Постанова від 04.07.2017 по справі 592/5973/17

Справа № 592/5973/17

Провадження № 2-а/592/360/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2017 року м.Суми

Ковпаківський районний суд м.Суми у складі:

головуючого судді Чернобая О.І.,

за участю секретаря судового засідання Дегтяренко В.М.,

осіб, які беруть участь у справі:

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Ковпаківського районного суду м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та дискримінаційними, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з вказаним адміністративним позовом, який обґрунтовує, тим що у квітні 2015 року її було взято на облік у Департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради, як особу, яка переміщена з району проведення антитерористичної операції. Згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи її місце проживання є зареєстрованим за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1. З часу переміщення, отримання призначеної пенсії є для неї єдиним джеролом для існування, здійснювалося за місцем перебування на обліку - у Сумському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області, проте з квітня 2017 року виплата пенсії їй була припинена. У зв'язку з цим, 03.05.2017 року нею було оформлено письмове звернення до відповідача про надання відомостей про номер та дату рішення керівника органу пенсійного фонду про припинення нарахування (виплати) пенсії - якщо таке рішення приймалось, або якщо такого рішення не існує - реєстраційні дані розпорядчого документа, на підставі якого припинено нарахування (виплата) пенсії; відомостей про дату, з якої їй припинено нарахування та виплати пенсії. У відповіді відповідача зазначено, що рішенням Комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради позивачу припинені всі види соціальних виплат як внутрішньо переміщеної особи у з відсутністю за фактичним місцем проживання (перебування), на підставі письмової інформації Держприкордонслужби. Вважає, що в діях відповідача вбачається дискримінація щодо неї за ознаками належності її до категорії внутрішньо переміщених осіб, яка виражається у вигляді додаткових обмежень та вимог щодо необхідності її постійного перебування за зареєстрованим місцем проживання. За таких обставин просить визнати протиправними та дискримінаційними дії відповідача щодо припинення їй нарахування та виплати пенсії, а також зобов'язати відповідача поновити їй нарахування і виплату пенсії та сплатити заборгованість, яка виникла з часу припинення нарахування та виплати пенсії - з 01.04.2017 року.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги з вищевказаних підстав підтримала і просила задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_2 позов не визнала, в його задоволенні просить відмовити. Пояснила, що у відповідача відсутні законодавчі підстави для поновлення пенсійної виплати позивачу, оскільки відсутнє відповідне рішення Комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, на підставі якого можливе відновлення таких виплат, а тому управління вважає позовні вимоги ОСОБА_3 безпідставними та такими, що не відповідають вимогам діючого законодавства.

Суд, дослідивши докази справи, вважає, що позов задоволенню не підлягає, з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 перебувала на обліку у Департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради, як особа, яка переміщена з району проведення антитерористичної операції, що підтверджується довідкою Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради № НОМЕР_1 від 17.04.2015 року (а.с. 9).

З часу переміщення до Сумської області ОСОБА_3 перебувала на обліку у Сумському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області та отримувала пенсію за віком як внутрішньо переміщена особа з Луганської області.

З 01.04.2017 року ОСОБА_3 виплата пенсії була припинена.

У зв'язку з чим позивачка 03.05.2017 року ОСОБА_3 звернулась до Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області із запитомщодо надання відомостей про припинення нарахування (виплати) пенсії (а.с. 11).

Листом від 11.05.2017 року № 10144/11-23 Сумське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомило, що рішенням Комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (протокол №10 від 15.03.2017 року) ОСОБА_3 з 01.04.2017 року припинено виплати всіх видів соціальних виплат як внутрішньо переміщеної особи у зв'язку зі скасуванням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, відповідно до п.п.4 п.12 Постанови КМУ від 08.06.2016 року №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» на підставі письмової інформації Держприкордонслужби. (а.с. 12).

З діями Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради позивачка не погоджується, однак ні в адміністративному, ні в судовому порядку його рішення про припинення виплати всіх видів соціальних виплат як внутрішньо переміщеної особи не оскаржувала.

Відповідно до чинного законодавства України, органи Пенсійного фонду України проводять виплату пенсії на підставі рішення управління соціального захисту населення.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365 встановлено, що Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворені районними, районними у містах Києві і Севастополі державними адміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад, приймають рішення про відновлення або про відмову у відновленні соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, довідки яких недійсні на дату набрання чинності цією постановою.

Відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого цією постановою, поновлення виплат відбувається заумови отримання внутрішньо переміщеною особоюнової довідки відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб». Механізм призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам врегульовано Порядком призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Рішення про відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати приймає Комісія з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

З 14 червня 2016 року рішення щодо призначення (відновлення) пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) органами Пенсійного фонду України можуть прийматися на підставі копії рішення Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними, районними у містах Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад.

З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Сумським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області ніяким чином не порушене право позивача на отримання пенсії, а тому в задоволенні позову слід відмовити за необґрунтованістю.

Керуючись ст.ст. 2, 11, 71, 158-163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 про визнання протиправними та дискримінаційними дії Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області щодо припинення їй нарахування та виплати пенсії та про зобов'язання Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області поновити їй нарахування і виплату пенсії, а також сплатити заборгованість, яка виникла з 01.04.2017 року - відмовити за необгрунтованістю.

На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя О.І. Чернобай