3.7.2
Іменем України
04 липня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/474/17
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Смішливої Т.В.,
суддів Свергун І.О., Пляшкової К.О.
при секретарі судового засідання : Бутенко К.В.,
за участю:
представника позивача не прибув;
представника відповідача Сєдих В.О., дов б/н від 22.05.2017,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганська автотранспортна компанія-0777" до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) про визнання протиправним та скасування наказу від 03.02.2017 № 96, зобов'язання вчинити певні дії -
27 березня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганська автотранспортна компанія-0777" (далі також - позивач, ТОВ «ЛАТК-0777»), в якому позивач з урахуванням уточнених позовних вимог (а.с. 51-52) просить визнати протиправним та скасувати наказ Укртрансбезпеки № 96 від 03.02.2017, зобов'язати Укртрансбезпеку вжити передбачені законодавством заходи, направлені на відновлення дії дозволу серії НОМЕР_4 та витягу з дозволу серії НОМЕР_3.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 03.08.2015 ТОВ «ЛАТК-0777» отримало Дозвіл серії НОМЕР_4 з терміном дії з 08.07.2015 по 07.07.2020 та Витяг з Дозволу серії НОМЕР_3 для здійснення перевезення пасажирів на міжобласному автобусному маршруті загального користування Глухів-Київ, рейси 151/152.
Між позивачем та ТОВ «Сумське обласне підприємство автомобільного транспорту» 07.08.2015 укладено договір про надання автостанційних послуг.
На підставі отриманого Дозволу та договору від 07.08.2015 позивач сумлінно здійснював перевезення пасажирів на маршруті загального користування Глухів-Київ, рейси 151/152, не порушуючи умов організації перевезень, однак, 14.02.2017 позивачем отримано лист Укртрансбезпеки від 03.02.2017 з повідомленням про прийняття наказу від 03.02.2017 № 96, яким ТОВ «ЛАТК-0777» позбавлено Дозволу серії НОМЕР_4 та Витягу з дозволу серії НОМЕР_3. При цьому жодних документів, на підставі яких позивача позбавлено вищевказаного Дозволу, відповідач не направив. Оскаржуваний наказ позивач отримав лише після звернення до відповідача з адвокатським запитом та дізнався, що його позбавили Дозволу на підставі скарги невідомої особи-підприємця та листів про результати перевірки фактів, викладених у скарзі.
Вважає, що наказ винесено лише на підставі інформації, наведеної в акті перевірки та скарги заінтересованої особи, що не може бути підставою для дострокового розірвання договору (позбавлення дозволу) з автомобільним перевізником. Відповідь на окреме доручення містить порушення Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті.
Згідно з Порядком видачі та анулювання дозволу на перевезення пасажирів на міжобласних маршрутах загального користування, рішення про анулювання дозволу на перевезення приймає Державна служба України з безпеки на транспорті протягом 30 днів з дати отримання інформації про порушення умов органцзації перевезень.
Законом України «Про автомобільний транспорт» та п. 55 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування передбачено, що організатор має право достроково розірвати договір (позбавити дозволу) з автомобільним перевізником у разі порушення ним умов договору (дозволу). У такому разі для роботи на маршруті призначається автомобільний перевізник, який за результатами конкурсу визнаний таким, що зайняв друге місце, на строк до закінчення дії договору (дозволу), який було розірвано (позбавлено).
Зазначив, що наказ Укртрансбезпеки № 96 від 03.02.2017 винесено на підставі даних, отриманих 05.08.2016, без будь-яких пояснень з боку ТОВ «ЛАТК-0777», додаткових перевірок та інформації.
У судове засідання представник позивача не прибув, у надісланому на адресу суду клопотанні просив провести судове засідання, призначене на 04.07.2017, без участі представника ТОВ «ЛАТК-0777» (а.с. 140-141).
