Постанова від 20.07.2017 по справі 822/1741/17

Копія

Справа № 822/1741/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2017 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіОСОБА_1

при секретаріОСОБА_2

за участі:представників сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Міського комунального підприємства "Хмельницькводоканал" до Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових вимог, -

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові вимоги №7982-17 від 04.05.2017 року та №11319-17 від 01.06.2017 року, щодо сплати податкового боргу в сумі 29147,80 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що на підставі акту перевірки від 17.01.2017 року №0009/22-01-14-01/3356128 прийнято податкове повідомлення-рішення від 02.02.2017 року №00004411401, яким збільшено податкове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 82819,00 грн. та застосовано штрафну санкцію - 20705,00 грн. Згідно з платіжним дорученням від 15.02.2017 року №46 в сумі 103524,00 грн. МКП "Хмельницькводоканал" сплачено до бюджету донараховані грошові зобов'язання.

04.05.2017 року відповідачем виставлено податкову вимогу №7982-17 та винесено рішення №215/25 про опис майна у податкову заставу.

Не погоджуючись з винесеною податковою вимогою, оскаржив її в адміністративному порядку. Однак в результаті розгляду первинної скарги від 01.06.2017 року ДФС залишено без змін податкову вимогу відповідача, а первинну скаргу МКП "Хмельницькводоканал" від 17.05.2017 року №1342 без задоволення.

Відповідачем 01.06.2017 року виставлено податкову вимогу №11319-17, згідно якої станом на 31.05.2017 року сума податкового зобов'язання становить 29147,80 грн.

З вищезазначеними діями відповідача щодо виставлення податкових вимог №7982-17 від 04.05.2017 року та №11319-17 від 01.06.2017 року не погоджується, вважає, що своєчасно і в повному обсязі відповідно до узгоджених податкових зобов'язань сплачувало податок на додану вартість, а тому підстав для нарахування будь-яких податкових зобов'язань у відповідача не було. Просить вищевказані податкові вимоги визнати протиправними та скасувати.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив їх задоволити в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечив, просив відмовити в задоволенні позовних вимог з підстав наведених в письмових запереченнях.

Заслухавши представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що адміністративний позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Суд встановив, що податковим органом проведено перевірку МКП "Хмельницькводоканал" в результаті якої прийнято акт перевірки від 17.01.2017 року №0009/22-01-14-01/3356128.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 02.02.2017 року №00004411401, яким збільшено податкове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 82819,00 грн. та застосовано штрафну санкцію - 20705,00 грн. Згідно з платіжним дорученням від 15.02.2017 року №46 в сумі 103524,00 грн. МКП "Хмельницькводоканал" сплачено до бюджету донараховані грошові зобов'язання.

04.05.2017 року виставлено податкову вимогу №7982-17 на суму 29147,80 грн. та винесено рішення №215/25 про опис майна у податкову заставу.

Позивачем оскаржено до ДФС вищевказану вимогу, однак рішенням про результати розгляду первинної скарги від 01.06.2017, податкову вимогу залишено без змін.

Також, 01.06.2017 року виставлено податкову вимогу №11319-17, згідно якої станом на 31.05.2017 року сума податкового зобов'язання становить 29147,80 грн.

Позивач не погодившись з виставленими податковими вимогами оскаржив їх в судовому порядку.

Надаючи правову оцінку виниклим правовідносинам суд враховує наступне.

Згідно до п.16.1.4 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій з їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно із п.58.1 ст. 58 ПК України, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу, або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення, що передбачає п.58.3 ст. 58 ПК України.

В силу п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно матеріалів справи позивач 15.02.2017р. сплатив податкові зобов'язання, визначені податковим повідомленням-рішенням від 02.02.2017р. №0000441401 на суму 103524,0 грн.

Відповідно до п.129.1 ст.129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

При нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

При нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

Пунктом 129.4 статті 129 ПК України визначено, що пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб.

Приписи ст.129 ПК України передбачають нарахування суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

Відповідно до п.129.3.1 ст.129 ПК України нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

Отже, у зв'язку із сплатою позивачем 15.02.2017р. податкових зобов'язань, визначених податковим повідомленням-рішенням від 02.02.2017р. №0000441401, відповідач закінчив нарахування пені та правомірно направив позивачу вимогу про її сплату.

У відповідності із ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З врахуванням наведеного, суд вважає, що відповідачем доведено правомірності своїх дій, щодо винесення податкових вимог №7982-17 від 04.05.2017 року та №11319-17 від 01.06.2017 року, щодо сплати позивачем податкового боргу в сумі 29147,80 грн.

Керуючись ст. 11, 71, 158 - 163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

в задоволенні адміністративного позову Міського комунального підприємства "Хмельницькводоканал" до Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових вимог - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 24 липня 2017 року

Суддя/підпис/ОСОБА_1

"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1