Справа № 815/3530/17
07 липня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ОСОБА_2 Назір до Управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській ДМС України про зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 ОСОБА_2 Назір до Управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській ДМС України про зобов'язання Управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУДМС в Одеській області Державної міграційної служби України скасування повідомлення від 08.06.2017 року про зобов'язання управління з питань захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській області Державної міграційної служби України скасувати повідомлення від 08.06.2017 року про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, надати та подовжити довідку про звернення за захистом в Україні та повернути вилучений паспорт.
Згідно з п. 3, 5, 6 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 2 - 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з ч. 2 с. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте адміністративний позов даним вимогам не відповідає.
Так позивач в даному адміністративному позові позову просить суд, зокрема скасувати повідомлення Управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській ДМС України від 08.06.2017 року.
Відповідно до п.п. 1-3 ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій.
Згідно з ч. 7 ст. 8 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захист» у разі прийняття рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, протягом трьох робочих днів з дня його прийняття надсилає заявнику або його законному представнику письмове повідомлення з викладенням причини відмови і роз'ясненням порядку оскарження такого рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захист» рішення про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, протягом п'яти робочих днів з дня отримання повідомлення про відмову можуть бути оскаржені в установленому законом порядку до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, а також до суду у строки, встановлені цим Законом.
Отже, з аналізу вищезазначених норм Закону слідує, що оскарженню підлягає саме рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, а не повідомлення про таке рішення.
Таким чином, позивачу необхідно викласти позовні вимоги відповідно до вимог чинного законодавства.
Також відповідно до п. 7), 9) ч. 1 ст. 3 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача; суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Позивач зазначив відповідачем - Управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській ДМС України, проте згідно пошуку у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців даних щодо такої юридичної особи - не знайдено.
Отже, позивачу необхідно визначити належного відповідача в даній адміністративній справі.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно кількості відповідачів та третіх осіб. Проте позивачем не додано до адміністративного позову копію повідомлення від 08.06.2017 року для відповідача.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом приведення позовних вимог у відповідність до вимог чинного законодавства, надання копії повідомлення від 08.06.2017 року для вдповідача, а також шляхом надання копій адміністративного позову після усунення недоліків разом з копіями документів, що надаються до суду відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
Керуючись ст. ст. 105, 106, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ОСОБА_2 Назір до Управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській ДМС України про зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 14 липня 2017 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Левчук