Постанова від 03.07.2017 по справі 813/3768/16

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2017 року № 813/3768/16

Львівський окружний адміністративний суд в колегіальному складі:

головуючої судді Братичак У.В., судді Хоми О.П., судді Кузана Р.І.,

секретар судового засідання Бугара М.Р.,

за участю:

представника позивача Боровця М.С.,

представника відповідача Лешика І.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Західний Буг" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування припису та постанови,-

встановив:

До суду надійшла позовна заява Приватного підприємства "Західний Буг" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування припису №22/63-пл від 26.09.2016 р. та постанови №22/10пл/1013-6/6061-16 від 10.10.2016 р .

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що винесені відповідачем припис та постанова є неправомірними, оскільки відповідач помилково встановив, що ПП «Західний Буг» експлуатує та використовує під зберігання сільськогосподарської техніки, сільськогосподарських матеріалів та обладнання-під навіси №1,№2, також експлуатує та використовує нежитлові приміщення складу під адміністративні та побутові приміщення, які не здані в експлуатацію у встановленому законом порядку. Зазначив, що відповідач, перелічивши порядок використання позивачем нежитлових приміщень складу під адміністративні та побутові приміщення, не послався та не надав жодних доказів, які б підтверджували виявлені обставини. Додав, що оскільки будівельні роботи на час проведення перевірки не завершені, а отже, ні фактично ні технічно їх за призначенням експлуатувати було неможливо. Таким чином, позивач не погоджуючись з винесеними приписом та постановою звернувся до суду, вважає, що такі є протиправними та підлягають скасуванню.

Відповідач проти позову заперечив, з підстав викладених у запереченнях, які мотивовані тим, що оскаржуваний припис та постанова винесені правомірно. Зазначив, що твердження позивача про відсутність скоєного правопорушення не відповідає дійсності, оскільки факт експлуатації та використання нежитлової будівлі з будівництвом механічної майстерні та навісів №1, №2 на території підрозділу с. Миколаїв ПП «Західний Буг» вул. Центральна, 2. с. Миколаїв Радехівського району Львівської області підтверджено матеріалами фото фіксації та загальним журналом робіт у якому виконробом ОСОБА_3 зроблено запис про припинення будівельних робіт. Експлуатація закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих (якщо таке прийняття передбачено законодавством) в експлуатацію, забороняється. Просить відмовити у задоволенні позову повністю.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити.

Представник відповідача ДАБІ України в судовому засіданні позов не визнав з підстав, викладених у письмових запереченнях.

Заслухавши думку представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали справи, сукупно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, з наступних підстав.

26 вересня 2016 року головним інспектором будівельного нагляду ОСОБА_4, головним інспектором будівельного нагляду ОСОБА_5 Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області було проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ПП «Західний Буг», пр. Юності, 39, с. Павлів, Радехівського району Львівської області, про що складено Акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил № 22/63-пл від 26.09.2016 року (надалі - «Акт перевірки»).

Згідно Акту перевірки виявлено наступні порушення:

- ПП «Західний Буг» на об'єкті будівництва «Реконструкція нежитлової будівлі з будівництвом механічної майстерні та навісів № 1, № 2 на території підрозділу с. Миколаїв ПП «Західний Буг» вул.. Центральна, 2 с. Миколаїв Радехівського району Львівської області» (II-а категорія складності), експлуатує та використовує під зберігання сільськогосподарської техніки, сільськогосподарських матеріалів та обладнання - під навіси № 1, № 2, (відповідно до генплану поз. 1, та поз. 2), також експлуатує та використовує нежитлові приміщення складу, під адміністративні та побутові приміщення (в приміщеннях розміщені меблі, оргтехніка, інвентар, посуд,та інше) (прим. № 1-25-1-43 на поверхневому плані в осях 1- 3, А-Б), які не здані в експлуатацію у встановленому законом порядку, що є порушення частини 8 статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»,

пункту 12 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. № 461».

26 вересня 2016 року головним інспектором будівельного нагляду ОСОБА_5 Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області складено Протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 22/63- пл від 26.09.2016 року .

