Ухвала від 27.06.2017 по справі 808/3530/16

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

27 червня 2017 року справа № 808/3530/16

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Лукманова О.М., перевіривши на відповідність нормам КАС України апеляційну скаргу Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 11 січня 2017 року у справі № 808/3530/16 за позовом ОСОБА_1 до Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 11.01.2017 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено. Відповідач - Запорізька об'єднана ДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, не погодившись з вищезазначеною постановою суду, подала 26.04.2017 року до суду апеляційну скаргу.

Відповідно до матеріалів справи, постанова суду першої інстанції від 11.01.2017 року отримана апелянтом 01.02.2017 року (а.с. 39), апеляційна скарга подана до суду 26.04.2017 року, тобто з порушенням строку відведеного для подання апеляційних скарг на судові рішення.

Згідно з ч. 2 ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Не надано доказів, які б підтвердили, що відповідач дійсно не міг звернутись з апеляційною скаргою до суду раніше.

Згідно ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Відповідно ч. 1, ч. 2 ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції на час подання позову) ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами: 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру фізичною особою, складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Виходячи з суми оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, спір по справі має майновий характер.

Отже, сума позову складає 25000,00 грн., що є сумою оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, саме з цієї суми варто вираховувати ставку, що підлягала сплаті при поданні до суду позову.

Сума, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви складала 25000,00 грн. - 1% = 375,00 грн. Сума 375,00 грн. є меншою за дозволений мінімум, тому судовий збір варто вираховувати від 0,4 розміру мінімальної заробітної плати - 551,20 грн.

Саме від суми 551,20 грн. слід брати 110 відсотків для визначення суми судового збору, що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги. 551,20 грн. х 110% = 606,32 грн.

606,32 грн. є сумою судового збору за подання апеляційної скарги.

Ухвалою суду від 18.05.2017 року апеляційна скарга Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області залишена без руху та надано строк для усунення недоліків до 23.06.2017 року.

27.06.2017 року до суду, за допомогою засобів поштового зв'язку, надійшло клопотання в якому заявник апеляційної скарги просить суд надати подовжений строк для усунення недоліків апеляційної скарги. Вказує, що подовження строку для усунення недоліків сприятиме сплаті судового збору.

Відповідно до ч. 5 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

З аналізу вищевказаних норм вбачається, що для усунення недоліків апеляційної скарги, апелянту необхідно мати достатній строк, більший строк, протягом якого апелянт зможе реалізувати своє право звернення до суду.

З огляду на те, що Запорізька ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області не може усунути недоліки апеляційної скарги у час відведений судом та вказує на труднощі щодо їх усунення, існує необхідність подовжити строк протягом якого апелянт зможе виконати вимоги ухвалу суду від 18.05.2017 року.

Недоліки апеляційної скарги можуть бути усунені шляхом надання належного документа про сплату судового збору.

Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про надання подовженого строку для усунення недоліків апеляційної скарги - задовольнити.

Надати Запорізькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області подовжений строк для усунення недоліків апеляційної скарги до 24 липня 2017 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її отримання шляхом подання касаційної скарги.

Суддя О.М. Лукманова