природного середовища України в Донецькій області. Оригіналів довідок не надав. Тому листом ЦО УПФУ м. Дніпрі від 14.12.2016р. № К-234 відмовлено у перерахунку пенсії.

Вдруге позивач звернувся із заявою від 10.04.2017р., до якої додав копії довідок від 31.01.2014р. № 01-3454 та №01-3455 Державного управління охорони навколишнього природного середовища України в Донецькій області. Оригіналів не надав.

Листом ЦО УПФУ м. Дніпрі від 28.04.2017 № К-85 йому повідомлено про відсутність підстав для перерахунку, виходячи з того, що у копії довідки №01-3454 немає інформації про дату, з якої встановлено розмір заробітної плати, вказаний у довідці; відсутнє розшифрування “інших виплат” (2 400,00 грн.), а копія довідки №01-3455 не відповідає чинній на 31.01.2014р. формі довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», визначеній постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011р. №5-1 (яка втратила чинність на підставі постанови від 17.01.2017р. №1-3).

Згідно із п. 2.23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (зі змінами), документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах.

Оскільки позивач надав лише копії довідок, існують сумніви щодо відповідності їх оригіналам.

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з: посадових окладів; премій; доплати за ранг; надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Стаття 1 Закону України "Про оплату праці" визначає заробітну плату як винагороду, обчислену, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Стаття 2 цього Закону, яка визначає структуру заробітної плати, не містить вказівки на те, що матеріальна допомога входить до структури заробітної плати. Більше, того, у зазначеній нормі Закону відсутнє таке поняття як матеріальна допомога. Матеріальні виплати, зазначені в цій нормі, і матеріальна допомога - це не ідентичні поняття, а тому законних підстав для віднесення матеріальної допомоги до складу (структури) заробітної плати державного службовця немає.

Таким чином, суми інших виплат не є складовими частинами заробітної плати у розумінні ч. 2 ст. 33 Закону України "Про державну службу", а сам факт утримання із цих сум внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не є підставою для включення їх до складу заробітної плати державного службовця та врахування при обчисленні розміру пенсії державного службовця. За таких обставин, управління не має підстав для врахування зазначеної суми при розрахунку пенсії державного службовця.

Зауважує, що визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям, на час призначення пенсії позивачу, здійснювався в порядку, встановленому Кабінетом ОСОБА_2 України.

Так п. 4 постанови Кабінету ОСОБА_2 України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000р. № 865 (в редакції яка діяла станом на 01.02.2008р.) визначено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету ОСОБА_2 України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. N 432-ІV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку:

1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом ОСОБА_2 України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом ОСОБА_2 України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію.

За бажанням осіб, під час перерахунку пенсій виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абзацами першим - п'ятим пункту 1 та пунктом 2 цієї постанови.

Відповідно до пункту 5. Постанови від 31.05.2000р. №865 перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.

В наведених нормативно-правових актах не передбачено включення в розмір заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсій державним службовцям середнього розміру матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

З 01.12.2015р. пункт 4 Постанови № 865 від 31.05.2000р. виключено на підставі постанови Кабінету ОСОБА_2 України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» N 1013 від 09.12.2015. Абзац 1 п. 5 Постанови № 865 від 31.05.2000 викладено в такій редакції: Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

У зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 08.12.2014р. № 76-VIII, з 01.01.2015р. зазнали зміни норми, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії державним службовцям, а саме ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" викладено у наступній редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом ОСОБА_2 України".

На дату звернення позивача до Управління умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям не визначено Кабінетом ОСОБА_2 України.

До 01.05.2016р. пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване нормами Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ.

З 01.05.2016р. набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015р. № 889-VІІІ, згідно із п. 2 Розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” якого визнано такими, що втратили чинність, зокрема, Закон України "Про державну службу", в тому числі втратили чинність норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців.

Таким чином, виходячи з того, що заяву про перерахунок пенсії подано позивачем після 01.05.2016р., ЦО УПФУ у м. Дніпрі обґрунтовано відмовлено в проведенні перерахунку.

Представник відповідача посилався на Рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999р. № 1/99-рп щодо тлумачення ч. 1 ст. 58 Конституції України, згідно якого дії нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Враховуючи вищевикладене, вважав, що позивачу обґрунтовано відмовлено у перерахунку пенсії на підставі копії довідок від 05.01.2015р. № 01-3501, №01-3502 та 31.01.2014р. № 01-3454, 01-3455, тому представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Вивчивши позиції сторін, дослідивши матеріали справи, вважаю, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами, з 22.09.2008р. ОСОБА_1 перебував на обліку та отримував пенсію в УПФУ в Київському районі м. Донецька і продовжував працювати на посаді державного службовця в Державному управлінні охорони навколишнього середовища в Донецькій області, з якої звільнився 22.01.2013р.

