Ухвала від 26.06.2017 по справі 810/2158/17

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 червня 2017 року № 810/2158/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві адміністративний позов гр. ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про зобов'язання вчинити певні дії , -

ВСТАНОВИВ:

Гр. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Міністерства оборони України, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність військових посадовців Збройних сил України в особі Міністерства оборони України, що призвело до затягування скасування помилкового наказу від грудня 2016р. про виведення в розпорядження командира сержанта ОСОБА_1, діловода служби тилу;

- зобов'язати військових посадовців Збройних сил України в особі Міністерства оборони України внести виправлення в наказ №13-РС та перерахувати календарну і пільгову вислугу і надати Позивачеві виправлений наказ в оригіналі;

- зобов'язати військових посадовців Збройних сил України в особі Міністерства оборони України перевірити нарахування, ознайомити Позивача з розрахунками та результатами перевірки та здійснити доплату грошового забезпечення починаючи з грудня місяць 2016 року до дати (23.02.2017р.) звільнення згідно наказу за станом здоров'я;

- зобов'язати військових посадовців Збройних сил України в особі Міністерства оборони України перевірити нарахування, ознайомити Позивача з розрахунками та результатами перевірки та здійснити доплату компенсації за невикористані відпустки за 2016-2017 роки, компенсації за форму, виплати на оздоровлення, одноразової допомоги по звільненню та інших додаткових виплат;

- визнати протиправною бездіяльність військових посадовців Збройних сил України в особі Міністерства оборони України, яка призвела до несвоєчасного неповного нарахування та невиплати грошових коштів при звільнені Позивача з лав ЗСУ, а також визнати незаконною відмову в інформуванні та нереагування на звернення Позивача та Бориспільсько-Баришевський РВК про розрахунки належних Позивачеві грошових виплат і ненадання Позивачеві необхідних документів при звільненні.

- зобов'язати військових посадовців Збройних сил України в особі Міністерства оборони України надати (надіслати на адресу Позивача) Позивачеві оригінали документів необхідних для призначення пільг, пенсії та соціальної допомоги: грошові атестати в 2 екз. та 2 засвідчені належним чином копії; довідка про додаткові види грошового забезпечення в 2екз.та 2 засвідчені належним чином копії; витяги з наказів (виправлених) про виключення із списків особового складу та стройової частини в 2 екз.+ 2 засвідчені належним чином копії; довідки про участь в АТО (витяги з секторальних наказів) по 2 екз. та 2 засвідчені належним чином копії, виправлений Витяг з наказу №13-РС з перерахованою пільговою вислугою.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, яка містить перелік загальних для всіх позовних заяв елементів (реквізитів), що дають необхідну інформацію для вирішення судом питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Частинами 4, 5 ст. 105 КАС України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.

Так, зі змісту позовних вимог не можливо встановити, чию саме бездіяльність позивач просить визнати протиправною та кого саме зобов'язати вчинити дії, які саме внести виправлення у наказ № 13-РС, а також який саме наказ є помилковим, на думку позивача.

Суд зазначає, що позовні вимоги мають бути чіткими та зрозумілими, а також відповідати вимогам ч. 4, 5 ст. 105 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Оскільки зміст позовних вимог не відповідає вимогам частин 4, 5 ст. 105 КАС України та, відповідно, п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу часу для усунення її недоліків.

Вказані недоліки повинні бути усунені у п'ятиденний строк з дня отримання позивачем копії даної ухвали шляхом подання до суду позовної заяви з дотриманням вимог ст. 106 КАС України.

Керуючись ст.ст. 105, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву гр. ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Лапій С.М.