Представник відповідача у судовому засіданні підтримав раніше надані письмові заперечення проти позову (а.с. 61-63) та пояснив, що згідно з Порядком видачі та анулювання дозволу на перевезення пасажирів на міжобласних маршрутах загального користування до витягу з додзволу на перевезення вноситься інформація про транспортні засоби, що використовуватимуться для перевезення пасажирів. У витягу з дозволу серії НОМЕР_3 на перевезення пасажирів на маршруті Глухів-Київ, рейси 151/152 зазначені транспортні засоби, якими повинно обслуговуватись маршрут, а саме рік виготовлення починаючи з 2006 року. Перевірками встановлено недотримання позивачем зазначених вимог систематично, що стало підставою для прийняття наказу Укртрансбезпеки № 96 від 03.02.2017 про позбавлення ТОВ «ЛАТК-0777» Дозволу. Вважав рішення правомірним та просив суд відмовити у задоволенні позову повністю.
Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. ст. 69-72 КАС України, суд виходить з такого.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Луганська автотранспортна компанія-0777", скорочена назва - ТОВ «ЛАТК-0777», ідентифікаційний код 32372003, є юридичною особою, зареєстровано за адресою АДРЕСА_1, основний вид діяльності - 49.31 Пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення (а.с. 144-145).
Згідно з Дозволом на перевезення пасажирів на міжобласному автобусному маршруті загального користування серії НОМЕР_4, виданим Державною інспекцією України з безпеки на наземному транспорті ТОВ «ЛАТК-0777» надано право на перевезення пасажирів на міжміському маршруті Глухів-Київ, рейси 151/152 з терміном дії з 08.07.2015 по 07.07.2020. Згідно з п. 3 Дозволу перевізник має право здійснювати перевезення пасажирів на визначених цим Дозволом рейсах маршруту виключно транспортними засобами відповідного класу комфортності, зазначеного у Витягу з Дозволу, а відповідно до п. 18 Дозвіл може бути анульовано у випадку порушення умов організації перевезень, визначених дозволом у п. 1-17 Дозволу (а.с. 15-16).
Витягом з дозволу серії НОМЕР_3 передбачено, що ТОВ «ЛАТК-0777» має здійснювати перевезення пасажирів на маршруті Глухів-Київ, рейси 151/152, автобусами категорії М3, класу ІІІ, рік виготовлення починаючи з 2006 року (а.с. 17-18).
З матеріалів справи встановлено, що 16.06.2016 до Укртрансбезпеки надійшла заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, у якій заявник повідомляв про порушення перевізником ТОВ «ЛАТК-0777» умов організації перевезень, визначених дозволом, а саме здійснення перевезень пасажирів на маршруті Глухів-Київ, рейси 151/152 автобусами, виготовленими у 1986-1990 роках, при наявності умови здійснення перевезень автобусами, року виготовлення починаючи з 2006 року (а.с. 68-69).
З метою перевірки зазначених у заяві ФОП ОСОБА_2 фактів відповідач окремим дорученням від 06.07.2016 № 655/20/13-16 доручив Київському міжрегіональному управлінню Укртрансбезпеки та Управлінню Укртрансбезпеки у Сумській області проведення перевірок додержання ТОВ «ЛАТК-0777» умов перевезень, визначених дозволом (а.с. 67).
Листом № 534 від 26.07.2016 Управлінням Укртрансбезпеки у Сумській області направлено до Укртрансбезпеки матеріали перевірки за зверненням ФОП ОСОБА_2, які містять акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 049086 від 20.07.2016 (далі - Акт від 20.07.2016) (а.с. 79-86).
Згідно з актом від 20.07.2016 посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Сумській області 20.07.2016 о 21 годині 25 хвилин у присутності водія ОСОБА_3 на АС Глухів проведено перевірку транспортного засобу SETRA S214 HD, рік випуску 1993, державний номер НОМЕР_1, який належить ТОВ «ЛАТК-0777», та встановлено, що під час надання послуг з перевезення пасажирів на маршруті Глухів-Київ перевізник здійснював перевезення пасажирів автобусом, який не відповідає вимогам Витягу з дозволу серії НОМЕР_3 в частині року випуску автобуса починаючи з 2006 року, фактично перевезення здійснено автобусом 1993 року випуску.
Акт підписано водієм без додаткових пояснень та особами, які здійснювали перевірку.
