Ухвала від 10.07.2017 по справі 805/2464/17-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

10 липня 2017 р. Справа №805/2464/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Смагар С.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_2

до Маріупольської міської ради

про визнання неправомірною бездіяльності, стягнення суми у розмірі 580586 грн.

ВСТАНОВИВ:

6 липня 2017 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Маріупольської міської ради про визнання неправомірною бездіяльності відповідача та стягнення з відповідача суми у розмірі 580586 грн. на користь позивача.

Відповідно норм до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно пунктом 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Як вбачається із позовної заяви, позивач просить визнати неправомірною бездіяльність Маріупольської міської ради та стягнення суму у розмірі 580586 грн. на його користь.

Відповідно до частини 2 статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Згідно з частиною 1 статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає разом з іншим міську раду. Суд зазначає, що відповідач по справі - Маріупольська міська рада, за своєю організаційно-правовою формою є органом місцевого самоврядування.

Позивач у позовній заяві зазначає, що відповідач як орган місцевого самоврядування допустив бездіяльність, яку позивач вважає протиправною. Таким чином, правовідносини, які виникли між сторонами відносяться до предметної підсудності місцевих загальних судів як адміністративних судів. Таким чином, дана справа не підсудна Донецькому окружному адміністративному суду, а належить до предметної підсудності місцевого загального суду як адміністративного суду.

Відповідно до вимог пункту 6 частини 3 статі 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку про повернення позовної заяви позивачу та вважає за необхідне роз'яснити, що відповідно до частини 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись статтею 18, пунктом 6 частини 3 статті 108, статті 160, статті 165, статті 185, статті 186, статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Повернути позовну заяву ОСОБА_2 до Маріупольської міської ради про визнання неправомірною бездіяльності, стягнення суми у розмірі 580586 грн.

2. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Смагар С.В.