Ухвала від 06.07.2017 по справі 810/2419/16

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

06 липня 2017 року м. Київ К/800/18244/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Шипуліна Т.М., розглянувши матеріали касаційної скарги Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2017 у справі №810/2419/16 за позовом ОСОБА_1 до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, перевіривши дотримання ст.ст. 20, 210, 211, 212 КАС України та її відповідність вимогам ст. 213 КАС України,

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 10.10.2016 позовні вимоги ОСОБА_1 до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задоволено частково.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2017 скасовано постанову Київського окружного адміністративного суду від 10.10.2016 та ухвалено нове судове рішення про задоволення позову.

Не погоджуючись із судовим рішенням суду апеляційної інстанції, Вишгородська об'єднаної державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області 02.06.2017 звернулася з касаційною скаргою та клопотанням про поновлення строку касаційного оскарження до Вищого адміністративного суду України.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 07.06.2017 касаційну скаргу відповідача залишено без руху, у зв'язку з невиконанням вимог частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору), та надано відповідачу строк на усунення недоліків - до 03.07.2017.

На виконання вимог ухвали Вищого адміністративного суду України від 07.06.2017 відповідачем надіслано документ про сплату судового збору в установленому порядку та розмірі.

В обґрунтування підстав для поновлення строку касаційного оскарження при зверненні з касаційною скаргою відповідач посилався на наявність об'єктивних перешкод для своєчасної реалізації прав, передбачених статтею 49, 211 Кодексу адміністративного судочинства України, щодо оскарження судових рішень у касаційному порядку у строк, встановлений статтею 212 цього Кодексу. Зокрема, вказував на те, що участі у судовому засіданні в суді апеляційної інстанції не брав, а повний текст постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2017 відповідачем отримано 28.04.2017, а вищестоящим податковим органом - 19.05.2017.

З огляду на викладене, доводи відповідача про поважність причин пропуску строку на касаційне оскарження визнаються поважними.

Щодо форми і змісту касаційної скарги, то вона відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням інстанційної підсудності та немає перешкод для прийняття до провадження Вищого адміністративного суду України і відкриття касаційного провадження.

Вишгородська об'єднаної державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області також порушила питання про заміну відповідача - Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області її правонаступником - Вишгородською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області.

Відповідно до частини першої статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Враховуючи викладене, клопотання відповідача про заміну сторони у справі підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 20, 210, 211, 213, 214 КАС України, -

УХВАЛИЛА:

1. Визнати поважними підстави пропуску Вишгородською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області строку на касаційне оскарження постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2017 у справі №810/2419/16.

2. Прийняти до провадження Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2017 у справі №810/2419/16 за позовом ОСОБА_1 до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, відкрити по ній касаційне провадження.

3. Провести дії по підготовці справи до касаційного розгляду в порядку статті 215 Кодексу адміністративного судочинства України:

- надіслати копії ухвали про відкриття касаційного провадження особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні права та обов'язки та копії касаційної скарги іншим учасникам процесу;

- встановити строк іншим учасникам процесу для подачі заперечень на касаційну скаргу протягом 10 днів з часу отримання ухвали;

- витребувати зазначену справу.

4. Замінити відповідача - Ірпінську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області її правонаступником - Вишгородською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого адміністративного суду України Т.М. Шипуліна