Справа № 161/6429/17
Провадження № 3-в/161/65/17
06 липня 2017 року м.Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням судді Смітюха В.М., за участю секретаря судового засідання Новаковської В.В., представника Луцького МРВ ОСОБА_1, правопорушника ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засідання подання заступника начальника Луцького МРВ з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції ОСОБА_3 про заміну не відбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт адміністративним штрафом відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2,-
25.04.2017 постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 40 годин.
19.06.2017 до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшло подання заступника начальника Луцького МРВ з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції ОСОБА_3 про заміну не відбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт на адміністративний штраф відносно ОСОБА_2
Подання мотивує тим, що 16.05.2017 року на виконання до Луцького МРВ з питань пробації надійшла постанова Луцького міськрайонного суду Волинської області від 25.04.2017 року про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП у виді 40 годин громадських робіт.
З метою встановлення місця знаходження ОСОБА_2 до Луцького РВП ЛВП ГУНП у Волинській області направлявся запит для перевірки місця проживання порушника.
31.05.2017 до Луцького МРВ з питань пробації надійшли матеріали перевірки місця проживання ОСОБА_2 з рапорту дільничого офіцера поліції Луцького РВП ЛВП ГУНП у Волинській області капітана поліції ОСОБА_4 вбачається, що ОСОБА_2 дійсно проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3 та останньому відомо про необхідність явки до уповноваженого органу з питань пробації.
Заслухавши пояснення представника Луцького МРВ з питань пробації, який подання підтримав з викладених у ньому мотивів, ОСОБА_2, який не заперечував у задоволенні даного подання, дослідивши матеріали подання, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст. 304 КУпАП, - питання пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішується органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Згідно з ч. 3 ст. 321-1 КУпАП у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у виді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що чотири години не відбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи, постановою судді Луцького міськрайонного суду від 25.04.2017 ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт строком на 40 годин.
До відпрацювання громадських робіт ОСОБА_2 не приступив, а тому відповідно до ч. 3 ст. 321-1 КуПАП, не відбутий строк громадських робіт слід замінити штрафом, з розрахунку, що чотири години не відбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Керуючись 283, 294, 304, 321-4 КУпАП України,
Подання задовольнити.
Замінити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, невідбутий строк адміністративного стягнення у виді громадських робіт 40 (сорок) годин, накладеного постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 25.04.2017, на штраф в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя В.М.Смітюх