Справа № 815/3789/17
про залишення позовної заяви без розгляду
24 липня 2017 року м. Одеса Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України про скасування повідомлення, зобов'язання вчинити певні дії,-
До суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Державної міграційної служби України про скасування повідомлення №250 від 25.07.2016 року про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, зобов'язання ДМС України прийняти заяву щодо визнання ОСОБА_1 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно ч. 1, ч. 2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що ОСОБА_1 просить скасувати повідомлення №250 від 25.07.2016 року про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, про оскаржуване повідомлення, позивач дізнався 25.07.2016 року, що підтверджується його підписом у зазначеному повідомлені, проте до суду з даним позовом звернувся 19.07.2017 року, тобто з пропуском шестимісячного строку, встановленого ст. 99 КАС України.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
При цьому, поважними причинами пропуску строку звернення до суду визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду, та пов'язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
З адміністративного позову та доданих до нього матеріалів суддя не вбачає перешкод та істотних підстав для вчасного вчинення позивачем процесуальних дій, а тому підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними не має.
Враховуючи вищевикладене, суддя вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 має бути залишений без розгляду.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 160, 165 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України про скасування повідомлення №250 від 25.07.2016 року про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, зобов'язання ДМС України прийняти заяву щодо визнання ОСОБА_1 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання ухвали, або в порядку ч. 3 ст.186 КАС України.
Суддя Л.І. Свида