Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/2035/17
25.07.2017 м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Левко Т.Ю., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли із Взводу №4РПОП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово непрацюючого,
за ознаками ч.1 ст.130 КУпАП,
До Виноградівського районного суду з Взводу №4 ОСОБА_2 в Закарпатській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 046998 від 22.06.2017 року, складений за ч.1 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1
Перевіривши матеріали адміністративної справи суддя приходить до наступного.
Згідно до вимог ст. ст. 245, 252 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення і обов"язком органу, який її розглядає, є своєчасне, всебічне, повне і об"єктивне з"ясування обставин справи і вирішення її в точній відповідності з законом. Докази, на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, цей орган оцінює за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП при розгляді справи суд зобов"язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом"якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з"ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Адміністративним правопорушенням (ст.9 КУпАП) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на державний або громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до положень ст. ст. 254, 255, 256 КУпАП в разі виявлення такого правопорушення уповноважена на те посадова особа складає протокол, в якому, крім іншого, зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, вид і розмір матеріальної шкоди, інші відомості, необхідні для правильного вирішення справи.
Так, протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 046998 від 22.06.2017 року не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, а саме: в протоколі неповністю вказано місце вчинення правопорушення, текст протоколу про адміністративне правопорушення є нечитабельним. До матеріалів не додано пояснень свідків.
В протоколі відсутні відомості, необхідні для вирішення справи, зокрема, відсутні відомості про проведення огляду на стан сп"яніння, який повинен би бути проведений поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів у присутності двох свідків (у відповідності до вимог ч.ч. 2, 3 ст. 266 КУпАП).
Вказані обставини унеможливлюють об'єктивний та справедливий розгляд справи згідно КУпАП, тому вказаний протокол слід повернути до Взводу №4 ОСОБА_2 в Закарпатській області для належного дооформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП - повернути до Взводу №4 ОСОБА_2 в Закарпатській області для належного дооформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_3