Ухвала від 06.07.2017 по справі 806/1220/17

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

06 липня 2017 року Житомир Справа № 806/1220/17

Категорія 2.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Черняхович І.Е., суддів: Романченка Є.Ю., Нагірняка М.Ф.,

секретаря судового засідання: Кривенко Л.М.,

за участю позивача

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про відвід колегії у складі трьох суддів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства охорони здоров'я України про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання розглянути скарги, стягнення моральної шкоди 1000000,00 грн..

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Міністерства охорони здоров'я України про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання розглянути скарги, стягнення моральної шкоди 1000000,00 грн.

06 липня 2017 року в судовому засіданні позивач заявив клопотання про відвід колегії у складі трьох суддів. В обґрунтування зазначив, що судді, які є учасниками колегії, брали участь у розгляді інших адміністративних справ за позовом ОСОБА_1 та відмовляли в задоволенні позовних вимог.

Позивач заявлене клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Представник відповідача до суду не з'явився.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність законних підстав для задоволення заяви про відвід судді, з огляду на наступне.

Відповідно до положень статті 27 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і відводиться:

1) якщо він брав участь у розгляді цієї справи або пов'язаної з нею справи як представник, секретар судового засідання, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач;

2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи;

3) якщо він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших осіб, які беруть участь у справі;

4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості судді; 5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу.

Суддя відводиться також за наявності обставин, встановлених статтею 28 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім'ї, родичами між собою чи родичами подружжя.

Згідно вимог статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України відвід (самовідвід) повинен бути вмотивований і заявлений до початку судового розгляду адміністративної справи по суті у письмовій формі з обґрунтуванням підстав для відводу.

Розглянувши клопотання позивача, суд приходить до висновку про відсутність визначених законом обставин, які викликають сумнів у неупередженості суду та не вбачає визначених законом підстав для задоволення цієї заяви.

При цьому суд звертає увагу позивача на те, що його незгода з рішеннями суддів у інших справах може бути висловлена ним у апеляційній чи касаційній скарзі на рішення суду, постановленого за результатами розгляду справ.

Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відвід.

Керуючись статтями 27, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відвід колегії у складі трьох суддів - відмовити.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включено до апеляційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.

Ухвала оскарженю не підлягає.

Головуючий суддя І.Е.Черняхович

суддя Є.Ю. Романченко

суддя М.Ф. Нагірняк