Листами № 21/370-16 вих від 05.08.2016 та № 21/383-16 від 09.08.2016 Київське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки також повідомлено відповідача про те, що факти, викладені у листі ФОП ОСОБА_2 під час перевірки підтвердились, а саме встановлено, що автомобільний перевізник ТОВ «ЛАТК-0777» порушує умови перевезень, визначених дозволом на перевезення пасажирів на автобусному маршруті Глухів-Київ, використовуючи транспортний засіб для перевезення пасажирів 1986 року випуску в той час, як дозволом визначені транспортні засоби, що мають бути виготовлені починаючи з 2006 року (а.с. 71)
До вищевказаного листа долучено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 001037 від 04.08.2016 (далі - Акт від 04.08.2016) (а.с. 72), відповідно до якого при проведенні перевірки транспортного засобу SETRA державний номер НОМЕР_2, який належить ТОВ «ЛАТК-0777», у м. Києві на АС «Дарниця» в присутності водія ОСОБА_4 встановлено, що перевізником ТОВ «ЛАТК-0777» порушено умови перевезень, визначених дозволом на перевезення пасажирів на автобусному маршруті Глухів-Київ, рейс 151/152 використано транспортний засіб для перевезення пасажирів 1986 року випуску, а Витязом з Дозволу визначено транспортні засоби, з 2006 року випуску. Акт підписано водієм без пояснень та заперечень.
Листом № 01-17/536 від 18.01.2017 Сумська обласна державна адміністрація повідомила Укртрансбезпеки про надходження листів Управління СБУ в Сумській області щодо передумов до виникнення надзвичайних подій на каналах міжобласних пасажирських перевезень, зокрема, про те, що ТОВ «ЛАТК-0777» при перевезенні пасажирів на маршруті Глухів-Київ, рейси 151/152 та 189/190 порушуються умови організації перевезень пасажирів. До вказаного звернення додано листи Управління СБУ в Сумській області, ТОВ «Сумиоблавтотранс», Територіального сервісного центру 5941 Регіонального сервісного центру в Сумській області МВС України (а.с. 87).
Наказом Укртрансбезпеку № 96 від 03.02.2017 на підставі Закону України «Про автомобільний транспорт», підпункту 3 пункту 55 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, враховуючи листи ФОП ОСОБА_2, Управління Укртрансбезпеки у Сумській області № 534 від 26.07.2016, Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки № 21/370-16вих від 05.08.2016, № 21/383-16 від 09.08.2016, Сумської обласної державної адміністрації № 01-17/536 від 18.01.2017, позбавлено перевізника ТОВ «ЛАТК-0777» дозволу (Дозвіл серії НОМЕР_4 та Витяг з дозволу серії НОМЕР_3) на перевезення пасажирів на міжобласному маршруті загального користування Глухів-Київ, рейси 151/152 (а.с. 65-66).
Вирішуючи питання про правомірність оскаржуваного наказу, суд виходить з такого.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України від 05.04.2001 № 2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон № 2344-ІІІ).
Відповідно до частини першої статті 5 Закону № 2344-ІІІ основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Стаття 7 Закону № 2344-ІІІ визначає, що забезпечення організації пасажирських перевезень на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що виходять за межі території області (міжобласні маршрути), покладається на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту.
Відповідно до частини другої статті 31 Закону № 2344-ІІІ відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування приміських та міжміських, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути), із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування визначаються дозволом органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на обслуговування автобусних маршрутів, у якому встановлюються: перелік маршрутів загального користування (рейсів), які буде обслуговувати автомобільний перевізник, умови організації перевезень, показники якості транспортного обслуговування населення, термін роботи автомобільного перевізника.
Відповідно до Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 11.02.2015, (далі - Положення) Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Згідно з п. 4 Положення основними завданнями Укртрансбезпеки є, зокрема, здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті.
Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за додержанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення пасажирів на міжобласних автобусних маршрутах, видає, позбавляє чи анулює дозвіл на перевезення пасажирів на міжобласних автобусних маршрутах загального користування (п.п. 7, 44 п. 5 Положення).
Підпунктом 50 п. 5 Положення передбачено, що Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює розгляд звернень громадян з питань, пов'язаних з діяльністю Укртрансбезпеки.
Пунктом 8 Положення передбачено, що Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Тобто, відповідач є повноважним органом на проведення перевірки дотримання ТОВ «ЛАТК-0777» умов перевезень, визначених дозволом на перевезення пасажирів, у тому числі на проведення перевірки за зверненням фізичної особи.
Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.05.2010 № 279 затверджено Порядок видачі та анулювання дозволу на перевезення пасажирів на міжобласних маршрутах загального користування, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 червня 2010 року за № 409/17704, який визначає процедуру видачі та анулювання дозволу на перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (далі - Порядок).
Згідно п. 3.3 Порядку до кожного дозволу на перевезення оформлюються витяги з нього у кількості, необхідній для виконання перевезень, обумовлених об'єктом конкурсу.
Пунктом 3.5 Порядку передбачено, що до дозволу на перевезення вноситься інформація про перевізника, назва маршруту (маршрутів), номери рейсів, режим руху (приміські маршрути) або порядок здійснення перевезень (міжміські маршрути), термін дії дозволу на перевезення, умови організації перевезень, передбачені Законом України "Про автомобільний транспорт", Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 року № 1184), законодавством про захист прав споживачів, іншими нормативно-правовими актами, що регламентують перевезення пасажирів автомобільним транспортом (забезпечення безпеки, якості перевезень, культури обслуговування), показники якості транспортного обслуговування (регулярність виконання перевезень, використання автобусів за відповідними параметрами комфортності), додаткові умови організації перевезень пасажирів (відповідно до умов обслуговування за рішенням конкурсного комітету), умови анулювання та переоформлення дозволу на перевезення, дата видачі дозволу на перевезення.
Відповідно до п. 3.6. Порядку до витягу з дозволу на перевезення вносяться інформація про перевізника. назва маршруту, номери рейсів, режим руху (приміські маршрути) або порядок здійснення перевезень (міжміські маршрути), термін дії дозволу на перевезення, дата видачі дозволу на перевезення, дата видачі витягу з дозволу на перевезення, розклад руху автобусів на маршруті, інформація про транспортні засоби (рік виготовлення автобусів та параметри їх комфортності залежно від протяжності автобусного маршруту та видів сполучень), що використовуватимуться для перевезення пасажирів.
Пунктом 4.1 Порядку встановлено, що державна служба України з безпеки на транспорті приймає рішення про анулювання дозволу на перевезення протягом 30 днів з дати отримання інформації, яка підтверджує обставини порушення умов організації перевезень, визначених дозволом на перевезення.
Тобто, встановлення Укртрансбезпекою фактів порушення перевізником умов організації перевезень, визначених дозволом на перевезення, є безумовною підставою для анулювання дозволу.
Як встановлено судом, Дозвіл серії НОМЕР_4 містить обов'язкову умову про те, що перевізник має право здійснювати перевезення пасажирів на визначених цим Дозволом рейсах маршруту виключно транспортними засобами відповідного класу комфортності, зазначеного у Витягу з Дозволу (п. 3 Дозволу), а Витягом з дозволу серії НОМЕР_3 передбачено, що ТОВ «ЛАТК-0777» має здійснювати перевезення пасажирів на маршруті Глухів-Київ, рейси 151/152, автобусами категорії М3, класу ІІІ, рік виготовлення починаючи з 2006 року.
Разом з цим актами перевірок № 049086 від 20.07.2016 та № 001037 від 04.08.2016 підтверджено, що перевізник ТОВ «ЛАТК-0777» здійснював перевезення пасажирів на маршруті Глухів-Київ, рейси 151/152 з порушенням вимог, визначених у Дозволі серії НОМЕР_4 та Витягу з дозволу серії НОМЕР_3, а саме використовував для перевезення пасажирів автобуси SETRA S214 HD, рік випуску 1993, державний номер НОМЕР_1, та SETRA державний номер НОМЕР_2, 1986 року випуску.
Тобто, позивачем порушено умови Дозволу в частині використання для перевезення пасажирів автобусів, виготовлених до 2006 року, що є порушенням передбачених умов перевезення.
Факт систематичного порушення позивачем умов організації перевезень, визначених Дозволом, підтверджено також листами ТОВ «Сумиоблавтотранс» від 09.12.2016 № 1/02-1063 та Територіального сервісного центру 5941 Регіонального сервісного центру в Сумській області МВС України від 15.12.2016 № 31/19/5941-791, які є додатками до листа Сумської обласної державної адміністрації № 01-17/536 від 18.01.2017.
