07 липня 2017 р. Справа №818/868/17
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гелети С.М., суддів Павлічек В.О., Савицька Н.В.
за участю секретаря судового засідання - Мороз Т.М.
позивача ОСОБА_1 , представника позивача Безпалька С.В.
представників третьої особи Маленко О.А., Степаненко Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Комісії зі спірних питань визнання статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, 3-тя особа Сумська обласна державна адміністрація в особі комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи про скасування рішення, -
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся з позовом до Комісії зі спірних питань визнання статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України (далі - відповідач), 3-тя особа Сумська обласна державна адміністрація в особі комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - Сумська ОДА) про визнання неправомірним і скасування у повному обсязі рішення комісії оформленого протоколом від 31.01.2017 р. №105 про визнання безпідставною видачу посвідчення учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС категорії 2.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він в період з 12.12.1986р. по 13.02.1987р. приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в зоні відчуження. Отримані від військової частини відповідні довідки підтверджують інформацію про виконання робіт терміном 63 дні без вихідних та святкових в період з 12.12.1986р. по 12.02.1987р. безпосередньо на зоні відчуження, наявна інформація про отримання дози опромінювання 07,48рен., по що також зазначено у військовому квитку. Натомість відповідачем прийнято рішення про визнання безпідставною видачу йому посвідчення учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС категорії 2 та рекомендацію Сумській обласній державній адміністрації розглянути питання щодо визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії. Таке рішення позивач вважає протиправним, а тому просить суд його скасувати.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, письмового пояснення своєї позиції по справі не надав.
Представники 3-ї особи в судовому засіданні проти позову заперечували, зазначили, що згідно документів, які є в наявності, не підтверджується факт роботи позивача у зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів; у 1987 році - не менше 14 календарних днів. Таким чином умови, передбачені п.2 ч.1 ст. 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не розповсюджуються на позивача та не надають право отримати посвідчення для встановлення пільг і компенсацій 2 категорії. Дні, в які позивач перебував в зоні відчуження, надають йому право на отримання посвідчення для встановлення пільг і компенсацій лише 3 категорії. Додатково звертали увагу на те, що оплата в збільшеному розмірі була здійснена позивачу лише за дні, які зазначені як виїзд в зону №3 Чорнобильської АЕС.
Дослідивши подані позивачем та 3-ї особи документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.9 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон) особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків.
Пунктом 2 частини 1 статті 14 Закону передбачено, що для встановлення пільг і компенсацій категорії 2 визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: а саме учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження: - з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; - з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів; - у 1987 році - не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи; - евакуйовані у 1986 році із зони відчуження (в тому числі особи, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку, після досягнення ними повноліття); - особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.
Відповідно до ст.65 Закону учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України.
Порядок видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України. Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.97 №51 затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (надалі - Порядок №51). Цей Порядок регулює правила видачі посвідчень учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Як підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом №66 від 14.12.1994р. позивачу 14.12.1994р. на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №501 від 25.08.1992р. видано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у1986р. 2 категорії (а.с.41).
В подальшому, 22.07.1997р. Сумською ОДА було проведено перереєстрацію посвідчення, що видано було 14.12.1994р., а також у 1999році видано дублікат посвідчення в зв'язку із його пошкодженням, що підтверджується записами в журналі обліку перереєстрованих посвідчень категорії 2 серії «а» (а.с. 40) та дублікатом посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у1986р. (а.с.7).
Після звернення позивача до органу Пенсійного фонду для оформлення пенсійних виплат, Охтирське об'єднання Пенсійного фонду України Сумської області звернулося до Сумської ОДА щодо перегляду та підтвердження правомірності видачі позивачу посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Після розгляду такого звернення Сумською ОДА прийнято протилежне рішення, ніж у 1994р., 1997 та 1999 роках.
Так, Сумською ОДА вирішено, що відповідно до п.3ст.14 Закону ОСОБА_1 відноситься до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 3 категорії, в зв'язку із чим вирішили направити справу до відповідача про підтвердження/скасування статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2 (а.с.28).
Разом із зверненням Сумською ОДА було направлено до відповідача в особовій справі ОСОБА_1 довідку військової частини НОМЕР_1 від 12.02.1987р. №42, довідку Галузевого державного архіву Міноборони України від 26.06.2009р. №46620, про що значено в протоколі №19 від 27.12.2016р. (а.с.28).
В матеріалах справи містяться документи, які досліджувалися Сумською ОДА при видачі дублікату такого посвідчення (а.с. 8-11, 42-51). Оригінал особової справи ОСОБА_1 було оглянуто судом в судовому засіданні.
