Справа № 541/1316/17
Номер провадження3/541/551/2017
21 липня 2017 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Куцин В.М. розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-2 КУпАП у відношенні ОСОБА_1, -
В провадження Миргородського міськрайонного суду надійшов протокол №812 від 14.06.2017 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-2 КУпАП, у відношенні ОСОБА_1
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу органу, який його склав, для належного оформлення, з наступних підстав.
Не зважаючи на постанову Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 30 червня 2017 року в якій було чітко вказано, які саме недоліки необхідно усунути, в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_2 було повторно направлено на адресу протокол про адміністративне правопорушення від 14 червня 2017 року
В порядку підготовки справи до розгляду встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення №812 від 14.06.2017 року. складено в порушення вимог ст. 256 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративне правопорушення це протиправна винна, дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 280 КУпАП передбачає, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Положеннями ч.3 ст. 256 КУпАП, визначено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Відповідно до ч.2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В порушення вимог ст. 251 КУпАП в долучених до протоколу матеріалах відсутні докази про направлення та отримання ОСОБА_1О протоколу №812.
Вище зазначені недоліки, допущені при складенні протоколу позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній законне та обґрунтоване рішення.
При цьому суд, приймаючи рішення про повернення справи для доопрацювання, враховує позицію Верховного Суду України, згідно якої визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14). А також позицію ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладену у п.12 Постанови Пленуму від 17.10.2014 р. «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», згідно якої, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.251,256, 278, 283, 284 КУпАП,-
Протокол № 812 про адміністративне правопорушення від 14.06.2017 року за ч.1 ст.163-2 КУпАП разом з іншими матеріалами відносно ОСОБА_1 повернути в.о. заступнику начальника Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_2, для приведення його у відповідність із вимогами ст. 256,251 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду ОСОБА_3