05.02.2013р. йому здійснено перерахунок пенсії у відповідності до ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу», виходячи з 82% суми заробітку - 5 426,53 грн. (за січень 2013р.).

З 01.01.2015р. позивач перебуває на обліку в управлінні, як внутрішньо переміщена особа та отримуєте пенсію державного службовця згідно із Законом України «Про державну службу», що видно з довідки від 31.10.2014р. № НОМЕР_1 (а.с. № 6).

Як вказує відповідач, 01.12.2016р. ОСОБА_1 звернувся до ЦО УПФУ м. Дніпрі із заявою про перерахунок пенсії, до якої надав копії довідок від 05.01.2015р. № 01-3501 та №01-3502 Державного управління охорони навколишнього природного середовища України в Донецькій області. Оригіналів довідок не надав.

Листом ЦО УПФУ м. Дніпрі від 14.12.2016р. № К-234 ОСОБА_1 було відмовлено у перерахунку пенсії.

Позивач вдруге звернувся із заявою від 10.04.2017р., до якої додав копії довідок від 31.01.2014р. № 01-3454 та №01-3455 Державного управління охорони навколишнього природного середовища України в Донецькій області (а.с. № 7 - 10, 13). Оригіналів цих довідок ОСОБА_1 не надав.

Листом ЦО УПФУ м. Дніпрі від 28.04.2017 № К-85 йому повідомлено про відсутність підстав для перерахунку та зазначено, що відповідно даних електронної пенсійної справи пенсія призначена позивачу з 22.09.2008р. А 05.02.2013р. проведено перерахунок пенсії у зв'язку зі звільненням з посади державного службовця виходячи із 82% суми заробітку 5 426,53 грн. (за січень 2013р.).

Як зазначив відповідач, паперова пенсійна справа до управління не надходила.

З набранням чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015р. №889-VIII (який не передбачає проведення перерахунку пенсії державним службовцям) скасовано, зокрема, статтю 37-1 Закону України “Про державну службу” від 16.12.1993р. №3723-XII. Крім того, постановою Кабінету ОСОБА_2 України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015р. №1013 скасовано пункт 4 постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 31.05.2000р. №865, яким визначався механізм перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України №3723-ХІІ. З 23.09.2016р. зазначена постанова Кабінету ОСОБА_2 України (№865) втратила чинність з набуттям чинності постановою Кабінету ОСОБА_2 України “ОСОБА_3 питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб” від 14.09.2016 №622.

Додатково повідомлено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії працюючим державним службовцям, раніше була затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013р. №15-1. З 02.09.2016р. цю довідку виключено з постанови правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013р. №15-1 у зв'язку з набранням чинності постановою правління Пенсійного фонду України від 04.07.2016р. №15-2.

Згідно із п. 2.23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. №22-1 (зі змінами), документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах.

У наданій копії довідки № 01-3454 немає інформації про дату, з якої встановлено розмір заробітної плати, вказаний у довідці; відсутнє розшифрування “інших виплат” (2 400грн.), а копія довідки №01-3455 не відповідає чинній на 31.01.2014р. формі довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», визначеній постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011р. №5-1 (яка втратила чинність на підставі постанови від 17.01.2017р. №1-3).

Оскільки на теперішній час м. Донецьк є непідконтрольною Україні територією то копії довідок від 31.01.2014р. № 01-3454 та №01-3455, які видані Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища України в Донецькій області не мають юридичної сили.

З огляду на зазначене, відсутні підстави для перерахунку пенсії, як державного службовця згідно заяви від 10.04.2017р. за копіями довідок від 31.01.2014р. № 01-3454, 01-3455 Державного управління охорони навколишнього природного середовища України в Донецькій області (а.с. № 14).

Як видно з копії довідки про складові заробітної плати від 31.01.2014р. № 01-3455, сума заробітної плати позивача, на яку нараховується єдиний внесок, становить 174 848,73 грн. за 24 розрахункові місяці з 01.02.2011р. по 31.01.2013р. (а.с. № 8 - 10). Отже, розмір заробітку для нарахування пенсії визначається як 174 848,73 : 24 = 7 285,36 грн. на місяць.

