Постанова від 24.05.2007 по справі 16/2960-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"24" травня 2007 р. Справа №16/2960-А

За позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, м.Хмельницький

до Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Хмельницький

про стягнення 1 693,67 грн. штрафних (фінансових) санкцій

Суддя Магера В.В. Секретар судового засідання Степчук Т.А.

Представники:

Від позивача - ОСОБА_2 -представник за довір.НОМЕР_1 від 23.05.2007 р.

Від відповідача -не з'явився

Ухвалою суду від 03.05.2007 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання по справі на 24.05.2007 р. Сторони належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи. Ухвала про порушення провадження у справі від 03.05.07 р. сторонам надіслана. (Вих. НОМЕР_2 від 07.05.07 р.).

Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 1 693,67 грн. фінансових санкцій за порушення ним вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме п.1, 6 ст.17, ст.22 цього ж Закону. Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, наполягав на їх задоволенні. Відповідач письмового заперечення на позов не надав, повноважного представника в засідання суду не направив, поважні причини неявки не повідомив. Ухвала суду від 03.05.2007 р. повернута на адресу суду поштовим відділенням із зазначенням, що адресат вибув в Італію. Тому суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами. Відповідач повноважного представника в судове засідання не направив, поважні причини неявки не повідомив, позовні вимоги по суті та розміром не оспорив. Ухвала суду від 08.02.2007 р. та від 28.02.2007 р. відповідачем отримана відповідно 15.02. та 06.03.2007 р., про що свідчать поштові повідомлення про вручення.

Розглядом матеріали справи судом встановлено наступне :

Приватний підприємець ОСОБА_1, м.Хмельницький зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. 12.02.2007 р. працівниками ДПА у Хмельницькій області проведено перевірку магазину “Подоляночка», який розташований за адресою: АДРЕСА_1 у м.Хмельницькому, який належить відповідачу, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки НОМЕР_3 від 12.02.2007 р., в якому позивачем зафіксовано порушення відповідачем Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р., а саме не видано розрахунковий документ на суму покупки в розмірі 62,75 грн., встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, що відображена в денному звіті в розмірі 259,50 грн., не використовується режим попереднього програмування, не ведеться кількісний облік товарів. На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення НОМЕР_4 від 23.02.2007 р., яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі на загальну суму 1 696,25 грн. Вказане рішення відповідачу направлено рекомендованою кореспонденцією, що підтверджується відповідним поштовим повідомленням про вручення. Наявність заборгованості відповідача підтверджується розрахунком застосованих фінансових санкцій, довідкою про заборгованість. В зв'язку з наявною заборгованістю відповідача по сплаті штрафних санкцій, позивачем подано до суду позов про примусове їх стягнення в розмірі 1 693,67 грн., з урахуванням погашення суми 2,58 грн. боргу за рахунок переплати по особовому рахунку відповідача.

Досліджуючи надані докази та оцінюючи їх у сукупності, до уваги приймається наступне:

Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Згідно ст.1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» НОМЕР_5 від 06.07.95р. із змінами та доповненнями, Реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.Ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

8) реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України;

9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Ст. 15 Закону вказує, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби шляхом проведення планових або позапланових перевірок.

Згідно ст.17 Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;

6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Ст.22 даного Закону передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Нараховані суми штрафних санкцій, які визначені ст.ст.17-24 Закону підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного бюджету протягом 10-ти днів з дня прийняття органом ДПІ рішення про застосування фінансової санкції.

Судом враховується, що рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем у встановленому Законом порядку не оскаржено та не скасовано, чи визнано нечинним. За таких обставин, позовні вимоги щодо стягнення 1 693,67 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення відповідачем вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» підтвердженні належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню. Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, м.Хмельницький до Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Хмельницький про стягнення 1 693,67 грн. штрафних (фінансових) санкцій задовольнити. Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_2, відомості про банківські реквізити відсутні, ідент. код ІНФОРМАЦІЯ_1) на користь Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому (АДРЕСА_3, відомості про банківські реквізити відсутні, код ЄДРПОУ 21324474) 1 693,67 грн. (одна тисяча шістсот дев'яносто три гривні 67 коп.) штрафних (фінансових) санкцій.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи

Суддя