Справа № 569/2908/17
17 липня 2017 року Рівненський міський суд
під головуванням судді - Ковальова І.М.
при секретарі - Соломон О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління патрульної поліції у м.Рівному про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
В Рівненський міський суд з позовом до управління патрульної поліції у м.Рівному про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення звернулась ОСОБА_1
В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги повністю підтримав, просить суд їх задоволити з підстав, викладених у позовній заяві та скасувати постанову про адміністративне правопорушення серії АР №126988 від 12 лютого 2017 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч.1 ст.122 КУпАП у виді штрафу в розмірі 255 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що 12 лютого 2017 року його довірителька здійснюючи рух транспортним засобом Ауді по вул.Міцкевича, її авто вскочило у велику вибоїну всією передньою частиною, при цьому вона відчула сильний удар, побоявшись, що пошкодила піддон автомобіля, зупинилася та вийшла з авто, щоб переконатися в його цілісності, тим самим обходячи автомобіль з різних боків та заглядаючи під нього. Тим часом під'їхав екіпаж патрульної поліції та замість того, щоб запропонувати допомогу почали стверджувати, що вона порушила ПДР. На її пояснення патрульний поліції жодної уваги не звернув, повністю проігнорувавши її доводи. Враховуючи дану ситуацію та відсутність з її боку правопорушення, вважає, що винесення постанови про адміністративне правопорушення є необґрунтованим.
Тому з цих підстав просить суд позов задоволити.
В судовому засіданні представник відповідача заявлені позовні вимоги позивача не визнав та просить суд відмовити у їх задоволенні. Суду пояснив, що інспектор роти №2 батальйону УПП в м.Рівне у відповідності до вимог чинного законодавства та Правил дорожнього руху виявивши адміністративні правопорушення склав постанову про накладення адміністративного стягнення на позивача по справі. В підтвердження своїх пояснень надав суду у якості доказу відеозапис з місця події та просив суд у задоволені позову позивачу відмовити.
Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи та подані сторонами письмові докази по справі, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають до задоволення виходячи з наступного.
У відповідності до ст.107 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права у сфері публічно-правових відносин.
Судом встановлено такі факти і відповідні їм правовідносини.
Як вбачається з дослідженої в судовому засіданні постанови по справі про адміністративне правопорушення серії АР №126988 від 12 лютого 2017 року, винесеної інспектором роти №2 батальйону УПП в м.Рівне ОСОБА_1 12 лютого 2017 року керуючи транспортним засобом марки Ауді А4 номерний знак НОМЕР_1 в м.Рівне по вул.Міцкевича, 34 порушила правила зупинки, а саме здійснила зупинку ближче 30 м до дорожнього знаку, чим порушила п.15.9.е. ПЛР України, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП. Керуючись положенням статей 33 та 284 КУпАП, Постановив: застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, та використовуючи визначений ст. 62 Конституції України принцип, відповідно до якого усі сумніви щодо доведеності вини особи, тлумачаться на її користь, суд вважає, що в судовому засіданні було встановлені безсумнівні докази тих обставин, що позивач вчинила інкриміновані їй адміністративні правопорушення.
Відповідно до п.15.9.е ПДР України зупинка забороняється: ближче 30м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає - ближче 30м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків.
Із наданого представником відповідача в судовому засіданні диску відеофіксації нагрудною відеокамерою вчиненого позивачем порушення, який був оглянутий в судовому засіданні, слідує, що під час спілкування її з патрульними вона не просила їх допомоги у зв'язку з поломкою транспортного засобу, а навпаки вела себе зухвало. Крім того представником позивача в судовому засіданні не було надано суду письмових доказів звернення позивача після даної події для ремонту її транспортного засобу або огляду у майстерні.
Частина 1 статті 122 КУпАП передбачає відповідальність за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками та тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 50 штрафних балів.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Тобто, притягненню до адміністративної відповідальності особи обов'язково повинна передувати належна та вчинена у відповідності до вимог чинного законодавства поведінка суб'єкта владних повноважень, зокрема, поліцейського, а також встановлення останнім факту вчинення особою адміністративного правопорушення, відповідальність за вчення якого передбачена чинним законодавством.
Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Таким чином, суд приходить до висновку, що дії інспектора щодо накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.122 КУпАП на позивача є правомірними та законними, а також суд наголошує, що доводи представника позивача про те, що вищевказана постанова являється незаконною є недоведеними та необґрунтованими, оскільки доказів, які б спростовували вищевказану постанову по справі про адміністративне правопорушення, з боку позивача не надано, підстав передбачених статтею 72 КАС України для звільнення позивача від доказування не встановлено.
Враховуючи вищевикладені обставини у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що заявлені позовні вимоги не знайшли своє підтвердження, а тому у їх задоволенні слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11,17,18,71,160-162,183-2,186 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до управління патрульної поліції у м.Рівному про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - відмовити.
Судові витрати по справі звернути за рахунок держави.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляцiйного адміністративного суду через Рiвненський мiський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий :