Справа № 815/3781/17
про залишення позовної заяви без руху
21 липня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління архітектурно-державної будівельної інспекції України в Одеській області, третя особа - ОСОБА_2 про скасування реєстрації декларації, зобов'язання зареєструвати скасування реєстрації декларації,-
До суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Управління архітектурно-державної будівельної інспекції України в Одеській області, третя особа - ОСОБА_2 про скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації реконструкції житлових будинків з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 що складається з літ. «В» 56,8 кв.м/30,2 кв.м літньої кухні літ «И», навіс літ. «М» № ОД 142130100023 від 10.01.2013 року за замовленням ОСОБА_3, яка була здійснена Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, зобов'язання Управління архітектурно-державної будівельної інспекції України в Одеській області зареєструвати скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації реконструкції житлових будинків з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 що складається з літ. «В» 56,8 кв.м/30,2 кв.м літньої кухні літ «И», навіс літ. «М» № ОД 142130100023 від 10.01.2013 року за замовленням ОСОБА_3.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Вивчивши матеріали справи, суддя вважає, що позовну заяву необхідно залишити без руху, виходячи з наступного.
Згідно із ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно із ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
В адміністративному позові ОСОБА_1 просить скасувати реєстрацію декларації про готовність об'єкта до експлуатації реконструкції житлових будинків з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 що складається з літ. «В» 56,8 кв.м/30,2 кв.м літньої кухні літ «И», навіс літ. «М» № ОД 142130100023 від 10.01.2013 року та зазначає, що про існування оскаржуваної декларації йому стало відомо під час ознайомлення з матеріалами справи у 2015 році, проте не вказує конкретної дати цієї події та не надає доказів на підтвердження зазначених обставин.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що зі скаргою з питання реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації реконструкції житлових будинків з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 позивач звернувся до Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради 28.11.2016 року.
Суд звертає увагу на те, що строк обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, однак позивач не обґрунтовує неможливості раніше дізнатися про порушення своїх прав та вчасно звернутися з цим позовом до суду.
Відповідно до п.п. 3, 4 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
З матеріалів справи вбачається, що позивач оскаржує реєстрацію декларації про готовність об'єкта до експлуатації № ОД 142130100023 від 10.01.2013 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, однак відповідачем по справі зазначає Управління архітектурно-державної будівельної інспекції України в Одеській області, проте такого органу не існує.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» (№320-VIII від 09.04.2015 року), який набрав чинності 01 вересня 2015 року, передбачена передача функцій та частини повноважень щодо здійснення державного архітектурного будівельного контролю від Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю України органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади.
На виконання цього Закону рішенням Одеської міської ради №6908-VI від 10.09.2015 року «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 17 грудня 2013 року № 4185-VI «Про затвердження структури виконавчих органів, загальної чисельності апарату Одеської міської ради та її виконавчих органів в новій редакції», в яке внесено зміни рішенням № 579-VII від 27.04.2016 року, створено Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (юридична адреса: 65009, м. Одеса, вул. Черняховського, 6) та затверджено Положення про Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської.
Повноваження щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів по об'єктах І-IV категорії, розташованих в межах міста Одеси відповідно до законодавства Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області передані Управлінню державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно вірно зазначити відповідача по справі.
Крім того, даний позов не відповідає ч.3 ст.106 КАС України, оскільки позивачем не в повному обсязі сплачено судовий збір.
Частиною 3 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» передбачено, що за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру встановлено ставку судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України № 3674-VI від 08.07.2011 року «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно вимог Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», з 1 січня 2017 року 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить - 1600 гривень.
В прохальній частині позивачем заявлено 2 вимоги немайнового характеру, проте судовий збір сплачено за одну вимогу немайнового характеру .
З урахуванням вищевикладеного позивачу належить сплатити судовий збір у розмірі 640 грн. на рахунок Одеського окружного адміністративного суду (отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - судовий збір, Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626).
Відповідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах, позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків шляхом направлення до Одеського окружного адміністративного суду копії копій уточнених позовних заяв відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, з урахуванням копії уточненої позовної заяви для суду, документу про сплату судового збору за подання позовної заяви, а також належних доказів звернення до суду з даним адміністративним позовом в межах строку, встановленого законом.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління архітектурно-державної будівельної інспекції України в Одеській області, третя особа - ОСОБА_2 про скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації реконструкції житлових будинків з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 що складається з літ. «В» 56,8 кв.м/30,2 кв.м літньої кухні літ «И», навіс літ. «М» № ОД 142130100023 від 10.01.2013 року за замовленням ОСОБА_3, яка була здійснена Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, зобов'язання Управління архітектурно-державної будівельної інспекції України в Одеській області зареєструвати скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації реконструкції житлових будинків з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 що складається з літ. «В» 56,8 кв.м/30,2 кв.м літньої кухні літ «И», навіс літ. «М» № ОД 142130100023 від 10.01.2013 року за замовленням ОСОБА_3 - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунути недоліки у строк до 02 серпня 2017 року.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом термін, позов буде повернуто позивачеві відповідно до приписів п.1 ч.3 ст.108 КАС України.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, встановлені ст. 186 КАС України.
Суддя Л.І. Свида