Згідно з абзацами 3, 4, 5 пункту 12 Порядку №51 спірні питання визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, вирішуються комісією при Мінпраці, до складу якої, крім спеціалістів зазначеного Міністерства включаються спеціалісти МОЗ, МНС, Мінюсту, Міноборони, Держкомгідромету та Київської облдержадміністрації за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Рішення зазначених комісій є підставою для видачі посвідчень відповідної категорії. У разі встановлення цими комісіями факту необґрунтованої видачі посвідчення відповідної категорії посвідчення на підставі рішення комісії підлягає вилученню.
Представники Сумської ОДА зазначили, що при зверненні до відповідача було направлено матеріали особової справи ОСОБА_1 для прийняття відповідного рішення, копії яких долучено до матеріалів справи.
Відповідачем було прийнято рішення відповідно до якого вирішено на підставі представлених документів визнати безпідставною видачу посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорія 2 Іващеву М.В., Сумській ОДА рекомендовано розглянути питання щодо визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3, що підтверджується витягом із протоколу №105 від 31.01.2017р. засідання Комісії (а.с.6) .
Як зазначив в судовому засіданні представник Сумської ОДА, підставою для такого висновку стала відсутність підтвердження в наявних документах факту роботи позивача в зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 дні (а у позивача лише 3), а у 1987 році - не менше 14 календарних днів (а у позивача - 9 днів), що не надає право на отримання посвідчення для встановлення пільг і компенсацій 2 категорії. Така кількість днів перебування в зоні відчуження надає право позивача на видачу посвідчення для встановлення пільг і компенсацій для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виключно 3 категорії.
Представники Сумської ОДА зазначають, що згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 12.02.1987р. №42 позивач отримав чотирьохкратний підвищений оклад за дні - 21,30,31 грудня 1986року, 14,17,21,22,24,29,31 січня 1987р., 3 лютого 1987р. (а.с.10). Також, згідно архівної довідки Галузевого державного архіву Міноборони України від 26.06.2009р. №46620, значиться, дні виїзду в зону №3 ОСОБА_1 є 21,30,31 грудня 1986року, 14,17,21,22,24,29,31 січня 1987р., 3 лютого 1987р. (а.с.9)
Разом із тим, суд звертає увагу на те, що зазначеними довідками підтверджується лише факт перебування ОСОБА_1 в зоні № 3 Чорнобильської АЕС в турбінному цеху в зазначені дні загальної кількості 12 календарних днів.
Дана інформація також підтверджується довідкою Центрального архіву Міністерства оборони України №51/3563 від 28.04.1993р., в якому зазначено, що ОСОБА_1 в наказах по виїздам на ЧАЕС військової частини НОМЕР_1 виконував роботи в турбінному цеху на території Чорнобильської АЕС 21,30,31 грудня 1986року, 14,17,21,22,24,29,31 січня 1987р., 3 лютого 1987р. (а.с.8).
Разом із тим, згідно довідки, яку було надано командиром частини та начальником фінансової частини №54979, ОСОБА_1 приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, був 63 дні безпосередньо зайнятий на роботах, передбачених п.8 Постанови Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС від 05.06.1986р. №665-195, яка надає право на пільгову пенсію згідно списку №1, затв. Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956р. №1173. Час зазначеної роботи зараховується до стажу при нарахуванні пенсії в троєкратному розмірі. (а.с.11)
Згідно довідки начальника штабу військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_1 з 12.12.1986р. по 13.02.1987р. приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні підвищеної радіації, працював без вихідних та святкових днів (а.с.11).
Також, згідно записів у військовому квитку позивача ОСОБА_1 «З 12.12.1986р. по 12.02.1987р. приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Доза опромінення 07,48рен. Згідно з Постановою Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС від 05.06.1986р. №665-195, Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956р. №1173 - 63 дні зараховуються до трудового стажу, який надає право на пільгову пенсію згідно списку №1 в троєкратному розмірі» (а.с.7зворотн.стор.).
Згідно з п. 1 Постанови Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС від 05.06.1986р. №665-195 оплата праці працівників, зайнятих на роботах у третьої, другий і першої зонах небезпеки, проводиться відповідно в чотири-, трьох- і дворазовому розмірах, понад середньомісячну заробітну плату, виходячи з тарифної ставки (окладу), установленої по основному місці роботи. Пунктом 8 абз. «в» даної Постанови передбачено, що час роботи в 30- кілометровій зоні Чорнобильської АЕС військовослужбовцем і військовим будівельникам військово-будівельних загонів і частин, а також військовозобов'язаним, покликаним на збори, зараховується у виробничий стаж і в стаж, що дає право на пільгову пенсію по Списку N 1, у трикратному розмірі.
