Ухвала від 10.07.2017 по справі 804/4355/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

10 липня 2017 р. справа № 804/4355/17

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Врона Олена Віталіївна , перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Петриківської районної виборчої комісії про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Петриківської районної виборчої комісії в якому просить:

визнати протиправною та такою, що грубо порушує законодавство про вибори, бездіяльність голови, заступника голови та секретаря Петриківської районної виборчої комісії в частині не передання виборчої та іншої документації до архівного Сектору Петриківської райдержадміністрації;

встановити факт систематичності порушення головою, заступником голови та секретарем Петриківської районної виборчої комісії законодавства про вибори Петриківської районної виборчої комісії;

зобов'язати Петриківську районну виборчу комісію передати до архівного сектору Петриківської райдержадміністрації виборчу та іншу документацію в порядку статті 101 Закону України «Про місцеві вибори».

У відповідності до ч.4 ст.172 Кодексу адміністративного судочинства України рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських ( в тому числі міст Києва та Севастополя), районних у містах виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів; територіальних (окружних) виборчих комісій щодо підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України; обласних комісій з референдуму і комісії Аквтономної Республіки Крим з всеукраїнського референдуму, а також членів зазначених комісій - оскаржуються до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.

Частино 5 ст.172 КАС України визначено, що рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, за винятком рішень, дій чи бездіяльності, що визначені частинами третьою - четвертою цієї статті - оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного за місцезнаходженням відповідної комісії.

З наведених норм Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що до окружних адміністративних судів оскаржуються рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій під час підготовки та проведення виборів, тобто у межах виборчого процесу.

У разі якщо позивачем оскаржується рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, які не пов'язані з підготовкою та проведенням місцевих виборів, такі адміністративні спори віднесені до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного за місцезнаходженням відповідної комісії.

В даному позові позивач в обґрунтування підстав звернення до суду зазначає, що у зв'язку із необхідністю вивчення та аналізу результатів виборчого процесу в жовтні 2015 року з метою підготовки до майбутніх виборів на території Петриківського району ним, 05 липня 2017 року в рамках Закону України «Про доступ до публічної інформації» було надано до архівного сектору Петриківської райдержадміністрації запит вх.№27 щодо отримання протоколів засідань Петриківської районної виборчої комісії та інших документів виборчого процесу за 2015 рік.

У відповідь позивачу було відмовлено в отриманні вказаних документів у зв'язку із тим, що розпорядник інформації - Петриківська районна виборча комісія, вказаних документів до архіву не передавала, що підтверджується архівною довідкою від 05.07.2017 року №16-П. Таким чином, Петриківською районною виборчою комісією, були порушені вимоги ст. 101 Закону України «Про місцеві вибори».

Відповідно до ч.ч. 3, 4, 5 ст.11 Закону України «Про місцеві вибори», виборчий процес включає такі етапи: 1) утворення одномандатних, територіальних виборчих округів; 2) утворення (у разі необхідності), формування складу територіальних виборчих комісій, утворення дільничних виборчих комісій; 3) складання списків виборців, їх перевірка та уточнення; 4) висування та реєстрація кандидатів; 5) проведення передвиборної агітації; 6) голосування у день виборів; 7) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.

У випадках, передбачених цим Законом, виборчий процес включає також такі етапи:1) повторне голосування; 2) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків повторного голосування і результатів місцевих виборів.

Виборчий процес завершується через 15 днів після дня офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів у порядку, передбаченому цим Законом.

Статтею 101 Закону України «Про місцеві вибори», встановлюється порядок зберігання виборчої та іншої документації і матеріальних цінностей.

Частина 1 даної статті визначає, що територіальна виборча комісія після офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів передає виборчу та іншу документацію до відповідної місцевої державної архівної установи.

Таким чином, враховуючи те, що позивач оскаржує бездіяльність Петриківської районної виборчої комісії яка відбулася поза межами підготовки та проведення виборчого процессу, суд доходить висновку, що даний позов поданий поза межами підготовки та проведення виборчого процесу, а тому ця справа не підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.

Згідно із положеннями п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

На підставі викладеного, керуючись ч.4, ч.5 ст.172, п.6 ч. 3 ст.108, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Петриківської районної виборчої комісії про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачеві для її подачі до місцевого загального суду, як адміністративного.

Копію ухвали разом з позовною заявою та доданими матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_3