Ухвала від 30.06.2017 по справі П/811/2434/15

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

30 червня 2017 року

справа № П/811/2434/15

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Баранник Н.П., розглянувши матеріали апеляційної скарги Кропивницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року у справі № П/811/2434/15 за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства «Креатив» до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року позовні вимоги ПАТ «Креатив» задоволено.

Кіровоградська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області (правонаступником якої є Кропивницька ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області), не погодившись з вказаною постановою суду першої інстанції, 13 червня 2017 року звернулася до суду з апеляційною скаргою. В апеляційній скарзі відповідач просив визнати поважною причину пропуску строку на апеляційне оскарження та поновити строк на оскарження рішення суду.

З матеріалів справи вбачається, що справа № П/811/2434/15 була розглянута Кіровоградським окружним адміністративним судом в порядку письмового провадження 16 грудня 2015 року.

В матеріалах справи наявний супровідний лист, з якого вбачається, що представник відповідача копію постанови суду першої інстанції від 16 грудня 2015 року отримав 28 грудня 2015 року (Т.10 а.с. 223).

Відповідно до ч.2 ст.186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідачем пропущено строк апеляційного оскарження постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року.

Відповідно абзацу 3 ч.4 ст.189 КАС України, незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення.

Таким чином, оскільки апеляційна скарга подана Кропивницькою ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області, як суб'єктом владних повноважень, після спливу одного року з моменту оголошення та отримання повного тексту оскарженої постанови, з урахуванням вимог абз.3 ч.4 ст.189 КАС України, слід відмовити у відкритті апеляційного провадження.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що суд апеляційної інстанції вже неодноразово відмовляв у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Кропивницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року, що підтверджується ухвалами від 30.06.2016р. (Т.10 а.с. 253-254), 02.11.2016р. (Т.11 а.с. 10), 28.11.2016р. (Т.11 а.с. 21), 13.01.2017р. (Т.11 а.с. 34), 27.04.2017р. (Т.11 а.с. 54-55), 26.05.2017р. (Т.11 а.с. 63).

Зазначені ухвали набрали законної сили, докази їх оскарження в касаційному порядку в матеріалах справи відсутні.

У відповідності до п.3 ч.5 ст.189 КАС України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження, якщо є ухвала про відмову у задоволенні апеляційної скарги цієї особи або про відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою.

Пунктом 3 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.

Відповідно до платіжного доручення № 409 від 19 травня 2017 року Кропивницькою ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області було сплачено судовий збір у розмірі 5 359 грн. 20 коп..

З урахуванням викладених обставин, вважаю за необхідне відмовити Кропивницькій ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року у справі № П/811/2434/15 та повернути судовий збір за подачу апеляційної скарги.

Керуючись ч.4 ст.189, п.3 ч.5 ст.189 КАС України, суддя,

УХВАЛИЛА:

Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Кропивницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року у справі № П/811/2434/15.

Повернути Кропивницькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 39484073) сплачений судовий збір за подачу апеляційної скарги у розмірі 5 359,20 грн. (п'ять тисяч триста п'ятдесят дев'ять гривень двадцять копійок), відповідно до платіжного доручення № 409 від 19 травня 2017 року.

Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, визначені ст.212 КАС України.

Суддя Н.П. Баранник