Відповідно до Протоколу № 22/63-пл встановлено, що ПІІ «Західний Буг» на об'єкті будівництва «Реконструкція нежитлової будівлі з будівництвом механічної майстерні та навісів № 1, № 2 на території підрозділу с. Миколаїв ПІІ «Західний Буг» вул.. Центральна, 2 с. Миколаїв Радехівського району Львівської області» (ІІ-а категорія складності), експлуатує та використовує під зберігання сільськогосподарської техніки, сільськогосподарських матеріалів та обладнання - під навіси № 1, № 2, (відповідно до генплану поз. 1, та поз. 2), також експлуатує та використовує нежитлові приміщення складу, під адміністративні та побутові приміщення (в приміщеннях розміщені меблі, оргтехніка, інвентар, посуд,та інше) (прим. № 1-25-1-43 на поверхневому плані в осях 1-3, А-Б), які не здані в експлуатацію у встановленому законом порядку, що є порушення частини статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пункту '12 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. № 461 (в новій редакції)».

26 вересня 2016 року головним інспектором будівельного нагляду ОСОБА_5 Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області прийнято Рішення про зупинення експлуатації об'єкта № 22/63-пл від 26.09.2016 року відповідно до якого: «керуючись ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» необхідно зупинити експлуатацію об'єкту будівництва «Реконструкція нежитлової будівлі з будівництвом механічної майстерні та навісів № 1, № 2 на території підрозділу с. Миколаїв ГІП «Західний Буг» вул. Центральна, 2 с. Миколаїв Радехівського району Львівської області» з дня отримання даного рішення до прийняття об'єкта в експлуатацію, відповідно до вимог закону».

26 вересня 2016 року головним інспектором будівельного нагляду ОСОБА_4, головним інспектором будівельного нагляду ОСОБА_5 складено Припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил № 22/63-пл від 26.09.2016 року.

10 жовтня 2016 року головним інспектором будівельного нагляду ОСОБА_7 Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області (надалі - «інспектор») винесено Постанову по накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 22/10пл/1013-6/6061-16 від 10.10.2016 р. відповідно до якої Приватне підприємство «Західний Буг» визнано винним у вчиненні правопорушення, абз. 3 п. 6 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у сумі 65 250 (шістдесят п'ять тисяч двісті п'ятдесят) гривень.

Вирішуючи спір, суд виходив з наступного.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів встановлено Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17 лютого 2011 року № 3038-VI (далі - Закон № 3038-VI).

Державний архітектурно-будівельний контроль, як визначено статтею 41 Закону № 3038-VI, це - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право, зокрема, складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону та видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: а) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; б) зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт (частина четверта статті 41 Закону № 3038-VI).

Процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт визначає Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 553 (далі - Порядок), в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється Держархбудінспекцією та її територіальними органами. Відповідно до підпункту 1 пункту 2 Порядку державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів і правил, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно-технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції.

Державний архітектурно-будівельний контроль, відповідно до пункту 5 Порядку, здійснюється за територіальним принципом у порядку проведення планових та позапланових перевірок.

Згідно з пунктами 16 та 17 Порядку, за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою інспекції складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.

У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт (далі - припис).

Частиною першою статті 27 Закону України "Про архітектурну діяльність" від 20 травня 1999 року № 687-XIV (далі - Закон №687-XIV) визначено обов'язки замовників та підрядників, відповідно до абзацу четвертого якої вони зобов'язані забезпечувати будівництво об'єктів архітектури згідно з робочою документацією, застосовувати будівельні матеріали, вироби і конструкції, які відповідають державним стандартам, нормам і правилам і такі, що пройшли сертифікацію, якщо вона є обов'язковою.

Порядок розроблення та затвердження проекту об'єкта архітектури передбачений статтею 7 Закону №687-XIV. Відповідно до наведених у статті 1 цього закону основних визначень, об'єктами архітектурної діяльності(об'єктами архітектури) є будинки і споруди житлово-цивільного призначення та їх комплекси, а проектом - документація для будівництва об'єктів архітектури, що складається з креслень, графічних і текстових матеріалів, інженерних і кошторисних розрахунків, які визначають містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення, вартісні показники конкретного об'єкта архітектури, та відповідає вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил.