Таким чином п. 8 Постанови № 665-195, на який є посилання в довідці начальника штабу військової частини та у військовому квитку ОСОБА_1 , поширюється на осіб, які працювали саме в 30-ти кілометровій зоні Чорнобильської АЕС.
Враховуючи вищевикладене, матеріалами справи підтверджується, що позивач виконував роботи, як військовозобов'язаний, покликаний на збори, в період 63 календарні дні в період з 12.12.1986р. по 12.02.1987р. в 30- кілометровій зоні Чорнобильської АЕС.
Стосовно посилання представника Сумської ОДА про час перебування позивача в зоні відчуження у 1986 р. менше 5 днів, а у 1987 р. менше 14 календарних днів, суд зазначає наступне.
Довідками військової частини НОМЕР_1 від 12.02.1987р. №42, довідкою Галузевого державного архіву Міноборони України від 26.06.2009р. №46620, довідкою архіву Міноборони України від 28.04.1993р. №51/3563 підтверджується факт того, що позивач згідно наказу №221 з 12.12.1986р. прибув до військової частини № НОМЕР_1 (с.Оране), а згідно наказу №42 вибув із військової частини 12.02.1987р.
Дані довідки містять інформацію щодо днів виїзду та роботі на територію ЧАЕС у турбінний цех і жодним чином не спростовують зміст довідок щодо роботи в зоні відчуження - в 30- кілометровій зоні Чорнобильської АЕС в 63 дні, оскільки всі довідки містять різну, але не суперечливу інформацію.
Так, довідки на які посилаються представники Сумської ОДА, зокрема архівні довідки №51/3563 від 28.04.1993р. №46620 від 26.06.2009р., №42 від 12.02.1987р., відображають інформацію щодо перебування позивача безпосередньо в зоні № 3 Чорнобильської АЕС - турбінному цеху та оплату праці саме за ці дні.
Разом із цим дані довідки не відображають факт того, що позивач не проводив роботи в зоні відчуження - в 30- кілометровій зоні Чорнобильської АЕС. Така інформація підтверджується іншими документами, оригінали яких знаходяться в матеріалах особової справи ОСОБА_1 і які були підставою для видачі позивачу посвідчення учасника ліквідації 2 категорії у 1994р.
Як зазначено вище, інформація щодо зайнятості на роботі в зоні відчуження за весь період призову ОСОБА_1 на збори з 12.12.1986р. по 12.02.1987р. підтверджується іншими документами, на які посилається позивач. Дані часу та роботи з період з 12.12.1986р. по 12.02.1987р. по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС підтверджується довідками командира військової частини та начальником штабу військової частини, оригінали яких є в наявності у відповідача та 3-ї особи, містяться в особовій справі позивача, і факт їх видачі не ставиться під сумнів відповідачем та 3-ю особою, якими не доведено, що дані довідки є підробленими чи видані не уповноваженою особою.
Так, згідно записів у військовому квитку позивача 63 дні було зараховано до стажу, який надавалося військовозобов'язаним, покликаним на збори, саме за час роботи в 30- кілометровій зоні Чорнобильської АЕС (а.с.7зворотн.стор). Інформація про безпосередню участь в термін 63 дні відображено і в довідках начальника штабу військової частини НОМЕР_1 (а.с.11).
Таким чином, у відповідності до п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 р. №51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у позивача в наявності військовий квиток і довідки командира військової частини та архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження, які є одним із документів, на підставі яких видається відповідне посвідчення учасника ліквідації 2 категорії.
Відповідачем не доведено, що вищевказані документи містять неправдиві або недоведені дані. Довідки командира військової частини та начальника штабу є в оригіналі, довідка містить фото ОСОБА_1 , а зміст довідок скріплено підписами посадових осіб та гербовою печаткою військової частини, тобто містять всі реквізити офіційних документів, їх дійсність не викликає ніяких сумнівів.
В судовому засіданні ні відповідачем, ні третьою особою не доведено правомірність не взяття до уваги зміст довідки командира військової частини та змісту записів у військовому квитку.
Стосовно оплати праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту), суд зазначає наступне.
На момент аварії на ЧАЕС умови оплати праці та матеріальне забезпечення працівників підприємств і організацій зони Чорнобильської атомної електростанції були врегульовані постановою Центрального Комітету КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і Всесоюзної Центральної Ради професійних Спілок від 07.05.86 N 524-156 та розпорядженням Ради Міністрів СРСР № 964 рс від 17.05.1986 року, відповідно до яких за військовозобов'язаними, призваними на збори і направлені на роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за весь період виконання даних робіт виплачувалося за місцем основної роботи до 100 % тарифної ставки ( посадового окладу ).