Так, у листі ТОВ «Сумиоблавтотранс» від 09.12.2016 № 1/02-1063 зазначено, що відповідно до диспетчерських журналів автостанції Глухів на маршруті Глухів-Київ, рейси 151/152, ТОВ «ЛАТК-0777» використовувало у жовтні, листопаді та грудні 2016 року транспортні засоби Сетра (45 п.м.), державні номери НОМЕР_1 та НОМЕР_2, клас автобуса ІІІ (а.с. 90-91).
У листі Територіального сервісного центру 5941 Регіонального сервісного центру в Сумській області МВС України від 15.12.2016 № 31/19/5941-791 зазначено, що згідно з обліковими даними ЄДР МВС України за держ. номером НОМЕР_1 значиться зареєстрованим автобус SETRA S215HD, власник ОСОБА_5, 24.09.2015 видано тимчасовий реєстраційний талон на ТОВ «ЛАТК-0777», рік випуску автобусу - 1993, за держ. номером НОМЕР_1 значиться зареєстрованим автобус SETRA S215, власник ОСОБА_5, 24.09.2015 видано тимчасовий реєстраційний талон на ТОВ «ЛАТК-0777», рік випуску автобусу - 1986 (а.с. 98-100).
Тобто, відповідачем надано суду докази того, що на час прийняття оскаржуваного наказу Укртрансбезпеки встановлено факти порушення перевізником ТОВ «ЛАТК-0777» умов організації перевезень, визначених Дозволом серії НОМЕР_4 та Витягом з дозволу серії НОМЕР_3, що є безумовною підставою для анулювання дозволу.
Пунктами 4.2 та 4.3 Порядку передбачено, що рішення щодо анулювання дозволу на перевезення оформлюється наказом Державної служби України з безпеки на транспорті. Інформація щодо анулювання дозволу на перевезення направляється автомобільному перевізнику та відповідним суб'єктам господарювання, що надають послуги автостанцій на автобусному маршруті відповідно до розкладу руху.
При цьому Порядок видачі та анулювання дозволу на перевезення пасажирів на міжобласних маршрутах загального користування містить процедури розгляду питання про анулювання дозволу та не покладає на Укртрансбезпеку обов'язок перед прийняттям рішення про анулювання дозволу витребовувати пояснення від перевізника щодо встановлених фактів порушення останнім умов організації перевезень.
З урахуванням зазначеного суд вважає безпідставними доводи позивача про те, що Укртрансбезпека перед прийняттям наказу від 03.02.2017 № 96 не витребувала пояснень від ТОВ «ЛАТК-0777», не надіслала на адресу ТОВ «ЛАТК-0777» копії наказу від 03.02.2017 № 96, а обмежилась лише направленням листа від 03.02.2017 з повідомленням про прийняття наказу від 03.02.2017 № 96, яким ТОВ «ЛАТК-0777» позбавлено Дозволу серії НОМЕР_4 та Витягу з дозволу серії НОМЕР_3.
Відповідно до положень статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем у судовому засіданні доведено правомірність прийнятого наказу від 03.02.2017 № 96, а тому в задоволенні позову в частині визнання його протиправним та скасування слід відмовити.
Вимога про зобов'язання Укртрансбезпеку вжити передбачені законодавством заходи, направлені на відновлення дії дозволу серії НОМЕР_4 та витягу з дозволу серії НОМЕР_3 є похідною від першої позовної вимоги.
Оскільки під час розгляду справи суд прийшов до висновку про відсутність підстав для скасування наказу Укртрансбезпеки від 03.02.2017 № 96, у суду відсутні підстави для зобов'язання Укртрансбезпеки вжити передбачені законодавством заходи, направлені на відновлення дії дозволу серії НОМЕР_4 та витягу з нього, у зв'язку з чим у задоволенні другої позовної вимоги також необхідно відмовити.
Оскільки суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову, судові витрати, понесені позивачем, йому не відшкодовуються.
Керуючись статтями 11, 71, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганська автотранспортна компанія-0777" до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) про визнання протиправним та скасування наказу від 03.02.2017 № 96, зобов'язання вчинити певні дій відмовити повністю.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанову складено та підписано у повному обсязі 10 липня 2017 року.
Головуючий суддя Т.В. Смішлива
Суддя Суддя І.О. Свергун К.О. Пляшкова