Постанова від 23.05.2007 по справі 21/2948-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"23" травня 2007 р. Справа № 21/2948-А

за позовом Державної податкової інспекціії у м. Хмельницькому

до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький

про стягнення 1010,25 грн.

Суддя Секретар судового засідання Козій Т.М.

Представники сторін:

від позивача - ОСОБА_2. - за довіреністю від 17.03.2006 року НОМЕР_1.

від відповідача - ОСОБА_1- підприємець.

Позивач у позовній заяві та представник в судовому засіданні просять стягнути з відповідача фінансові санкції в розмірі 1010,25 грн. згідно рішення НОМЕР_2 від 20.02.2007 року, застосовані за порушення вимог Закону України “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». При цьому посилаються на п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні».

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив частково, вказавши на неправомірність висновків позивача про відсутність розрахункової книжки, на підтвердження чого надав в судове засідання розрахункову книжку НОМЕР_3.

Розглядом поданих матеріалів справи встановлено наступне.

В ході проведеної перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу кіоску по вул. Кам'янецька (біля буд. НОМЕР_4) у м. Хмельницькому, що належить відповідачу, були виявлені порушення пп. 1, 2, 6, 9, 10, 11, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, факт реалізації товару на суму 7,05 грн. без застосування РРО та без видачі розрахункового документа встановленої форми - чека; не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, що зазначена в деному х-звіті, невідповідність складає 8,00 грн.; порушено режим попереднього програмування товарів в реєстраторі розрахункових операцій по найменуванню, ціні та кількості (цигарки LM SUPER LIGHT закодовано по ціні 2,50 грн., фактично реалізуються по ціні 2,65 грн.); не збережено фіскальний Z-звіт НОМЕР_5 від 21.11.2006 року; не збережено контрольну стрічку від 21.11.2006 року протягом встановленого терміну; не збережено розрахункову книжку ААВД НОМЕР_3 зареєстрована 24.03.2005 року (на момент перевірки відсутня).

За наслідками перевірки складено акт від 08.02.2007 року НОМЕР_6 з додатком (підтвердження фактичної наявності коштів).

На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення НОМЕР_2 від 20.02.2007 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1010,25 грн.

Згідно поданого позивачем розрахунку суми штрафних санкцій, до відповідача застосований штраф за невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті згідно ст. 22 Закону України “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в розмірі 40,00 грн. (5- кратний розмір суми невідповідності), за невидачу чека згідно п. 1 ст. 17 Закону 35,25 грн. (5- кратний розмір), порушення порядку використання РК, КОРО, не збереження РК згідно п. 3 ст. 17 Закону в розмірі 340,00 грн. (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), не роздрукування та незбереження фіскальних звітних чеків згідно п. 4 ст. 17 Закону в розмірі 340,00 грн. (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), за невикористання режиму попереднього програмування товарів згідно п. 6 ст. 17 Закону в розмірі 85,00 грн., за нероздрукування та незбереження контрольної стрічки згідно п. 5 ст. 17 Закону в розмірі 170,00 грн.

У зв'язку з несплатою фінансових санкцій в добровільному порядку позивачем подано позов до суду.

Досліджуючи надані докази, фактичні обставини справи, оцінюючи доводи та заперечення сторін, судом до уваги приймається наступне.

Згідно ст. 10 Закону України «Про держану податкову службу в Україні», із змінами і доповненнями, передбачено, що до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.

Статтею 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.

Згідно статтi 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами і доповненнями, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

При цьому згідно статті 17 цього Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції. Зокрема, фінансові санкції застосовуються в розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій; десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну; 6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Згідно ст. 22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Тому позивачем обґрунтовано застосовано фінансові санкції за невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті згідно ст. 22 Закону України “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в розмірі 40,00 грн. (5 кратний розмір суми невідповідності), нероздрукування та незбереження фіскальних звітних чеків згідно п. 4 ст. 17 Закону в розмірі 340 грн. (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), за невикористання режиму попереднього програмування товарів згідно п. 6 ст. 17 Закону в розмірі 85 грн., за нероздрукування та незбереження контрольної стрічки згідно п. 5 ст. 17 Закону в розмірі 170 грн., за не видачу чека згідно п. 1 ст. 17 Закону в розмірі 35,25 грн. Всього на суму 670,25 грн.

Будь-яких доказів, які б спростовували факти вказані в акті перевірки та доводи позивача, відповідачем всупереч ч. 1 ст. 71 КАС України суду не надано.

Натомість, позивачем надано всі необхідні докази, що підтверджують виявлені факти порушень та обгрунтованість застосованих штрафних санкцій.

Враховуючи, що відповідачем на дано в судове засідання розрахункову книжку ААВД НОМЕР_3 суд вважає що штрафна санкція за незбереження РК в сумі 340,00 грн. згідно п. 3 ст. 17 Закону застосована неправомірно, в цій частині у позові слід відмовити.

Відповідно до ст. 25 вищезазначеного закону суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету у десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування фінансових санкцій. Однак відповідач в добровільному порядку не сплатив суму штрафних санкцій.

Враховуючи вищенаведені обставини, позов належить задовольнити в сумі 670,25 грн. В решті позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 104, 105, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, СУД

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький про стягнення 1010,25 грн. фінансових санкцій задоволити частково.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ІНФОРМАЦІЯ_1) на користь Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому м. Хмельницький (АДРЕСА_2, кодІНФОРМАЦІЯ_2) фінансові санкції в розмірі 670,25 грн. (шістсот сімдесят гривень 25 коп.).

В решті позову відмовити.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя

Помічник судді О.С. Гуменюк

Віддрук. 3 прим. : 1 - до справи, 2 - позивачу, 3 - відповідачу.