Статтею 9 Закону №687-XIV встановлено, що будівництво об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності". При цьому під будівництвом розуміється нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт.

Відповідно до частини 1 статті 34 Закону № 3038-VI замовник має право виконувати будівельні роботи після:

- направлення замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно - будівельного контролю (далі - орган державного архітектурно-будівельного контролю) - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування;

- реєстрації органом державного архітектурно - будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до І-ІІІ категорій складності;

- видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.

Як встановлено судом ПП «Західний Буг» під час перевірки представлено перелік документів, відповідно до яких внесено дані в декларацію про початок виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва «Реконструкція Нежитлової будівлі з будівництвом механічної майстерні та навісів №1, №2 на території підрозділу с.Миколаїв ПП «Західний Буг» вул.Центральна, 2. с.МиколаївРадехівського району Львівської області».

Відповідно до Акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил № 22/63-пл від 26.09.2016 року ПП «Західний Буг» на об'єкті будівництва «Реконструкція нежитлової будівлі з будівництвом механічної майстерні та навісів №1, №2 на території підрозділу с.Миколаїв ПП «Західний Буг» вул. Центральна, 2. с. Миколаїв Радехівського району Львівської області» (ІІ-а категорія складності), експлуатує та використовує під зберігання сільськогосподарської техніки, сільськогосподарських матеріалів та обладнання - під навіси №1, N22, (відповідно до генплану поз.1, та поз.2), також експлуатує та використовує нежитлові приміщення складу, під адміністративні та побутові приміщення (в приміщеннях розміщені меблі, оргтехніка, інвентар, посуд, та інше) (прим..№ 1-25 -1-43 на поверховому плані в осях 1-3, А-Б), які не здані в експлуатацію у встановленому законом порядку, що є порушенням частини 8 статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пункту 12 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N2 461 від 13.04.2011р.

Відповідачем на підтвердження зазначених порушень здійснено фотофіксацію об'єкту будівництва, фотокопії долучено до матеріалів справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз. 1 п. З «Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 461 від 13.04.2011 р. прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до І-ІІІ категорій складності здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Відповідно до ч. 8 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п. 12 «Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 461 від 13.04.2011р. експлуатація закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих (якщо таке прийняття передбачено законодавством) в експлуатацію, забороняється.

Відповідно до абз. 3 п. 6 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» суб'єкти містобудування, які є замовниками будівництва об'єктів (у разі провадження містобудівної діяльності), або ті, що виконують функції замовника і підрядника одночасно, несуть відповідальність у вигляді штрафу за експлуатація або використання об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію об'єктів II категорії складності - у розмірі сорока п'яти мінімальних заробітних плат.

Відповідно до п. 9 ч. 4 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» - Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право забороняти за вмотивованим письмовим рішенням експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію

Так, твердження позивача про відсутність скоєного правопорушення оскільки будівельні роботи не були завершені - не відповідає дійсності, оскільки факт експлуатації та використання нежитлової будівлі з будівництвом механічної майстерні та навісів №1, №2 на території підрозділу с. Миколаїв ПП «Західний Буг» вул. Центральна, 2. с. Миколаїв Радехівського району Львівської області підтверджено матеріалами фотофіксації та загальним журналом робіт у якому виконробом ОСОБА_3 зроблено запис про припинення будівельних робіт. (матеріали фотофіксації долучені до матеріалів справи.).

Окрім того, у судовому засіданні були допитані свідки - головний інспектор будівельного нагляду ОСОБА_8 та головний інспектор будівельного нагляду ОСОБА_5, які підтвердили, що ПІІ «Західний Буг» на об'єкті будівництва «Реконструкція нежитлової будівлі з будівництвом механічної майстерні та навісів № 1, № 2 на території підрозділу с. Миколаїв ПІІ «Західний Буг» вул. Центральна, 2 с. Миколаїв Радехівського району Львівської області» (ІІ-а категорія складності), експлуатує та використовує під зберігання сільськогосподарської техніки, сільськогосподарських матеріалів та обладнання - під навіси № 1, № 2, (відповідно до генплану поз. 1, та поз. 2), також експлуатує та використовує нежитлові приміщення складу, під адміністративні та побутові приміщення (в приміщеннях розміщені меблі, оргтехніка, інвентар, посуд,та інше) (прим. № 1-25-1-43 на поверхневому плані в осях 1-3, А-Б), які не здані в експлуатацію у встановленому законом порядку.