Відповідно до наданої відповідачем виписки з системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб (форми ОК-5) Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування від 12.01.2017р. № 491/13 (а.с. № 12), сума заробітної плати ОСОБА_1 за 24 розрахункових місяці, з 01.02.2011р. по 31.01.2013р., з якої було сплачено єдиний внесок, становить 172 173,91 грн. (рядок таблиці «Для пенсії»).

Позивач вважає, що з цієї суми заробітної плати має розраховуватись розмір пенсії, а заробіток для нарахування пенсії має становити: 172 173,91 грн. : 24 міс. = 7 173,91 грн. на місяць.

Разом із тим, згідно даних електронної пенсійної справи ЦО УПФУ в м. Дніпрі позивачу нарахована пенсія від заробітку 5 426,53 грн. на місяць.

Це стало підставою для звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії, у чому йому було відмовлено, оскільки позивач не надав оригіналів довідок про складові заробітної плати, а також саму заяву подано після 01.05.2016р., тобто після набрання чинності Законом України «Про державну службу», згідно із яким втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015р., що врегульовував питання пенсійного забезпечення державних службовців, а Кабінетом ОСОБА_2 України не визначений порядок перерахунку пенсії.

Суддя не може погодитись з такою позицією відповідача з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» в редакції станом на 31.01.2013р. (коли позивачу вже була перерахована пенсія у зв'язку зі звільненням із державної служби) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

У ст. 2 Закону України «Про оплату праці» визначена структура заробітної плати, яка складається: - основна заробітна плата винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці, встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців; - додаткова заробітна плата винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці, включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій; - інші заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

У наказі Державного комітету статистики України «Про затвердження інструкції зі статистики заробітної плати» від 13.01.2004р. № 5 визначено, що структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, зокрема, до додаткової заробітної плати належать: доплати, надбавки, премії, винагороди, виплати у тому числі компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, суми виплат, пов'язані з індексацією заробітної плати, матеріальна допомога, яка надається всім або більшості працівників, та виплати соціального характеру.

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу» (в редакції на час призначення пенсії позивачу) заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплата за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом ОСОБА_2 України.

Відповідно до ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (в редакції на час виникнення спірних правовідносин час призначення пенсії позивачу), до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Аналізуючи вищенаведені положення законів, суддя дійшла висновку, що надбавки, премії, матеріальна допомога та суми виплат, пов'язані з індексацією заробітної плати, та інші виплати тощо, входять до системи оплати праці державних службовців.

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(в редакції на час виникнення спірних правовідносин час призначення пенсії позивачу), до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються, зокрема:

1)суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону;

2)суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум;

3)суми заробітної плати (доходу), визначені виходячи із здійсненої застрахованою особою доплати, передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону.

Таким чином, суд вважає, що за змістом вище наведених норм законів, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких фактично нараховані та сплачені єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а до 01.01.2011р. страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються до заробітку (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Такі висновки викладені в постановах Верховного Суду України від 20.02.2012р. в справі № 21-430а11, від 14.05.2013р. в справі № 21-125а13, від 28.05.2013р. в справі № 21-97а13, в яких визначено, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Відповідно ч. 1 ст. 244-2 КАС України висновок щодо застосування норм права, викладених у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Окрім того, вважаю за необхідне зазначити, що дійсно статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. № 3723-XII, який діяв до 01.05.2016р., було передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом ОСОБА_2 України.

Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця, затверджений постановою Кабінету ОСОБА_2 України №865 від 31.05.2000р. «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії» (далі - Постанова № 865), п. 5 якої було встановлено, що перерахунок пенсій провадився з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

Постановою Кабінету ОСОБА_2 України № 1013 від 09.12.2015р. «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» внесено зміни до Постанови № 865, які застосовуються з 01.12.2015р., зокрема, п. 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».

Таким чином, на час звернення позивача до ЦОУПФУ у м. Дніпрі порядок перерахунку пенсії державного службовця не визначено.

Проте, як встановлено правовою позицією Європейського Суду з прав людини, викладеної у рішенні по справі «Суханов та Ільченко проти України» від 26.09.2014р., за певних обставин «законне сподівання» на отримання «активу» може бути захищено ст. 1 Першого протоколу. Так, якщо суть вимоги особи пов'язана з майновим правом, особа, якій воно надане, може вважатися такою, що має «законне сподівання», якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є усталена практика національних судів, якою підтверджується його існування.

Тобто, бездіяльність держави щодо прийняття нормативного акту, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших актах, тримання громадян у невизначеності є невиправданим втручанням у права, передбачені ст. 1 Першого протоколу.

Відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213-VІІІ від 02.03.2015, у разі неприйняття до 01.06.2015р. закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет ОСОБА_2 України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Тобто, дана норма стосується лише порядку призначення пенсії у разі реалізації права особи на пенсійне забезпечення, та не встановлює жодних обмежень в частині перерахунку вже призначеної пенсії, як це має місце у позивача.

Стосовно ненадання оригіналів довідок позивачем.

Так, позивач вказує, що не може надати оригінали довідок від 31.01.2014р. №№ 01-3454; 01-3455, оскільки вони залишились у пенсійній справі у м. Донецьку.

Водночас, позивач надав їх копії. Крім того, згадування про надання ним цих довідок до УПФУ в Київському районі м. Донецька є у копії рішення останнього, де йдеться про відмову у перерахунку пенсії від 24.02.2014р. №2439/04 (а.с. 11).

У п. 8 Тимчасового порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей, затвердженому Постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 07.11.2014р. № 595 зазначено, що особам, які переміщені на контрольовану територію та взяті на облік відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 1 жовтня 2014 р. № 509, пенсія та інші соціальні виплати з бюджетів усіх рівнів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування виплачуються за заявами таких осіб до органів (установ), які здійснюють такі виплати, протягом усього строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Згідно Постанови Кабінету ОСОБА_2 України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 05.11.2014р. № 637, призначення та продовження виплати пенсій, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообовязкового страхування особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, здійснюється за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженим постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 01.10.2014р. № 509.

Згідно п.п. 7 п. 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 22.12.2014р. № 28-2, управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії.

Отже, питання призначення (перерахунку) і виплати пенсії позивачу віднесено безпосередньо до функцій ЦО УПФУ в м. Дніпрі, де з 01.01.2015р. позивач перебуває на обліку, внаслідок чого управління має вирішувати питання перерахунку пенсії позивача, раніше призначеної іншим управлінням - Управлінням пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька.

Вважаю, що відмова відповідача в перерахунку пенсії позивачу не ґрунтується на нормах діючого законодавства, при цьому причини такої відмови в перерахунку, зазначені у листі відповідача, як то відсутність паперової пенсійної справи, відсутність оригіналів довідок тощо, не відповідають положенням вищезазначених нормативних актів, оскільки саме на ЦО УПФУ в м. Дніпрі покладено функцію перерахунку раніше призначеної пенсії позивачу.

При цьому, із відповіді відповідача від 28.04.2017р. № К-85 та із заперечень на позов вбачається, що в управлінні наявні електронна пенсійна справа позивача, заведена в УПФУ в Київському районі м. Донецька (зокрема, з даних про призначення пенсії з 22.09.2008р. по 05.02.2013р.), копії довідок про його заробіток, також позивачем було надано рішення УПФУ в Київському районі м. Донецька про відмову у перерахунку пенсії від 24.02.2014 № 2439/04, з яких можна отримати відомості про заробітну плату, звірити їх з даними електронної пенсійної справи. Відповідач не вказує у заперечення про ненадання позивачем інших документів, необхідних для перерахунку пенсії, як то трудова книжка, паспорт, довідка про взяття на облік позивача, як переселенця, тощо.

Суд зазначає, що згідно зі ст. 24 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Згідно ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Відповідно до ст.ст. 22 та 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України, є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.

Відповідно розділу IV «Приймання, оформлення і розгляд документів» затверджених постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. № 22-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» обов'язок розгляду заяви позивача в повному обсязі повинен був здійснений відповідачем з прийняттям відповідного рішення.

Згідно із п. 4.1. Порядку орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2). Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів. Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

Згідно п. 4.2. при прийманні документів орган, що призначає пенсію:

1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;

2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;

3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі;

4) видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Пунктом 4.3. вказаного Порядку визначено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Після надходження даних про сплату страхових внесків за останній місяць роботи, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії, протягом місяця проводиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії. При цьому, якщо у разі проведення перерахунку пенсії її розмір зменшився, виплата пенсії в новому розмірі проводиться з місяця, наступного за місяцем проведення перерахунку.

В аналогічному порядку після визначення Пенсійним фондом України розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, здійснюється перерахунок пенсії у разі відсутності на дату призначення пенсії даних про середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески.

Нарахована сума пенсії включається в документи для виплати пенсії не пізніше одного місяця з дня прийняття рішення про призначення, перерахунок, переведення з одного виду пенсії на інший та про поновлення виплати пенсії.