Відповідно до п. 1 вищезазначеної постанови керівникам підприємств і організацій було надано право проводити оплату праці працівників, безпосередньо зайнятих на роботах щодо усунення наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, по підвищеним до 100 відсотків тарифними ставками (відрядними розцінками) і посадових окладів. Конкретні розміри підвищення зазначених ставок (розцінок) і окладів встановлюються з урахуванням складності і терміновості виконуваних робіт.
Пунктом 1 розпорядження Ради Міністрів від 17.05.1986 року № 964 передбачено, що керівникам міністерств і відомств, які беруть участь у ліквідації аварії, надано право за погодженням з головою урядової комісії виробляти у виняткових випадках оплату праці працівників, зайнятих на зазначених роботах в III зоні небезпеки, в п'ятикратному розмірі в порівнянні з встановленими чинним законодавством нормами, по II зоні - в чотириразовому розмірі та в I зоні - у трикратному розмірі.
Згідно довідки №42 від 12.02.1987р. військової частини НОМЕР_1 міститься інформація щодо чотирьохкратного розміру оплати за дні безпосереднього виїзду та роботи в зоні №3 Чорнобильської АЕС у турбінному цеху.
Таким чином дана довідка відображає оплату роботи позивача у 3 зоні небезпеки, а не оплату роботу в зоні відчуження за 63 дні, тобто не містить інформації щодо оплати праці інших днів роботи в період з 12.12.1986р. по 12.02.1987р. під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС при військовій частині № НОМЕР_1 . Таку інформацію про оплату не містить і архівна довідка №46620 від 26.06.2009р., оскільки в ній зазначено лише про те, що згідно документів військової частини відображено отримання позивачем тільки добових грошей в розмірі 3-50 на добу (а.с.9).
Як зазначено вище, відповідно до п. 10 Порядку №51 видача посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС видаються на підставі одного із перелічених в ньому документів.
При цьому довідка про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту) є також в переліку таких документів, але вона є лише одним із трьох можливих документів, які є підставою для видачі посвідчення, і її наявність чи відсутність не є підставою для відмови у видачі позивачу посвідчення ліквідатора 2 категорії.
Так, за змістом абз. 3,4 пункту 10 Порядку №51 видача посвідчень потерпілим і учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також дружині (чоловіку) або опікуну дітей померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за місцем проживання.
Посвідчення учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС видаються на підставі одного з таких документів:
а) посвідчення про відрядження в зону відчуження;
б) військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження;
в) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту).
В даному випадку у позивача в наявності один із визначених документів, зокрема, військовий квиток і довідка командира військової частини про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження протягом 63 днів в період з 12.12.1986р. по 12.02.1987р.
Крім того, ні відповідачем, ні Сумською ОДА не надано суду доказів того, що ОСОБА_1 яка була виплачена заробітна плата позивачу за період його перебування за період з 12.12.1986р. по 12.02.1987р., окрім днів виїзду безпосередньо в турбінний цех №3 Чорнобильської АЕС, докази того, що такі обставини з'ясовувалися відповідачем та Сумською ОДА матеріали справи не містять.
З огляду на викладені вище обставини та наявні матеріали справи, суд вважає необґрунтованим спірне Рішення Комісії з посиланням на не підтвердження факту перебування ОСОБА_1 менше ніж 5 днів у 1986р. , а також не менше 14 днів у 1987р., оскільки позивачем надано достатньо документів, які підтверджують факт виконання робіт в зоні відчуження ОСОБА_1 терміном 63 дні без вихідних та святкових у період з 12.12.1986р. по 12.02.1987р. та яких достатньо для видачі посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії у відповідності до ст. 14 Закону..
З огляду на викладені вище обставини, ОСОБА_1 має право користуватися всіма пільгами та компенсаціями, які передбачені Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2. Враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку про відсутність підстав для позбавлення позивача права на отримання посвідчення 2 категорії.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
При розгляді даної справи відповідачем не доведено правомірність прийняття спірного рішення, не було враховано зміст всіх документів, які знаходяться в матеріалах особової справи ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства соціальної політики України, понесені позивачем судові витрати у виді судового збору в розмірі 640 грн., сплачені згідно квитанцій від 09.06.2017р. №0.0.781561004.1, оригінал якої знаходяться в матеріалах справи (а.с.4).
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Комісії зі спірних питань визнання статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, 3-тя особа Сумська обласна державна адміністрація в особі комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи про скасування рішення - задовольнити.
Скасувати рішення Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України від 31.01.2017р. (протокол №105) про визнання безпідставною видачу ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства соціальної політики України (м.Київ, вул.Еспланадна,8/10, і.к. 37567866) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , і.к. НОМЕР_2 ) 640 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено та підписано 10.07.2017 р.
Головуючий суддя С.М. Гелета
Судді В.О.Павлічек
Н.В.Савицька