27 липня 2017 р.
м. Херсон
Справа № 2а-3639/12/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О., розглянувши у порядку письмового провадження заяву про заміну сторони у виконавчому листі в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні до державного підприємства "Херсонагроліс" про стягнення боргу,
встановив:
18 липня 2017 року Херсонське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області звернулося до суду із заявою про заміну сторони у виконавчому листі у адміністративній справі № 2а-3639/12/2170, а саме управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні на Херсонську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Херсонській області. Заявник в обґрунтування своєї заяви посилається на те, що відповідно до вимог Закону України №2464-VI від 08.07.2010 р. "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (із змінами та доповненнями) право на облік сплати єдиного соціального внеску по виконавчому листі № 2а-3639/12/2170 безпосередньо входить до обов'язків Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області. Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 р. № 988 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" відбулася реорганізація територіальних органів Пенсійного фонду України. У зв'язку з чим управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні та управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі шляхом злиття реорганізовано в Херсонське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області. У новоствореному Управлінні не передбачені розрахункові рахунки для перерахунку з органів виконавчої служби коштів по єдиному соціальному внеску.
Представник заявника подав до суду клопотання про розгляд даної заяви в порядку письмового провадження.
Представники державного підприємства "Херсонагроліс" та Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області в судове засідання не з'явилися.
Відповідно до ст. 264 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження.
Дослідивши заяву про заміну сторони у виконавчому листі, суд встановив такі обставини.
Відповідно до постанови Херсонського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2012 року позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні задоволено у повному обсязі.
30 листопада 2012 року видано виконавчий лист, відповідно до якого стягувачем зазначено управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року № 988 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні та управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі реорганізовані шляхом злиття у Херсонське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області.
Вирішуючи заяву, суд виходить з такого.
Порядок обчислення і сплати єдиного внеску визначено п. 5. ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р., № 2464-VI, а саме: сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування.
Відповідно до п. 3-1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р., № 2464-VI, органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи;
Таким чином, право на облік сплати єдиного соціального внеску по виконавчому листу № 2а-3639/12/2170 безпосередньо входить до обов'язків Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 року № 1404-VIII виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
За приписами ч. 1, 2, 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов'язок щодо виконання рішення.
У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ч. 1 ст. 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Враховуючи викладені обставини, суд дійшов до висновку, що заява про заміну сторони у виконавчому листі підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 160, 165, 264 КАС України, суд
ухвалив:
Заяву Херсонського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області про заміну сторони у виконавчому листі задовольнити.
Замінити сторону у виконавчому листі, виданому Херсонським окружним адміністративним судом 30 листопада 2012 року в адміністративній справі № 2а-3639/12/2170, а саме: стягувача - Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні на Херсонську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Херсонській області.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.