Щодо твердження позивача про те, що посадові особи відповідача не вправі були проводити перевірку дотримання вимог містобудівного законодавства у сфері архітектурно будівельного контролю, оскільки являються головними інспекторами будівельного нагляду, слід зазначити:

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» - до органів державного архітектурно-будівельного контролю належать: структурні підрозділи з питань державного архітектурно- будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій; виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.

Органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Примірне положення про органи державного архітектурно- будівельного контролю затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» - Управління у сфері містобудівної діяльності та архітектурно- будівельного контролю здійснюється шляхом здійснення державного архітектурно-будівельного контролю щодо об'єктів, розташованих в межах та за межами населених пунктів, на території кількох адміністративно- територіальних одиниць, зазначених у пункті 7 частини першої цієї статті, а саме:

виконавчими органами з питань державного архітектурно- будівельного контролю сільських, селищних рад - щодо об'єктів І, II, III категорій складності, розташованих в межах відповідних населених пунктів;

виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю міських рад - щодо об'єктів I, II, III, IV категорій складності, розташованих в межах відповідних міст:

структурними підрозділами з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій - щодо об'єктів І, II, III, IV категорій складності, розташованих в межах міст Києва та Севастополя;

центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі - щодо об'єктів І, II, III, IV, V категорій складності, розташованих за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, щодо усіх об'єктів V категорії складності в межах населених пунктів, а також щодо об'єктів IV категорії складності, розташованих в межах сіл та селищ.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі якщо сільські, селищні, міські ради не утворили виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю, повноваження таких органів виконує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно- будівельного контролю та нагляду, через відповідних головних інспекторів будівельного нагляду.

Відповідно до п. 2 «Деякі питання діяльності органів державного архітектурно-будівельного контролю» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України - від 19 серпня 2015 р. № 671 - Установлено, що до завершення здійснення заходів з утворення органів державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських радах на які покладаються повноваження визначені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", а також затвердження актів спільної комісії такі повноваження здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція.

Відповідно до п. 1 «Порядку здійснення державного архітектурно- будівельного контролю» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 553 - Державний архітектурно-будівельний контроль відповідно до повноважень, визначених статтею 7 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (3038-17), здійснюється такими органами державного архітектурно-будівельного контролю: виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад структурними підрозділами з питань державного архітектурно- будівельного контролю Київської та Севастопольської міських держадміністрацій Держархбудінспекцією.

Враховуючи те, що об'єкт будівництва знаходиться за адресою вул. Центральна, 2. с. Миколаїв Радехівського району Львівської області що є територією відповідної Миколаївської сільської ради Радехівського району Львівської області, яка на даний час не утворила власного органу державного архітектурно будівельного контролю повноваження у цій сфері здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду -Держархбудінспекція, через відповідних головних інспекторів будівельного нагляду у відповідності до наведених вище положень ч. 2 ст. 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; п. 2 «Деякі питання діяльності органів державного архітектурно-будівельного контролю» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України - від 19 серпня 2015 р. №671.

За правилами, встановленими статтею 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до вимог частини другої статті 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Беручи до уваги встановлені фактичні обставини справи, суд дійшов висновку, що відповідач вказані вимоги щодо обов'язку довести правомірність свого припису та постанови виконав.

Перевіривши припис №22/63-пл від 26.09.2016 р. та постанову №22/10пл/1013-6/6061-16 від 10.10.2016 р., суд дійшов переконання, що такі відповідають вимогам Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Закону України "Про архітектурну діяльність" та Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, а тому позов є безпідставним та задоволенню не підлягає.

Відповідно до положень статті 94 КАС України не підлягають відшкодуванню понесені позивачем судові витрати.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови складений та підписаний 10 .07.2017 року.

Головуюча суддя Братичак У.В.

Суддя Хома О.П.

Суддя Кузан Р.І.