про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
10 липня 2017 р. Справа № 802/1099/17-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Альчук Максим Петрович, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: ОСОБА_1
до: Головного управління Національної поліції у Вінницькій області
про: визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ст. 104 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. При цьому адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Норми статті 106 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень цієї статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам закону.
Відповідно до п. 3, 4 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як видно із позовної заяви, відповідачем визначено Головне управління Національної поліції у Вінницькій області. При цьому, в прохальній частині ставляться вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції, а також зобов'язати їх вчинити дії щодо захисту персональних даних позивача, а саме у законний спосіб видалити або знищити відомості про притягнення позивача до кримінальної відповідальності.
Враховуючи те, що в порушення вимог ст. 106 КАС України зміст позовних вимог не відповідає суб'єктному складу відповідачів, суд позбавлений можливості вирішити питання про відкриття провадження в даній адміністративній справі.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків, шляхом уточнення змісту позовних вимог та (або) суб'єктного складу відповідачів.
Керуючись статтею 108 КАС України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
Зобов'язати позивача в п'ятиденний термін з дня отримання даної ухвали усунути недоліки, шляхом уточнення змісту позовних вимог та (або) суб'єктного складу відповідачів.
Копію даної ухвали направити позивачу.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Альчук Максим Петрович