У разі, якщо на дату звернення особи за перерахунком пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону в реєстрі застрахованих осіб відсутні дані про страховий стаж за двадцять четвертий місяць після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, за бажанням особи перерахунок пенсії проводиться за наявні місяці страхового стажу або після надходження відповідних даних за цей місяць за умови, якщо дані надійшли не пізніше трьох місяців від дня звернення за перерахунком пенсії. У цьому разі днем звернення за перерахунком пенсії є день приймання органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

Рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (заступником начальника управління відповідно до розподілу обов'язків) та завіряється печаткою управління.

Згідно із п. 4.12 Порядку № 22-1 при переїзді пенсіонера на постійне або тимчасове проживання до іншої адміністративно-територіальної одиниці орган, що призначає пенсію, не пізніше трьох робочих днів з дня одержання заяви надсилає запит про витребування пенсійної справи до органу, що призначає пенсію, за попереднім місцем проживання (реєстрації) пенсіонера. Пенсійна справа не пізніше п'яти робочих днів з дня одержання запиту пересилається органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).

Вказаних вимог відповідач не дотримався, у зв'язку з чим, суддя не вважає аргументованими дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії позивача.

Ч.1 ст.9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною ОСОБА_2 України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Ч.2 ст.71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Ст. 8 КАС України передбачає, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом. Вищезазначена норма детально описує процесуальні гарантії, які надаються сторонам у спорі, а саме право на справедливий, публічний і швидкий розгляд, і, водночас, передбачає обов'язкове виконання судових рішень.

Отже, для забезпечення цілей ст. 6 Конвенції виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися, як складова частина «судового розгляду».

Зокрема, про це прямо зазначається у рішенні Європейського суду з прав людини від 19.03.1997р. у справі «Горнсбі проти Греції» (Case of Нornsby V. Сгеесе), рішенні Європейського суду з прав людини від 20.07.2004р. у справі «Шмалько проти України».

Оцінюючи досліджені у справі докази, звертаю увагу на те, що при звернені до відповідача із заявою про перерахунок пенсії позивачем не було подано повного пакету документів, перелік яких визначено, у п. 2.1 Порядку № 22-1, однак, відповідачем не було вжито вичерпних заходів, спрямованих на отримання відомостей, яких у даному випадку не вистачає для перерахунку позивачу пенсії, зокрема, не було витребувано у позивача відповідних документів, не виконано обов'язку, визначеного у п. 3.3 Порядку № 22-1, щодо надання допомоги заявнику в одержанні необхідних документів у разі потреби, а натомість, відмовлено позивачу у перерахунку пенсії з підстав законодавчої неврегульованості питання щодо перерахунку і виплати пенсії, зокрема, як і внутрішньо переміщеним особам, що є протиправним і порушує конституційне право позивача на пенсійне забезпечення.

Разом з тим, зібрання необхідних документів, їх вивірення та прийняття за результатами їх розгляду рішення про призначення пенсії належить до дискреційних повноважень відповідача, які у відповідності до Рекомендації Комітету ОСОБА_2 Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом ОСОБА_2 11.03.1980р. на 316-й нараді, адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

При цьому, як було встановлено вище позивач у даному адміністративному позові просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо відновлення попереднього розміру призначеної пенсії та зобов'язати відповідача відновити виплачувати позивачу пенсію в розмірі, що існував станом на січень 2013р., що з урахуванням обставин, зазначених вище, є передчасним і призведе до втручання у дискреційні повноваження відповідача і до порушення ст. 2 КАС України, а тому, у відповідності до ч. 2 ст. 11 КАС України, з метою повного і всебічного захисту прав позивача, суддя вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними дії управління ЦО УПФУ в м. Дніпрі щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_3 та зобов'язати ЦО УПФУ в м. Дніпрі повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 10.04.2017р. про здійснення перерахунку пенсії, з урахуванням висновків суду, викладених у мотивувальній частині даного судового рішення, а в іншій частині позовних вимог - відмовити.

Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Обговорюючи питання про розподіл судових витрат, відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України, враховуючи що відповідач по справі на підставі п. 18 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору, то понесені позивачем судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету в розмірі 640 грн. (а.с.№15).

Керуючись ст.ст. 11, 71, 94, 159, 161 - 163, 183-2 КАС України, суддя,

ПОСТАНОВИЛА:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії, скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язати Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 10.04.2017р. про здійснення перерахунку пенсії, з урахуванням висновків суду, викладених у мотивувальній частині даного судового рішення.

В задоволенні адміністративного позову в іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати по оплаті судового збору в сумі 640 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська.

Суддя Н.В. Ткаченко