Справа № 286/2281/17
24.07.2017 м. Овруч
Слідчий - суддя Овруцького районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , з секретарем ОСОБА_2 , розглянувши клопотання першого заступника керівника Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 про проведення позапланової виїзної ревізії ДП «Коростенський лісгосп АПК», -
24.07.2017 року перший заступник керівника Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням та просить надати дозвіл на проведення Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП "Коростенський лісгосп АПК" за період 2016 року поставивши наступні питання:
- Яка відповідно до лісорубних квитків № 76 від 12.08.2016, № 88 від 23.09.2016, а також планів та додаткових планів проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісах ДП «Коростенський лісгосп АПК на 2016 рік маса деревини підлягала вирубці у кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК»?;
- Хто та протягом якого періоду відповідно до наданих ДП «Коростенський лісгосп АПК» документів проводив лісогосподарські роботи (рубання, крижування, трелювання, перевезення, спалювання рештків тощо) у кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК». Яким чином та відповідно до яких документів проведено розрахунки з особами, які здійснювали лісогосподарські роботи?
- Скільки, на протязі якого часу та відповідно до яких документів заготовлено лісопродукції в кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК». Яким чином вказана лісопродукція була оприбуткована?
- Коли, кому, скільки та на підставі яких документів була реалізована лісопродукція, яка заготовлена в кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК». Чи є розбіжність між заготовленою та реалізованою лісопродукцією з вказаних кварталів та виділів? Яким чином проводилися розрахунки за реалізовану лісопродукцію з вказаних кварталів та виділів? Чи вірно відображено розрахунки за реалізовану лісопродукцію та чи є порушення бухгалтерського обліку під час проведення реалізації лісопродукції? Хто та на підставі, яких документів здійснював перевезення лісопродукції з вказаних кварталів та виділів?
- Які порушення допущено під час заготівлі, облікування, реалізації лісопродукції під час проведення санітарно вибіркової рубки в кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК»? Які порушення бухгалтерського обліку допущено під час заготівлі, облікування, реалізації лісопродукції під час проведення санітарно вибіркової рубки у вказаних кварталах та виділах?
- Яка сума збитків завдана внаслідок неналежного виконання службовими особами ДП "Коростенський лісгосп АПК" своїх службових обов'язків при проведенні санітарної вибіркової рубки в кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК»?
Обгрунтовуючи клопотання, прокурор посилається на те, що у провадженні слідчого СВ Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12016060060001553 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 366 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що 10.10.2016 народний депутат України ОСОБА_4 спільно з керівником Коростенської місцевої прокуратури ОСОБА_5 , головою Коростенської районної ради ОСОБА_6 , депутатами Коростенської районної ради та працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області здійснили виїзд до Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК», що розташоване в межах Михайлівської та Кожухівської сільських рад, у ході якого встановлено, що у кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК» масово вирубано дерева породи дуб.
У свою чергу в.о. директора ДП «Коростенський лісгосп АПК» ОСОБА_7 надав документи, у відповідності до яких у вказаних кварталах та виділах проводилася санітарна вибіркова рубка згідно лісорубних квитків № 76 від 12.08.2016 та № 88 від 23.09.2016.
За вказаним фактом слідчим відділом Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12016060060001553, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 367, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 366 КК України.
У ході проведення досудового розслідування слідчими СВ Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області в ДП "Коростенський лісгосп АПК" проведено обшуки у ході яких вилучено первинну документацію щодо проведення санітарної вибіркової рубки у вказаних кварталах та виділах, документи щодо заготівлі та реалізації деревини.
З вилучених документів підставою для проведення санітарної вибіркової рубки у вказаних кварталах та виділах є наступні документи, а саме: план проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісах ДП «Коростенський лісгосп АПК на 2016 рік, лісорубні квитки № 76 від 12.08.2016 та № 88 від 23.09.2016, план лісової ділянки (лісосіки) з її геодезичною зйомкою, перелікова відомість (відомість переліку дерев), відомість матеріально-грошової оцінки лісосіки, технологічні карти розробки лісосіки.
Встановлено, що підписи у планах лісових ділянок (лісосік) з геодезичними зйомками, перелікових відомостях (відомості переліку дерев), відомостях матеріально-грошових оцінок лісосік, технологічних картах розробки лісосік, на підставі яких оформлено лісорубні квитки, підроблені і не належать особам, які у них вказані, що свідчить про те, що лісорубні квитки № 76 від 12.08.2016 та № 88 від 23.09.2016 видані незаконно та не є дійсними.
Крім того, заготівля деревини, згідно вилучених документів проводилася на підставі щоденників, які повинен складати лісник, а також наряд-актів на виконання робіт, в яких зазначається вид робіт, хто виконує вказані роботи, який об'єм деревини заготовлено (проведено трелювання трактором) та видається майстром лісу.
