єдиний унікальний номер справи 423/1969/17
номер провадження 3/423/1025/17
18 липня 2017 року м. Попасна
Суддя Попаснянського районного суду Луганської області Лизенко І.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, щодо притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, одруженого, маючого на утриманні одну неповнолітню дитину, зареєстрованого та мешкаючого за адресою: Донецька область, м. Бахмут, вул. Кібенко, б.4, РНОКПП НОМЕР_1, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ст. 164 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, згідно якого 10.07.2017 року о 14 год. 25 хв. надавав послуги по перевезенню вантажу - слабоалкогольних напоїв, за маршрутом м. Лисичанськ Луганської області - м. Солєдар Донецької області, на автомобілі марки «ІЖ 2717ЗНГ», д.н.з. АН 1929ЕВ, одержавши прибуток у сумі 400 гривень, без відповідної державної реєстрації як суб'єкт підприємницької діяльності.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, у письмових поясненнях зазначив, що перевозив вантаж для свого знайомого ОСОБА_2. 10.07.2017 на прохання свого знайомого поїхав до м. Лисичанськ Луганської області, де на пивзаводі «Лиспиво» придбав 9 кегів пива «Жигулівське» на суму 4000 грн., погрузивши пиво поїхав до м. Солєдар Донецької області, для передачі його знайомому. За виконані роботи ОСОБА_2 сплачував йому грошову винагороду в розмірі 400 гривень.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, додані документи, суддя доходить висновку про відсутність у діях особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП, з наступних підстав.
Стаття 164 КУпАП передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_3 провадить господарську діяльність без державної реєстрації як суб'єкта господарювання.
Згідно ч. ч.1, 2 ст. 3 ГК України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність, при цьому господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями.
Згідно ст.42 ГК України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Хоча письмові пояснення ОСОБА_1 містять твердження про здійснення вантажних перевезень з власної ініціативи, з метою отримання прибутку, однак це не підтверджується об'єктивними обставинами справи.
Так, з письмових пояснень також вбачається, що ОСОБА_1. здійснював перевезення з ініціативи ОСОБА_2, який сплачував йому кошти у сумі 400 грн..
Таким чином, справа про адміністративне правопорушення не містить об'єктивних даних, що свідчать про систематичне здійснення ОСОБА_1 підприємницької діяльності з метою отримання прибутку, ініціативної, на власний ризик.
За відсутності доказів здійснення саме господарської діяльності ОСОБА_1 з надання послуг по перевезенню вантажу, в його діях відсутній склад правопорушення за ч.1 ст. 164 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 284 КУпАП України по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
Керуючись п. 1 ст. 247, ст.ст. 280, 283, 284, 294 КУпАП,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 164 ч.1 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Луганської області протягом 10 днів з дня її проголошення через Попаснянський районний суд Луганської області.
Суддя І.В. Лизенко