Постанова від 19.07.2017 по справі 824/946/16-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2017 р. м. Чернівці Справа № 824/946/16-а

10 год. 51 хв.

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брезіної Т.М.,

за участю:

секретаря судового засідання Якимець Х.В.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 податковий борг по орендній платі за землю в сумі 48632,22 грн до місцевого бюджету Малятинської сільської ради.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що податковим органом 26.06.2016 р. винесене податкове повідомлення-рішення про нараховану суму податкового зобов'язання по орендній платі за землю ОСОБА_3 в розмірі 48314,59 грн, яке було вручене 05.07.2016 року відповідачу. Однак, станом на 11.11.2016 р. податковий борг ОСОБА_3 становить 48632,22 грн та добровільно сплачений не був, у зв'язку із чим податковий орган звернувся до суду для примусового стягнення боргу.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлений позов.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, однак явку свого представника не забезпечив. Згідно положень ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

31.10.2001 р. між ОСОБА_2 районною радою та гр. ОСОБА_3 укладено договір оренди земельної ділянки водного фонду площею 3,9305 га строком до 31.12.2005 року. Згідно Додаткової угоди від 24.12.2003 р. до вказаного договору внесено зміни, зокрема, в частині зазначення терміну договору замінено з «31.12.2005 р.» на «31.12.2035 р.». Тобто термін дії договору оренди земельної ділянки визначено до 31.12.2035 року. (а.с. 9-12).

Згідно Довідки податкового органу про суми недоїмки платника податків - ОСОБА_3 станом на 07.11.2016 р. заборгованість відповідача по орендній платі з фізичних осіб складає 48632,22 гривні. (а.с. 13)

23.06.2016 р податковим органом винесено корінець податкового повідомлення-рішення форми “Ф” №31161-17 в якому визначено загальну суму податкового боргу ОСОБА_3 з орендної плати з фізичних осіб в сумі 48314,59 гривень. (а.с. 14).

Позивачем було також складено податкову вимогу від 31.10.2014 р. №661-25, в якій визначено загальну суму податкового боргу ОСОБА_3 за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 30.10.2014 р. в сумі 14491,89 грн, в тому числі: 11598,15 грн основні платежі та 2893,68 грн штрафних (фінансових) санкцій. (а.с. 7).

Чернівецьким окружним адміністративним судом ухвалою від 02.03.2017 року зупинялось провадження у адміністративній справі до набрання законної сили рішенням по справі №824/51/17-а за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №31161-17 від 23.06.2016 р., прийняте ОСОБА_2 об'єднаною ДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій області. (а.с. 39).

Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 02.03.2017 року у справі №824/51/17-а у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю. Судове рішення по справі №824/51/17-а набрало законної сили 04.04.2017 року. (а.с. 47-51).

До вказаних правовідносин суд застосовує положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 ПК України земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

За визначенням п. п. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 ПК України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Відповідно до положень п. п. 270.1.1, 270.1.2 п. 270.1 ст. 270 ПК України об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.

З наведених норм вбачається, що орендна плата за землю за своєю правовою природою є податком, контроль за справлянням якого, а отже і відповідністю розміру чинному законодавству, покладено на податкові органи.

Згідно п. 274.1 ст. 274 ПК України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

При цьому, у відповідності до п. 288.1ст. 288 ПК України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Суд звертає увагу позивача, що постановою Чернівецького окружного адміністративного суду №824/51/17-а за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №31161-17 від 23.06.2016 р. визнано правомірним оскаржуване рішення, відмовлено у задоволенні позову. Зокрема, судом зроблено висновки, що відповідачем ОСОБА_2 об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Чернівецькій області правомірно прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення №31161-17 від 23.06.2016 року.

Згідно ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно із ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Позивачем доведено правомірність вимог щодо стягнення на підставі податкового повідомлення-рішення форми “Ф” №31161-17 суми податкового боргу з ОСОБА_3 з орендної плати за землю в сумі 48314,59 гривен. З урахуванням вищенаведеного та встановлених обставин по справі, суд робить висновок, що позовні вимоги ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, місцезнаходження: 59314, Чернівецька обл., Кіцманський район, с.Малятинці) податковий борг по орендній платі за землю в сумі 48632,22 грн до місцевого бюджету Малятинської сільської ради.

У відповідності до ст.ст. 185-186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, проголошення вступної та резолютивної частини рішення, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дні отримання копії постанови.

Згідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмовити у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Т.М. Брезіна

Постанова в повному обсязі складена 26 липня 2017 р.