233 233/3294/17
12 липня 2017 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Мартишева Т. О. , розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Костянтинівського об*єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області, Костянтинівського об*єднаного міського військомату про визнання дій та бездіяльності неправомірними, зобов*язання вчинити певні дії, -
10 липня 2017 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1 до відповідачів Костянтинівського об*єднаного УПФУ Донецької області, Костянтинівського об*єднаного міського військомату про визнання дій та бездіяльності відповідачів неправомірними, зобов*язання відповідача Костянтинівський об*єднаний міський військомат надати довідку, що відповідає дійсному бойовому стажу позивача, зобов*язати відповідача Костянтинівське об*єднане УПФУ Донецької області відшкодувати матеріальну шкоду і моральну шкоду на рівні матеріальної, розглянувши заявлені позовні вимог в одному провадженні.
Вважаю, що дана позовна заява підлягає поверненню позивачеві, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; 6) адміністративні справи щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; затримання іноземців та осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; 7) адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця щодо виконання рішень органів (посадових осіб), крім судових рішень.
Згідно ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: 1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; 2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
В силу ст. 21 КАС України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Як вбачається із поданого позову, позивач оскаржує дії та бездіяльність, в т.ч., державного органу - Костянтинівського об*єднаного міського військомату, якого просить суд зобов*язати вчинити певні дії.
Приймаючи до уваги викладене, вважаю, що в силу вимог ч.1 ст.18 КАС України дана справа не підсудна Костянтинівському міськрайонному суду як адміністративному суду та підсудна окружному адміністративному суду.
Згідно п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Згідно ч.6 ст.108 КАС України позивачу слід роз'яснити, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 18, 108 КАС України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Костянтинівського об*єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області, Костянтинівського об*єднаного міського військомату про визнання дій та бездіяльності неправомірними, зобов*язання вчинити певні дії - повернути позивачу у зв'язку з тим, що справа не підсудна Костянтинівському міськрайонному суду Донецької області.
Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати позивачу разом із заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Роз*яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду через Костянтинівський міськрайонний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: