Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
12 липня 2017 року Справа № 805/2489/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Арестова Л.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Добропіллі до Добропільського міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання дії неправомірними, скасування повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання, зобов'язання вчинити дії,-
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Добропіллі звернулось до суду з позовом до Добропільського міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про:
- визнання неправомірними дій заступника начальника Добропільського міськрайонного ВДВС ОСОБА_1 щодо прийняття повідомлення від 23 червня 2017 року про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання;
- скасування повідомлення від 23 червня 2017 року про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання;
- зобов'язання заступника начальника Добропільського міськрайонного ВДВС ОСОБА_1 відкрити виконавче провадження за ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27 березня 2014 року у справі № 2а/0570/4975/2011.
Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.
Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
У той же час, згідно з ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;
7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації;
8) спори фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за виключенням спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 цього Кодексу учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
З аналізу наведеного вбачається, що позивач у даних правовідносинах виступає в якості юридичної особи, а не як суб'єкт владних повноважень, а, отже, при зверненні до суду має надати суду копію позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, для направлення відповідачу.
Суддя зауважує, що на першій сторінці позову, що наданий позивачем до суду, наявний вхідний штамп Добропільського міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області.
Разом із цим, на вказаному штампі відображено лише вхідну дата, втім, відсутні вхідний номер документа, ПІБ особи, яка отримала документ, її посада, підпис тощо.
Крім цього, з даного вхідного штампу не є можливим встановити, чи позивачем надані відповідачу усі документи, які приєднуються до позовної заяви, що є обов'язковим з урахуванням ч. 3 ст. 106 КАС України.
На підставі наведеного, зазначений вхідний штамп відповідача на позовній заяві, наданій позивачем суду, не є належним доказом надіслання позивачем відповідачу копії позовної заяви, а також усіх доданих до неї документів.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу по залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, під час усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду копію позовної заяви з доданими до неї документами для направлення відповідачу (або належний доказ направлення відповідача копії позову, а також усіх доданих до нього документі).
Тобто, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 106, 108, 160, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Позовну заяву Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Добропіллі до Добропільського міськрайонного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання дії неправомірними, скасування повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати позивачу термін протягом десяти днів, починаючи з наступного дня після отримання цієї ухвали, впродовж якого позивач має надати суду копію позовної заяви з доданими до неї документами для направлення відповідачу (або належний доказ направлення відповідача копії позову, а також усіх доданих до нього документі).
Тобто, позивач має привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз'яснити позивачу, що при усуненні недоліків в наданий строк, позовна заява буде вважатись поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
В разі невиконання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, яка звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особу яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Арестова Л.В.