Ухвала від 07.07.2017 по справі 804/4247/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

07 липня 2017 р. справа № 804/4247/17

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Боженко Н.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до виконавчого комітету Синельніківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до виконавчого комітету Синельніківської міської ради, в якому просила визнати протиправним та скасувати рішення № 38 виконавчого комітету Синельніківської міської ради від 27.02.2013 року в частині надання ОСОБА_3 дозволу на продаж квартири АДРЕСА_1 від імені недієздатного ОСОБА_2.

Розглянувши матеріали адміністративного позову суддя вважає, що зазначена позовна заява підлягає поверненню з огляду на наступні підстави.

За правилами, встановленими ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо адміністративна справа не підсудна цьому адміністративному суду.

З позовної заяви вбачається, що позовна вимога про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Синельніківської міської ради звернена до органу місцевого самоврядування - виконавчого комітету Синельніківської міської ради.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Згідно зі ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"від 21.05.1997 року №280/97-ВР система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Частиною 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» визначено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Згідно ч. 2 ст. 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Отже, позивачем заявлено позовні вимоги до виконавчого комітету Синельніківської міської ради, який відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" має статус органу місцевого самоврядування.

З урахуванням характеру спору і суб'єктного складу сторін у справі, враховуючи, що предметом спору є рішення органу місцевого самоврядування, з урахуванням вимог діючого процесуального законодавства, суд приходить до висновку, що вказаний позов не підсудний Дніпропетровському окружному адміністративному суду, а повинен розглядатись місцевим загальним судом, як адміністративним, з дотриманням правил територіальної підсудності, а тому позовну заяву необхідно повернути позивачу, відповідно до положень ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 165, 185, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до виконавчого комітету Синельніківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення- повернути позивачу.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до частини 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Боженко