Справа№340/408/17
Провадження № 2-а/340/32/17
про залишення позовної заяви без руху
26 липня 2017 року суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Бучинський А.Б., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Косівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, третя особа: Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби про визнання протиправними дій відповідача щодо виконання постанови Верховинського районного суду від 13 жовтня 2016 року у справі №340/416/16-а і скасування постанови про завершення виконавчого провадження, як передчасного та зобов'язання вчинити певні дії, -
позивач звернулася до суду із позовною заявою до відповідача, третя особа: Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби про визнання протиправними дій боржника - Косівського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області при виконанні постанови Верховинського районного суду від 13.10.2016 у справі №340/416/16-а за позовом ОСОБА_1, скасування розпорядження Косівського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області №114562 від 29.03.2017, скасування постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ в Івано-Франківській області ОСОБА_2 про закінчення виконавчого провадження №53891793 від 29.06.2017, зобов'язання відповідача забезпечити виконання постанови Верховинського районного суду від 13.10.2016 13.10.2016 у справі №340/416/16-а за позовом ОСОБА_1, та здійснити судовий контроль за виконанням даного рішення.
Вивчивши подану ОСОБА_1 заяву вважаю, що її слід залишити без руху з таких підстав.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Пункт 4 ч.1 ст.106 КАС України визначає, що у позовній заяві зазначаються зокрема зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 КАС.
Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Пунктом 10 постанови Пленуму вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» від 13.12.2010 року за № 3 передбачено, що судом необхідно мати на увазі, що всі адміністративні справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби, вчинених під час проведення виконавчих дій розглядаються з особливостями, установленими статтею 181 КАС України. Щодо справ про оскарження інших рішень, дій чи бездіяльності цих органів, то такі справи розглядаються за загальними правилами КАС України.
Згідно частини 1 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Згідно з ч.5 цієї статті, адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
Однак, як вбачається із змісту адміністративного позову, позивач просить визнати протиправними дії боржника - Косівського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області при виконанні постанови Верховинського районного суду від 13.10.2016 у справі №340/416/16-а за позовом ОСОБА_1, скасувати розпорядження Косівського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області №114562 від 29.03.2017, зобов'язати відповідача забезпечити виконання постанови Верховинського районного суду від 13.10.2016 13.10.2016 у справі №340/416/16-а за позовом ОСОБА_1, та здійснити судовий контроль за виконанням даного рішення, які підлягають розгляду за загальними правилами встановленими КАС України.
Крім того, однією з позовних вимог позивача є скасування постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ в Івано-Франківській області ОСОБА_2 про закінчення виконавчого провадження №53891793 від 29.06.2017, яка статтею 181 КАС України повинна розглядатися в особливому порядку протягом десяти днів після відкриття провадження у справі і не може бути розглянута разом із іншими позовними вимогами.
Також, встановлено, що позивач оскаржуючи рішення головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ в Івано-Франківській області ОСОБА_2, ставить дану позовну вимогу до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби, як до "третьої особи ", а не як до відповідача.
Згідно ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий 5 денний термін для усунення недоліків шляхом подання належно оформленого адміністративного позову відповідно до ст. 106 КАС України, з урахуванням недоліків, зазначених в ухвалі суду.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 105, 106, 108, 181 КАС України, суддя,-
матеріали заяви адміністративного позову ОСОБА_1 до Косівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, третя особа: Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби про визнання протиправними дій відповідача щодо виконання постанови Верховинського районного суду від 13 жовтня 2016 року у справі №340/416/16-а і скасування постанови про завершення виконавчого провадження, як передчасного та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п'яти днів, та роз'яснити, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у встановлений судом термін, позовна заява буде повернута позивачу.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга в строки і порядок передбачені п.3 ст. 186 КАС України до апеляційного суду Львівської області через місцевий суд.
Суддя: А.Б.Бучинський