Постанова від 24.07.2017 по справі 803/731/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2017 року Справа № 803/731/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ковальчука В.Д.,

розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області) звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 17000,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 21.06.2016 року працівниками Головного управління ДФС у Волинській області проведено фактичну перевірку кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, де здійснює торгівельну діяльність відповідач та встановлено, зокрема: факт зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку; непроведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій; нероздрукування відповідного розрахункового документу; реалізація товарів, які не обліковані у встановленому порядку; невідповідність сум готівкових коштів у місці проведення розрахунків сумі коштів, які зазначені у денному звіті; продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці, без наявності статусу закладу громадського харчування.

Відповідно до статті 17 Закону України Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за факт зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору до відповідача рішенням від 20 грудня 2016 року №00000228-40 застосовано фінансову санкцію в розмірі 17000,00 грн. Відповідачем не було вжито заходів для погашення фінансової санкції, а тому позивач просить стягнути суму штрафу в примусовому порядку.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 04.07.2017 року в даній адміністративній справі відкрито скорочене провадження.

Від відповідача у встановлений судом строк заперечень проти позову або заяви про визнання позову не надійшло, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути та вирішити справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що 21.06.2016 року працівниками ГУ ДФС у Волинській області на підставі наказу від 14.06.2016 року №669 про проведення фактичної перевірки (а.с.7) та направлень на перевірку від 14.06.2016 року №0000256 та №0000257 (а.с.8-9) було проведено фактичну перевірку з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, господарської одиниці - кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», розташованого за адресою: АДРЕСА_2, Луцький район, Волинська область, де здійснює торгівельну діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1.

За результатами перевірки складено акт від 22.06.2016 року №03/94/40-01/НОМЕР_1, в якому зафіксовано порушення, зокрема, вимог статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних і тютюнових виробів" та Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1251, а саме: факт зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку (а.с.5-6).

Під час ідентифікації марок акцизного податку, якими маркована алкогольна та тютюнова продукція, встановлено факт зберігання на вітрині барної стійки Шампанського України «Радянське шампанське» Ізмаїл, напівсолодке, вміст спирту 10,5-12,5% об., місткістю 0,75 дм3, на якому була відсутня марка акцизного податку встановленого зразка. В наявності на час перевірки знаходилося ще дві пляшки аналогічного алкогольного напою, які не були марковані марками акцизного податку встановленого зразка.

З матеріалів справи слідує, що бармен кафе ОСОБА_2 по факту встановленого порушення, а саме зберігання алкогольного напою без марки акцизного податку відмовилася від підписання та отримання другого примірника акту перевірки, про що перевіряючи склали відповідні акти відмови від підписання акта перевірки від 21 червня 2016 року №6/40-01/НОМЕР_1 та відмови від отримання акта перевірки від 21 червня 2016 року №7/40-01/НОМЕР_2 (а.с.10-11).

20.12.2016 року на підставі акту перевірки від 22.06.2016 року №03/94/40-01/НОМЕР_1 начальником Головного управління ДФС у Волинській області прийнято рішення №00000228-40, згідно з яким до відповідача у відповідності до абзацу п'ятнадцятого частини другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн. за факт зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку (а.с.14).

Копія даного рішення із супровідним листом від 21.12.2016 року №907/ФОП/03-20-40-01-14 про роз'яснення порядку його оскарження, порядку та строків сплати фінансових санкцій була надіслана на адресу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.13).

Відповідачем вказане рішення не оскаржувалося ні в адміністративному, ні в судовому порядку, доказів сплати фінансової санкції в розмірі 17000,00 грн. не надано.

Отже, на момент розгляду справи рішення про застосування фінансових санкцій від 20.12.2016 року №00000228-40 є чинним.

Частиною першою статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до абзацу 15 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, або з використанням тари, що не відповідає вимогам, визначеним частиною першою статті 11 цього Закону, - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.

Згідно з частиною п'ятою статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, визначено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Суд вважає, що рішення про застосування фінансових санкцій від 20.12.2016 року №00000228-40 до відповідача суб'єктом владних повноважень прийнято на підставі, в межах наданих повноважень, в розмірах та у строки, визначені чинним законодавством України. Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 рішення про застосування фінансових санкцій у встановленому порядку не оскаржене, не скасоване та не виконане протягом 30 днів після отримання копії рішення.

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій у розмірі 17000,00 грн. є правомірними та підлягають до задоволення.

Відповідно до частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини 1 статті 183-2 цього Кодексу.

Керуючись частиною статтями 183-2, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (43000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід місцевого бюджету Гіркополонківської сільської ради (банк Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області, МФО 803014, н/р 31418561700219, одержувач коштів: УК у Луцькому районі, село Гірка Полонка, 21084500, ідентифікаційний код одержувача 38009654, код виду сплати 135) заборгованість по фінансових санкціях у розмірі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.) грн.

Постанову суду звернути до негайного виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.Д. Ковальчук