У ході розслідування установлено, що щоденники та наряди-акти на виконані роботи у вказаних кварталах та виділах підроблені, а особи зазначені у них зазначених робіт не проводили, і будь яких документів не складали і не підписували.
У зв'язку з цим, у ході розслідування встановлено та доведено, що санітарна вибіркова рубка у вказаних кварталах та виділах не проводилася, а всі документи на заготівлю деревини підроблені працівниками ДП «Коростенський лісгосп АПК».
Враховуючи те, що заготівля деревини у вказаних кварталах та виділах не проводилася її реалізація неможлива.
Тому у кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК» санітарна вибіркова рубка не проводилася, деревина з пня не різалася та не заготовлювалася (трелювалася). У вказаних кварталах лише проводилися роботи по обрубуванню гілок та сучків, збирання та складання в купи гілок (верхи дерев), тобто зачистка від незаконної порубки дерев, а залишки залишених дерев реалізовувались. Найвірогідніше у вказаних кварталах протягом травня-жовтня 2016 року невідомими особами вчинено незаконну порубку дерев породи дуб, тому прокурор просить клопотання задовольнити.
Перевіривши матеріали клопотання слідчий суддя дійшов наступних висновків.
11.10.2016 року матеріали досудового розслідування внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12016060060001553 за ознаками кримінального правопорушення передбачених ч.1 ст. 367, ч.3 ст. 185, ч.1 ст. 366 КК України, про що свідчить витяг з кримінального провадження. Також, з витягу видно, що в ході проведення досудового розслідування в даному кримінальному провадженні, встановлено, що службовими особами ДП «Коростенський лісгосп АПК» внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків при проведенні планових суцільних та санітарних рубок лісів, що розташовані в межах Михайлівської та Кожухівської сільських рад допускається порушення чинного законодавства. В ході проведення досудового слідства, було встановлено, що впродовж 2016 року посадові особи ДП «Коростенський лісгосп АПК» вносили завідомо неправдиві відомості до офіційних документів - лісосічних квітків, санітарних рубок лісів Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК», де було виявлено понад 1000 пнів дерев породи дуб.
Постановою заступника прокурора Житомирської області ОСОБА_8 від 19.07.2017 року доручено здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 366 КК України у кримінальному провадженні № 12016060060001553 від 11.10.2016 року слідчому відділенню Овруцького ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області.
За правилами ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно ст. 99 ч.2 п.4, 84 КПК України, висновки ревізій є документами, тобто процесуальними джерелами доказів.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал (частина 6). Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим у кримінальному провадженні. Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Приймаючи до уваги те, що на даний час у кримінальному провадженні № 12016060060001553 виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії ДП «Коростенський лісгосп АПК», для забезпечення об'єктивного, повного та всебічного досудового розслідування по такому кримінальному провадженню, слідчий суддя дійшов висновку про його задоволення.
Тому з огляду на викладене, керуючись ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. ст. 369, 372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя -
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП "Коростенський лісгосп АПК" за період 2016 року поставивши наступні питання:
- Яка відповідно до лісорубних квитків № 76 від 12.08.2016, № 88 від 23.09.2016, а також планів та додаткових планів проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісах ДП «Коростенський лісгосп АПК на 2016 рік маса деревини підлягала вирубці у кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК»?;
- Хто та протягом якого періоду відповідно до наданих ДП «Коростенський лісгосп АПК» документів проводив лісогосподарські роботи (рубання, крижування, трелювання, перевезення, спалювання рештків тощо) у кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК». Яким чином та відповідно до яких документів проведено розрахунки з особами, які здійснювали лісогосподарські роботи?
- Скільки, на протязі якого часу та відповідно до яких документів заготовлено лісопродукції в кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК». Яким чином вказана лісопродукція була оприбуткована?
- Коли, кому, скільки та на підставі яких документів була реалізована лісопродукція, яка заготовлена в кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК». Чи є розбіжність між заготовленою та реалізованою лісопродукцією з вказаних кварталів та виділів? Яким чином проводилися розрахунки за реалізовану лісопродукцію з вказаних кварталів та виділів? Чи вірно відображено розрахунки за реалізовану лісопродукцію та чи є порушення бухгалтерського обліку під час проведення реалізації лісопродукції? Хто та на підставі, яких документів здійснював перевезення лісопродукції з вказаних кварталів та виділів?
- Які порушення допущено під час заготівлі, облікування, реалізації лісопродукції під час проведення санітарно вибіркової рубки в кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК»? Які порушення бухгалтерського обліку допущено під час заготівлі, облікування, реалізації лісопродукції під час проведення санітарно вибіркової рубки у вказаних кварталах та виділах?
- Яка сума збитків завдана внаслідок неналежного виконання службовими особами ДП "Коростенський лісгосп АПК" своїх службових обов'язків при проведенні санітарної вибіркової рубки в кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК»?
Встановити строк проведення ревізії 15 робочих днів з 31 липня 2017 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1