03.07.2017 Справа №607/7741/17
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Сташків Н.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління держпраці у Тернопільській області Державної служби України з питань праці про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, працює директором Комунальної установи «Тернопільська обласна психолого-медико-педагогічна консультація»,
за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1, будучи директором Комунальної установи «Тернопільська обласна психолого-медико-педагогічна консультація» не забезпечила на 2016 рік нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, встановленого ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Зокрема, згідно з кадровими та бухгалтерськими документами товариства, звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2016 рік, середньооблікова чисельність штатних працівників товариства у 2016 році - 13 осіб, кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», - 1 особа, середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до законодавства встановлена інвалідність, - 0 осіб.
У судовому засіданні ОСОБА_1, пояснивши, що повністю розуміє зміст роз'яснених їй прав, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, винною себе у вчинених адміністративних правопорушеннях визнала повністю та щиро розкаялася у вчиненому.
Крім визнання вини самою ОСОБА_1, її винуватість у вчинені правопорушення доведена:
-протоколом про адміністративне правопорушення №19-01-57/150, відповідно до якого ОСОБА_1, будучи директором Комунальної установи «Тернопільська обласна психолого-медико-педагогічна консультація» як посадова особа, яка користується правом приймати на роботу та звільняти з роботи, не забезпечила виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2016 році;
-витягом з акту перевірки додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування №19-01-57/252 від 12 червня 2017 року, згідно з яким ОСОБА_1, будучи директором Комунальної установи «Тернопільська обласна психолого-медико-педагогічна консультація» у 2016 році не забезпечила нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, встановленого ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Зокрема, згідно з кадровими та бухгалтерськими документами товариства, звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2016 рік, середньооблікова чисельність штатних працівників товариства у 2016 році - 13 осіб, кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», - 1 особа, середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до законодавства встановлена інвалідність, - 0 осіб. В порушення вимог ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» на товаристві не забезпечено виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у встановленому розмірі за 2016 рік;
-довідкою Комунальної установи «Тернопільська обласна психолого-медико-педагогічна консультація» від 12 червня 2017 року, згідно з якою середньооблікова кількість працівників у 2016 році - 13 осіб, кількість штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - 1 особа, середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до законодавства встановлена інвалідність - 0 осіб;
-звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2016 рік, відповідно до якого середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність становить 0 осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Як установлено при розгляді справи на підставі досліджених наявних у справі доказів, зазначених вимог закону ОСОБА_1 не виконала.
Таким чином установлено, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, тобто невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка визнала свою вину, що є обставиною, яка пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави.
Керуючись ст.ст. 188-1, 280, 283, 284, 290, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання - 3 (три) місяці.
СуддяОСОБА_2